Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış Tamiri

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sabora tarafından paylaşıldı.

1. sabora

sabora Daimi Üye

Sevgili Arkadşlar,

Yaklaşık 2 sene önce hevesle aldığım, Shakespeare Potenza Spin kamışımı, daha adam gibi kullanma fırsatı bulamadan, bir turna avında iki yerinde birden kırmıştım. Şimdi aklıma geldi eskiden bu kırıkları tamiri ile ilgili bir forum konusu açılmıştı. Bir üyemiz yapıyordu sanırım. Parçaların boylarını kısaltarak filan. Kırık kamışın fotoğraflarını aşağıda. Benimle yapabileceklerim konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

geçmiş olsun sanırım yeni kamış alsanız daha iyi olur çünkü spin avı için kullanacağınız kamış yemli beklemeli avlardaki kamışlar kadar rahat değiller spinde mutlaka aksiyonu düzgün kamışlar kullanmalısınız kamışı bilmiyorum sözüm yok çok çok iyide olabilir ama inanın sadece fincanlar değiştiğinde bile aksiyonu bozulma riski varken parçada kısalma ek yeri kuvvet noktası değişimi çok çok değişikliklere sebep olacaktır

4. sabora

sabora Daimi Üye

Haklısın Hızır, ama şansımı deniyorum yinede işte. En kötü ihtimal bot kamışı yaparım. :)

5. hızır şeref gültekin

abi öyle ise ben size anlatayım yapın :D çok önemli değil ise kırık parçadan yukarısındaki halkaları ısıtarak çıkartın kamışın altını açın en kalın parçadan başlayarak iç içe sokun :D sonra halkaları monte edin hepsi bu kadar tabii kırıkların yeri deönemli resimler çok ufak görünmüyor ama sanırım ek yerlerinin hemen üstü pek sorun olmaz herhalde

6. sabora

sabora Daimi Üye

Hızır kırık olan parçalar bir büyük parçanın içine zaten sığıyor bu durumda bile. Yani hepsini söküp testen yeniden kursam da içinde durmayacak çıkacak. :(

7. sabora

sabora Daimi Üye

Hızırım jeton yeni düştü benim. Kırık olan parçayı kendi kırık parçasının da içinden geçirmek lazım dimi. O şekilde bir deniyeyim. Ama benim hatırladığım kırık parçaları da kaynatabilen biri vardı sanki. ? Epoksi ile.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Gördüğüm kadar iki yerinden kırık bu kamış ve yapılacak herhangibir onarım işlemi ile bu kamıştan hiçbir şekilde randıman alamazsınz... Olsa olsa çocukların eline oyuncak olur veyal limandan küçük balıklaryakalamakta kullanırsınız... Ne atmaya; ne de çekmeye gelir; yeni bir kamış bakmanız her bakımdan hayırlı olur...

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Halkalar da paslanmışmış zaten Sabahattin.
    En iyisi yenisine bak

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

sabahattin kardeş en iyisi o kamışa bir fatiha oku yorma kafanı herşeyin bir sonu olduğunu unutma :)..

11. hızır şeref gültekin

amin :D ,