Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış & Makine Bakımı

Konu, 'Genel Konular' kısmında sinansoyoz tarafından paylaşıldı.

1. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

Merhabalar,
    kullanmakta olduğunuz kamışlara ve makinelere bakım yaparken nelere dikkat ediyorsunuz ve ne marka model bakım malzemeleri kullanıyorsunuz burdan paylaşabilirmisiniz.

mesela makine bakımı için WÜRTH HHS 2000 YAGI 150 ML. çok tavsiye ediliyor. ben WD40 kullanıyordum bu daha iyiymiş :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Sinan Bey çok değerli bir konu açmışsınız.benim gibi bu işe yeni başlayanların çok merak ettiği bir konu.birde makina ve kamışların bakımları hangi sıklıkla yapılmalıdır diye ekliyebilirmiyiz?umarım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlar.

4. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

abi yanlış anlama ama wd40 yağ değilki..
    temizlik yaparken pas vs sökmek için kullanabilirsin wd40 ı ama bunun dışında yağ niyetine dişlilere falan sıkma sakın..

5. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

yok zaten bikere kullandım :) elimde o vardı sıktım gitti :D sonrasında daha kullanmadım makineyi kullanmadanda würth alıp yağlıcam

6. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

sinan siprey hiç kullanma wd40 makinedeki yagı söker eger makinayı açmadan yaglarsan birkaç damla makina yagı yeterli ben ce makınayıda açma dişliği ayarları var her marka başka kamışin halkalarınıda makina yagı damlat biraz beklesin hahiften bezle silersin suya karşı oksitlen me paslan maya dayanık lı olur

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

WD-40, solvent bazlı yağlayıcı ve temizleyicidir. ( Pas sökücü ) Solvent, eritici ve çözücü olduğundan plastik ve boya içeren yüzeylere zarar vereceğinden, bu kullanım alanları içerisinde pek tavsiye edilmez.

Würth HHS 2000, bu evsafta kullanılabilecek ideal yağlardandır. Sıkıldığında sıvı gibi akışkan olsa da, 1-2 dakika içerisinde hafifçe yoğunlaşır ve koyu şerbet kıvamına gelerek yüzeye yapışır. Çok fazla sıkılarak kullanıldığında, o beklediğimiz akışkanlığı biraz yavaşlatır. Ha, evde gıcırdayan kapılarınız, v.s. şeyler :p var ise, buralarda da mükemmel sonuçlar veriyor. :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Şubat 2014
    sinansoyoz bunu beğendi.
  8. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

:harika: saygıyla eğiliyorum önünde tevfik abi

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

WD40 ın gresleri var koçtaş'ta onları kullanıyorum 30 liraydı sanırım beyaz ince gres.

sinansoyoz bunu beğendi.
  10. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

ne sıklıkla yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz? bu konulardada tecrübe ve bilgilerinizi biz acemilerden eksik etmeyiniz :)

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sezondan sezona yada iki kez ekim başı nisan sonu gibi, ama misinanın sardığı misina tertibatını en az 2 3 avda yağlamayı tavsiye ederim. Yoksa makina uzun hava çalar :D