Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış + Makine Tavsiye ?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Levrek@ tarafından paylaşıldı.

1. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Merhaba ;

Boğazda Lüfer , Palamut , Levrek İçin 4.00cm Ve Üzeri 200 - 250 gr atarlı kamış ve makine tavsiyesi istiyorum kafam karıştı iyice .. 2. oltamı almayı dusunuyorum suanda ve bırını galata koprusu ıcın bu sordugum kamısıda bogaz ıcın kullanmayı dusunuyorm ..

Şimdiden Önerilerinizi Bekliyorum .. Ve Fiyat Aralıgımda 150 TL Civarında Orta Sınıf ..

Bazı Sitelerde ;

** Lineaeffe turnafresh 420 Kamış
    ** OKUMA IMPACT IM-65 MAKİNE

Önerisinde bulunmuslar ? bu kaliteye yakın yardımcı olabılırmısınız ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İmpact makine getirilmiyor diye biliyorum, uzun zamandır da görmüyorum. Üstelik ağır bir makina, at çekte ilk kullandığım makinamdır, şimdi dolaba kaldırdım. Düşünüyorum da ne yormuş beni zamanında atışlarda.

Makine olarak
    SAFİNA PRO SPa-55 OLTA MAKİNESİ (hafif ve 4 rulmanlı)

Kamış olarak
    IM CASTING 420cm Surf 100-250 gr (Turnafresh ile aynı fiyata, daha yeni bir kamış)

ya da
    OYSTER CAST KAMIŞ 4.20 (Görünüş olarak güzel ve boğaz balıkçısının en çok aldığı modellerden)

tavsiye edebilirim. Eğer bütçeniz biraz daha fazla olursa Okuma Avenger'da bol rulmanlı olmasıyla, daha çok güven verecektir.

4. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

çok teşekkür ederim mesela ne kadar daha butcemı arttırırsam demıs oldugunuz gıbı bır olta sahıbı olabılırım ?

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Avenger 55, ilk söylediğim makineden 30tl civarı pahalı fakat 7 rulmanlı olması sayesinde, balıkçıların en çok satınaldığı modeldir. Çok da beğeneni tavsiye edeni vardır. Fiyatına göre özelliğiyle parlayan bir model.

Rulman sayısı olayı ince bir konudur. Kimi fason üretim bilinmedik markalı makinelerde 10-11 rulman'da olabilir ama rulman da kalite kalitedir. Shimano ve Okuma gibi bilindik markalar üst modellerine 2-3 tane rulman koyabilir ama en kaliteli paslanmayan uzun ömürlü rulmanlardır bunlar.
    Okuma markası içinde bahsettiğimiz için, rulman sayısı daha fazla olan Avenger'e yönlendirme gereği duydum.

6. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

tekrar tekrar tşk ediyorum verdiginiz bilgiler için .. butcemı ayarlıyarak onerdıgınız kamıs ve makınelerden bırıne sahıp olmaya calısacagım ..

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Rica ederim, bular benim tavsiye ettiklerim. Elbet farklı görüşler, tavsiyeler bildirecekler de vardır. Boğaz'da yıllardır çok satan modellerden örnek vermeye çalıştım ihtiyacına göre.

Şimdiden hayırlı olsun.:)

8. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Çok Teşekkür Ederim Aslında bir oltam var ama hem acemı hemde galata ıcın uygun bogazda ezerler o oltayı :)

Kamış : Alba Star AK2780/350
    Makine: ERMA NORTH 40

ozellıklerıde yukarda max 100gr atarı var .. bunun bır yada 2 ust sınıfı olata alırsam onu sadece bogaza yada tatlı suya balıga gıttıgımde yanımda bulundurmak ıstıyorum .. hem zaten şubatta askerım :) 1.5 sene boyunca balıga sadece ızıne geldıgımde cıkıcagım ıcın bunalımlardayım .. daha 2-3 haftalık acemı balıkcı oldugum ıcın hem fıkır almak hemde makıne ve kamısların genel ozellıklerının ne denlı oldugu ogrenmeye calısıyorum ... kostek baglamayı beden yapmayı falan ogredım ama pek saglıklı olmadı nedense denemelerım :) gelıstırmeye takım yapmaya , kamıs ve makıneler hakkında genel bılgı sahıbı olmaya calısıyorum .. hırs var bıraz :D ve aşırı heves :)

9. sabora

sabora Daimi Üye

Boğazda kullanacağınız surf tipi kamışın, tatlı sularda yemli avlarda pek uygun olmayacağını düşünüyorum.

10. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Yeni Birşey Öğrenmiş oldum :) tşk ederim ...

11. lüferci

lüferci Yeni Üye

satılık expert 410cm max 150,180 gr atarlı düşünürsen boğaz da iyi bir kamış bende sıhımano best master aldım birde alivio var bunu satıyorum rapala parası yapacam 5062066015 tel