Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış tavsiyesi için bir yardim etseniz bu kardesinize

Konu, 'Tanışalım' kısmında Dada$ tarafından paylaşıldı.

1. Dada$

Dada$ Üye

Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Kamış almayı dusunuyorum da almadan once ağirligina atarina hassasiyetine bakmak gerekiyomuş.
    Çok fazla bilgim olmadiği icin sizlerden yorum almak istedim.
    Surf kamış düsunuyorum 150_250 tl arasi butcem var.
    Hem galata koprusunde yemlide hemde bogazda rapala arkasina kursun baglayip kullanabilecegim 150_ 300 gr arasi atari olan hafif ve saglam bir kamiş ariyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

Okuma salina 3 parçalı 100-200gr atarlı surf kamışı, YouTube da İstanbul boğazında çekilmiş videosu var ben daha önce av bayiinde bu kamışı inceledim çok beğendim

anıt35 ve enesdurma bunu beğendi.
  4. Dada$

Dada$ Üye

Evet guz3l kamis ama agir degilmi ya

5. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Mrb Dadaş arkadaşım burda kamış testleri var TFT nin yaptığı
    TFT - Kamış Testleri
    Kamışlarda arkadaşlar anadolu yakası avrupa yakası farklı kullanıyorlar yanılmıyorsam atar değerlerini mesela avrupa 100-220 iken anadolu 100- 250 -300 tercih ediyor .
    Bende alaçağım kıyıdan yemli ve uzun atış için şimdilik iyice araştırmadayım sendeki bütçe ile aynı oranda ilk terçihim bana göre ancak fiyat aralığınını biraz daha inmesini yada 2nci el bulmayı umut ediyorum .Avlağım kartal kıyıları ama sende bunu düşüne bilirsin kamış hem hafif hem yemliye gelir , hemde çapariye ve 180 gr da da kulanıyorlar sıkıntısız diye yorumlar var testi de var üstteki linkte .
    Kamış bu
    Lineaeffe Surf Mill 420 cm Surf Kamış - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları

Ama Fatih arkadaşımızın önerdiği kamışla surf mill den daha erimi uzun olduğunu yazılan yorumlar doğruluyor .Arada yemlide yapıcam diyorsan fury caster da iyi tercih ip misina ile savant ta yemli sert geliyormuş .Tercih size kalmış .Rastgele .:)

Levreko bunu beğendi.
  6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Yemli icin hassas bir kamisa boğaz icin daha sert bir kamisa ihtiyacın var her ikisi bir Arada olsun dersen bütçe artar ayrıca 150- gr ile başlayan bir aralıkta baligi hissetmen senin icin zor olur benim sana tavsiyem ise yemli icin basit atar araligi dusuk fiyatı ekonomik bir kamis Alman Boğaz izin ise arkadaşların önerdiği salına vb. Olabilir rastgele

Levreko bunu beğendi.
  7. Dada$

Dada$ Üye

Fury caster guzel kamıs ama biraz daha fiyat dusmesi lazim :)

8. Dada$

Dada$ Üye

Evet salina guzel ama gecen gun koprude bir arkadas kullaniyo du baktim inceledim agir geldi biraz. Birde hem yemli icin hemde bogazda kullanabilecegim bir kamis bulamam mi ille de ayri ayri mi almam lazim :)

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bu lineaeffe surf mili yakın zamanda bir makina ile beraber ikinci el olarak aldım ve çok hırpalanmış olduğundan ve kendi başka kamışım olduğundan bir arkadaşıma hediye ettim. Bu aralar 2 kez izmarit avına gittik. 5-6 cm kaya balıklarının vuruşları bile rahat bir şekilde hissediliyor. Bence tek handikapı kapalı boyu biraz uzun.

10. eylmz

eylmz Daimi Üye

150 - Üzeri atan kamısların sağlam olmasıı önemli sağlam kamıslar parcalı oluyor parçalılar ise ağır oluyor tabi yüksek atarlısağlam teleskopikler var ama bütçesi yüksek

11. Dada$

Dada$ Üye

Bogazda rapala icin ne dersin ?