Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış + Makina Tavsiyesine ihtiyacım var

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında metebeder tarafından paylaşıldı.

1. metebeder

metebeder Üye

Selamlar ve hayırlı Ramazanlar herkese,

İstanbul Boğazından yeri geldiğinde çinekop, yeri geldiğinde eşkina, zaman zaman istavrit avlarında kullanabileceğim hem at çek, hem de beklemeli avlar için bir surf kamış ve makina bakınıyorum. Tabi zaman zaman oyuncaklarıda göndermek isticem sulara :) Bütçem toplamda 200 TL'yi geçemiyor maalesef :( belki biraz daha zorlamayla 250 TL olabilir.

Spin makinasından çok memnun kaldığım Okuma'nun Salina 42800 üç parçalı modeli baya bi güzel gözüktü. Buna bide Okuma Flame 60 almayı düşünüyorum, nedersiniz? Ve de alternatif önerileriniz nelerdir?

Okuma Salina 42800 3 para surf kam 420cm 100-200g - Surf kamlar - Olta kamlar - AVmarketi.com

OKUMA FLAME 60 MAKNE - Okuma makine - Olta Makinalar - AVmarketi.com

Kamış alternatifi olarak bide şunu buldum:
    Lineaeffe spirit surf kam 4,20m - Lineaeffe kam - Teleskopik kamlar - Olta kamlar - AVmarketi.com

değerli yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Merhaba seçtiğin kamış için yorum yapamıycam ama, makinayı boğazdada kullanacağın için biraz daha düşük devirli tercih edebilirsin.

4. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

makina kanatimce boğaz için daha farklı alternatifler varken alma derim hele birde hedef uzaklardan balık alayım uzak atayım yanımdaki atıyor işte yüz bilmem kaç mt bende ona yakın atayım gibi durumlar illaki olacak (alma ) uzak mesafe atışları için kullanılan makina ve kamışları incele abicim en azından niyetimiz belli olsun o modellere yakın birşey olsun kal sağlıcakla :)

5. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Makina için bir yorumda bulunamıyacağım ama kamıştan birtanede bende var. Fiyat ve performans olarak iyi bir kamış. Cengiz Balıkçlıktan da bir fiyat aln derim.

6. metebeder

metebeder Üye

7. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

İyi günlerde kullanman dileğiyle,

8. metebeder

metebeder Üye

Teşekkürler, inşallah :)

9. scubamen

scubamen Üye

kamısı ben kullandım çok memnunum ama sana bir tavsiye zor tasımak arabayer kaplama sana daha iyi tavsiye edebilirim özelden yaz çok memnun kalacagın kamıstır makına olarakda raw 55

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

kamışın bende 4,50 olanı var kamıştan çok memnun kalacaksın makina ile olan kısmınıda sen paylaşırsın güle güle kullan :)

11. metebeder

metebeder Üye

Umarım bende memnun kalırım,ama herhangi bir yer sorunum yok kendi aracım var. Ramazan dolayısı ile balığı erteledim, raw55 makina için maalesef gücüm yetmedi :) ileride inşallah. O kamışı buradan yazabilirsen çok sevinirim yer sıkıntısı yaşayan ancak bu kalitede bir kamış isteyen arkadaşlar için bilgilendirici olur.

Tamam ramazandan sonra ilk işim Okuma Safina SPA-65'in performansı ile ilgili naçizane ve amatörane yorumlarımı paylaşmak olacak :)