Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış Tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ainos tarafından paylaşıldı.

1. ainos

ainos Aktif Üye

Arkadaşlar eşim için Shimano Forcemaster AX 2.70 7-21 gr atarlı spin kamış almayı düşünüyorum, genelde kaşık at-çek yapıyoruz, 10-20 gr arası ağırlığında, Benim kullandığım Lineaeffe S curve 30 gr atarlı kamış var, Bununla 12 gr sahteyi istediğim mesafeye atamıyorum. Aynı şey Forcemaster da başımıza gelirmi? Kamışı kullanan arkadaş var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Ben 12 gr. sahte için 10-30 gr. atarlı bir Shimano spin kamış öneririm.
    7-21 gr atarlı kamış 10-20 gr arası sahteler için biraz fazla esnek kaçabilir.

4. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Shımano speed master serisini öneririm bahsettiğin ağırlıklarda kullanıyorum çok ta memnunum.Azami atarı 30 gr best performance 10-25 gr işte bence senin aradığın değer de bu.Sevgiyle.

5. ainos

ainos Aktif Üye

Mevcut 30 gr atarlı kamışla 12 gr sahteyi istediğim yere atamıyorum, ama 18 gr kaşığı uçuruyorum adeta. Bu yüzden 10 gr civarı sahteleri atabilmek için daha düşük atarlı bir kamış arıyorum. Ayrıca speed master serisi biraz pahallı Murat abi.

6. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Kullandığınız kaşığın 1/3'ü kadar fazla atarlı olan bir kamış daha verimli olur.;)

7. ainos

ainos Aktif Üye

Erdal abi kaşık veya suni yem 10 gr da var 20 gr da var kullandığım, ama 10 gr yapay yemi 30 gr atarlı kamışla istediğim yere atamıyorum, bu yüzden daha düşük atarlı kamış alsam ne gibi dezavantajı olur onu bilmiyorum....

8. ainos

ainos Aktif Üye

5- 25 gr atarlı kamış kullanan arkadaşlar var mı? onların yorumlarını alalım!

9. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Alivio serisini kullan o istediğin ağırlığı harika çalıştırır.Ekonomik olarak ta yormaz.Ben kırmızı benekli alabalıkta kullanmaktayım ve memnunum.

10. ainos

ainos Aktif Üye

Alivio nun 7-21 gr atarlı olanınımı diyorsun Murat abi?

Çekincem; düşük atarlı kamışla 2 kg lık levrek gelince nasıl olur kamış blmiyorum...

11. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Ben üç-dört kilogramlık bir kaç gökala çektim o kamışla,
    Dikkat etmen gereken balığı sahile çektiğinde kamışla kaldırmayıp,kepçelemek ve veya misinaya güveniyorsan misina ile kaldırıp kenara almak,bunun için de balığı bir iki dakika fazla derin suda tutar kalama ile iyice yorarsın.;)