Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KAMIŞ-MAKİNE-MİSİNA TAVSİYESİ İHTİYACIM VAR

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakgulas tarafından paylaşıldı.

1. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Karadeniz, marmara, ege sahilleri ve iç anadolu bölgesinde Ankara civarında göllerde avlanıyorum. Bölgelere gitme zamanlarım belli olmuyor ve rast gele planlar şekilleniyor özellikle yaz aylarında. Çocukluğum ne marka olduğunu bile hatırlamadığım fiyatı 30 40 liraları geçmeyen olta setleriyle 45 cm lik alabalık (Çamlıhemşin Yaylalarındaki göllerde), ilk güzel masmavi lüferimi, ilk kırlangıcımı bayaaa iriydi hatırlamıyorum tam olarak, kefalimi vs en güzel balıkçılıklarımı yapmama vesile oldu. Sonra büyüdük şartlar değişti para kazanmaya başladık balıkçılığa ara verdik derken yeniden sahalara eski gücümde dönmek istiyorum ve güzel bir spin setiyle başlamak istiyorum bıraktığım yerde. Hikayeyi fazla uzatmadan konuya giriyim en iyisi.:hhhhhh:
    Ağırlık olarak bileği yormayan ve kol altına dayanarak destek alabileceğim kaliteli geniş atar aralığı olan ( bazı sahtelerim 7 8 gr bazıları 23 25 gr ) buyüzden iki ayrı kamış tavsiyeside olur güzel dayanıklı aksiyonları rahatlıkla verebileceğim, su içinden, kıyıdan (%99 kıyıdan avlanıyorum avlanırsam) güzel mesafelere ulaşabileceğim atışlar yapabileceğim fiyat olarakta en uygun kamışı arıyorum
    Buna uygun olarak kullanabileceğim gene kamışla beraber çok ağırlık yapmayacak kaliteli malzemeden tatlı su tuzlu su demeden işimi görecek dayanıklı güçlü ve çok büyük olmayan bir makina arıyorum.
    Bunlara ek olarakda bu iki aleti harmanlayıp beni tatmin edecek dayanıklı sağlam ve en uygun makineyi arıyorum. Bunları fiyat performans olarak değerlendirip en uygun olanı belirlemek istiyorum ama işim çok zor ve çok fazla ürün var piyasada ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım edin sevgili ve çok kıymetli dostlarım abilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emnk

emnk Üye

Şahsım okuma v system 2.40 10 - 40 makine shimano exage 3000 sfd sufix ghost 832 ip misinayla bu işi yapmaktayim gayet memnunum sizede yetip artacağını düşünüyorum fiyat olarak 400tl civarında 10 - 40 olmasına rağmen 7-8gr sahteleri çok rahat atıyorum.agirlik olarak makine ve kamış 410gr civarinda avınız daim olsun.rastgele

burakgulas bunu beğendi.
  4. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Peki makineyi Okuma Trio 30/30s veya Daiwa Megaforce 3000A seçsem fazlamı gelir fiyat nerdeyse aynı. Okuma v systemde 7-8 grı rahatlıkla atabiliyorum diyosanız bu çok güzel. 7 8 gr ağırlığı olta ucunda hissedebiliyormusunuz yoksa olta boş hissimi var.
    Bir sorumda bu tür makinelerde ip misina kullanırken nerlere dikkat etmeliyim Cormoran Corcast Al baitcast makinem var orda ip kullandım ama spin makinelerde hiç kullanmadım ve ortamda bu makine iple çok kötü şu makine iple çok güzel gibi söylemler var ve kafa karıştırıcı. Bilgilerinizden yararlanmak isterim.

Son düzenleme: 1 Eylül 2015
  5. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Genel olarak inceledikten sonra Okuma V System 240 10-40 kamışı sipariş ettim. Herkes çok memnun umarım bende memnun kalırım ve güzel avlar yakalarım. Şimdi sırada güzel bir makine ve misinaya karar kılmakta. Birkaç yorum daha alabilseydim harika olurdu.

6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

önceki mesajlarda exage 3000 SFD söylenmiş güzel bir makina
    makina için bütçeni söylersen daha kolay tavsiyeler alırsın ;)

7. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

200 küsürler zorlar ama idare ederim 250yi geçebileceğimi sanmıyorum elimde baitcast bir makine var onu satabilirsem 500e kadar çıkarım ama.

8. hkn17

hkn17 Aktif Üye

baitcasting makinanı satma düşüncen varsa satıp üzerine ekleme yaparak güzel bir makina almak mantıklı ama satmadan alım yapacaksan exage 3000 -4000 serileri işini görecektir

9. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Bir sorum daha olacak aslında, 1-12 gr aralığında lrf için genel olarak alabalık için diyelim bi kamış daha almayı düşünüyorum. Motor olarak 2500 lük alsam 240 lık kamışa küçük kalırmı? hem spinde hem lfrde kullanabileyim diye diyorum. Biliyorum çok şey istiyorum :D

10. hkn17

hkn17 Aktif Üye

ideal olur devamlı balığa gittiğim arkadaşım exage 2500 kullanıyor bir kafada spin için bir kafada LRF için misina sarılı çekemediği balık yok gibi :)

11. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Baya bi bakındın bütçeyide göz önünde bulundurarak exage 2500 siparişini verdim. Umarım hayırlı olur makine ve kamış tamam. Şimdi sırada misina var. İp mi mono mu? Sistemsel yaklaşırsak nasıl olmalı en ideal yapı. Exage 2500FD yi göz önünde bulundurursak.