Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış için tavsiye

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında yamtar tarafından paylaşıldı.

1. yamtar

yamtar Üye

Arkadaşlar benim şuanda elimde olan okuma trio rex 4.30 3 parça ve yine okuma carbonite 3.90 var.geçen gün yanımda gelen arkadaşımın 3 senelik mitchell 3.60 50 100 atarlı kamışını denedim...atımı çok rahat ve erimi çok güzel uzun mesafeler için performans açısından 10 numara hatta kendiside abanarak resmen kamışı zorluyor kamışta tık yok...birde uç çok hassas gibi geldi...balığın vurduğunu çok rahat anlıyorsun....bendeki kamışlarda bırakın bu hassasiyeti istavritin vuruşunu bile anlayamıyorsunuz...sizlerden özellikle de üstadlardan yardım istiyorum...malum arkadaşın mitchell kamışı 3 sene önce üretilen karbon kamışlardan hala aynı kalitede üretiliyormu, üretilmiyorsa sağlamlık, yedek parça, servis, rahat uzak atım, hassasiyet ve ekonomik tabikide en fazla 200 tl gibi bir rakam verebileceğim muadili bir marka önerebilirmisiniz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Selamlar
    Okuma trio rex 4.20 kamışı bende kullanıyorum ve herhangi bir memnuniyetsizliğim olmadı,
    Boğazda 220 gr kurşuna kadar kullandım hassasiyeti 50-100 atarlı kamış kadar olamaz tabi ama bence güzel.
    Bahsettiğiniz kamış 50-100 atarlı hissetme konusunda hassastır fakat özellikle akıntılı meralarda 170-200 gr kurşunu o kamışla atabileceğinizi sanmıyorum.

4. yamtar

yamtar Üye

Merhabalar benim kendi kamışlarım dan şikayetçi değilim sadece hassasiyet elimdeki mevcut kamışların haricinde sadece 3. Bir kamış olması yada carboniteyi elden çıkarıp hassas bir kamış olması...akıntılı meralarda zaten dediğiniz gibi trio rex i kullanacağım...ilgilendiğiniz içinde teşekkür ederim...

OnuR67 bunu beğendi.
  5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Ben yanlış anlamışım, kusura bakmayın. yedekte sakin sular için hassas bir kamış olması güzel bir düşünce tabi

yamtar bunu beğendi.
  6. yamtar

yamtar Üye

Estağfurullah yanlış anlamalar olur bu arada aradığım kamış aslında mitchell finss mi öyle birşeydi modeli...

OnuR67 bunu beğendi.
  7. yamtar

yamtar Üye

Sanırım bu konu askıda kaldı....

8. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Şayet yemli balık avlıyacaksan hibrit uçlu bir kamış bak derim , öneri istersen gerçi 200 tl demişsin ama bütçeni biraz daha artırtırıp yuki unıca taura surf kamış hem hafifliği ile hemde hassas oluşu ile biçilmiş kaftan .

9. yamtar

yamtar Üye

Tavsiyeniz için teşekkür ederim...