Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamış tutacağı, el işi göz nuru

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

kendi uyduruk malzemelerimi kullanmak bana acaip zevk vermektedir :p kalkan, pisi mevsimide geldi çattı. kumsaldan oltaları atıp üzüm suyu eşliğinde onları izlemek, balık gelmese bile kışa girmeden deniz havasının tadını oltalar eşliğinde çıkarmak gibisi yok. hele birde gelirse arzulanan canavar doyum olmaz :) bu sezon daha bir hazırlıklıyım. yazdan tutulan yemler dolapta beklemekte. yağmurluk ve tulumda getirttim avmarketi'nden hemde süper ürünler uygun fiyata

belime kadar girip oltamı attıktan sonra kıyıda dikine sabitleyebileceğim aparattı tek eksiğim onlarıda bugün tamamladım.

malzeme: 1m 50'lik pimaş boru (3lira nalburda), biraz balya teli, bir miktar ince ve sert plastik boru, koli bandı.

hazırlanışı: pimaş boru 3 parça kesilir. diğer ince boru balya teli vasıtasıyla pimaşa tutturulur, üzerine koli bandı geçilir sağlamlaştırılır en son olarak falçata ile ince borunun ucu sivriltilir. aparat tamamlandıktan sonra fotoğrafı çekilir ve siz değerli dostlarla ortaya çıkan ürün paylaşılır. geriye birtek denemek kalıyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Eline sağlık Hüseyin, 1 metrelik pimaş'ı direk kuma batırıp kamışı içine koyarakta kullanabilirsin,

4. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

bravo şahane vallaha yalnız ince uzun çıkıntılar diyim sen anla ,topraga çakacagımız uzantılardamı ,plastik kumsal için yani ?

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

teşekkürler. keşke aracım olsada malzeme taşıma derdim ortadan kalksa :( dediğiniz yöntem daha sağlam olacaktır. bana uygun olanı bu yöntem, at kovaya taşı gittiğin yere.

teşekkürler. kullandığım malzeme plastik sert toprağa geleceğini sanmıyorum. kumsal için birebir bence.

6. enis59

enis59 Daimi Üye

malzeme taşımak için araban yoksa pazar çantası almanı öneririm ayrıca kamış aparatlarında harika ben birde silikon tüpleriyle kamış dikme aparatı yapıldığınıda gördüm

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

onuda denedim ;) pazar çantası çok gürültülü oluyor gecenin bir yarısı ve engebeli araziye gelmiyor. sırt çantası + kova + kamışlar birde gerekirse kepçe 4 parça yüküm var yuvarlanıp gidiyoruz. tam spor yani

8. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

1-avlak yerinde su derinligi 2- olta takımını düşürecegin nokta 3-kösteklerinin uzunlugu kamış ayagının saplanacagı meyli belirler kamış ayagını denize dogru 60-70 derecelik açı ile saplaman gerekir ki yapmış oldugun ayakta sorun yaşarsın hazır satılan kamış ayaklarını incelersen üst kısımlarının daire şeklinde olmadıgını görürsün yinede çalışıp bir şeyler yapman takdire şayandır başarılar.

9. freefish

freefish Aktif Üye

VALLA GÜZEL OLMUŞ BENDE HAFİF METAL TASARLIYORDUM AMA SENİNKİ DAHA HAFİF OLMUŞ GALİBAAA

10. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Kabaca bir çizim yaptım.Ben bu şekilde kullanıyorum ve iyi iş görüyor.