Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamış tamir ve modifikasyonu

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

selam sayın arkadaşlar üstadlarım elimde iki adet shimano kamış var biri spin katna 300 10,45 diğeri ise sörf kamış alivio 400 100 gr atarlı ben kamışlarımın bir kaç halkasını kırdım hatta spin kamışım nerdeyse tamamen gitmiş durumda acaba bunlara uygun veya daha da iyi halka takımı bulup bunları daha iyi hale getirebilirmiyim spin kamışımın orjinal ucunu uzun zaman önce kırmıştım yerine dolgu uyduruk bi uç takmıştım mümkünü varsa daha kaliteli bir uçla da değiştirmek istiyorum eğer bunu başarırsam elimdeki diğer kamışlarında halkalarını komple düzenlemek istiyorum bu arada pek yeri değil ama çizilmiş fincanların kalama da ayarında zorluk çıkarttığı hissine kapıldım ne kadar doğru bilemem ama sanki verdiğimizden daha fazla sıkıyor gibi bundan da kurtulmak istedim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Konuyu görünce tamirhaneye bakan Aydın Abi'ye sordum kamışlarının durumunu. Parçalarını temin edip tamir edebiliyorlarmış. Lineaeffe kamışımın halkalarını sargılı şekilde sorunsuz tamir ettirdim ama Shimano olayını bilmiyorum 02122448560 numarasından arayıp doğrudan görüşürsen daha iyi anlatacaklardır durumu, ben bilemiyorum tam:)

4. hızır şeref gültekin

erkan ustam kamışın malzemelerini bulsam kendim dıy işi olarak yapmayı planlıyorum önemli olan uygun kaliteli malzeme bulmak şu anda yeni kamış almak için pek duygusal değilim elimdekileri de çöp yapmak istemiyorum malum o kadar mazileri var :D

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Anladım, soru azcık bildiğim yerden çıkınca, bildiğim kadarıyla atladım konuya :) Cillop gibi yaparsın inşallah kamışlarını, çok duygusallaşmadan :D

6. hızır şeref gültekin

bu türkiye piyasasında bulsan bulsan sen bulursun erkan :D orjinal fujileri birde kış geliyor lüfer yapıyormuş buraları :) birde iyi bir sörf kamış mı edinmeli acaba en hasassasından 100 150 gr atarlı, duygulu beklemeli avlar için

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Senin problemi çözse çözse çinekopçu Birol çözer.
    Yakın zaman önce surf kamışının halkalarını modifiye etmiş, konu olarak ta yayınlamıştı.

8. hızır şeref gültekin

abi site ilk açıldığında ali emre abi de açmıştı bu konuları ama nerden bulurum fuji bilemiyorum gerisi epoksi yapıştırıcı ile naylon ebruli iplik işçilik :Dbide kendin yap işi beni çok uzun yıllardır etkiler de ekipmanlarıma el atmış değilim :D

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Senin ilacın Birol'da.
    Teknik, adres, yöntem vs vs vs vs

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

11. hızır şeref gültekin

bakalım abi konuya dahil olacak başkaları da var mı eminim birileri bir şeyler yapıyordur