Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamış ve makina için yardımınıza ihtiyacım var

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında emreersoz tarafından paylaşıldı.

1. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

arkadaşlar merhaba.

karıştırdığım yada daha doğrusu anlamadığım bir konu var...tekneden sırtı avı için kamış ve makina araştırması yapıyorum ama nereye bakacağımı karıştırdım..yani terimleri karıştırmış durumdayım.

surf , spin , jigging , baitcasting ..bunların içinden hangisi benim ilgilenmem gerekenler...yani sırtı kamış ve makinası için hangisini almam gerekiyor..birde alacagım bu takım ile sanırım yemli av da yapabiliyorum...olayın en başında olmak ne kadar zor bir durum...o kadar çok başlık.konu.bilgi.deneyim varki hangi birine yetişicez bakalım :))

sabırla cevap verecek olanlara şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Trolling, big game, jigging Tekneden yapılan avlar için kullanılan terimlerden.

Trolling = Yatay seyirtme.
    Jigging = Dikey Seyirtme.
    Big Game = Büyük oyun, adı üstünde büyük balık avı :)

4. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

cevap için teşekkür ederim hamdi abi..görüyorum ki sorular pek kimsenin ilgisini çekmiyor.

5. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

bütçen nedir? abi söylersen yarımcı oluruz shımano spheros var güzel makine

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Hangi balığı avlamak istiyorsan hangi takımı düşünüyorsan belki yardımcı olabilir her türlü avcılığa uygun katagorisi var.

nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

7. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

mrhb. selçuk.cevap için tşk...av bölgem saroz.erikli - enez arası ve açıkları..hedef balığım sırtı da sinarit .levrek .( olursa torik yada barakuda ) ..yemli de ise çipura ve mercan...

başlangıç olarak çok fazla bir bütçe ayıramadığımdan ( en uygun fiyatlı ama iş görebilecek bir takım ile başlamak istiyorum )

8. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

berkan cevap için tşk kardeşim.

başlangıç olarak çok fazla bir bütçe ayıramadığımdan ( en uygun fiyatlı ama iş görebilecek bir takım ile başlamak istiyorum )...tabiki iyi para iyi malzeme ama en azından başlangıç olarak uygun olsun diyorum.

9. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Bence fena olmayan bir jig kamışı almalısın çünkü hem yemlide hem sırtıda hemde jig avı yapma şansın var bu yüzden jig kamışı almanı önericem başlangıç ve başlangıç üstü birtane jig kamışı önericem kendi adıma

RODER XTREEME Jigging 1,83 MT 120-400 GR Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

RODER RED CORE 1 85M 120-400 Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Makina olarakta yine başlangıç olarak Ryobi Ecusıma veya biraz daha üst seviyeler Ryobi Applouse - Ap Power olabilir malum avlak bölgen balık açısından biraz zengin ne çıkacağı pek belli olmaya bilir.

ECUSIMA 8000 RYOBI 4 BILYA MAKINA - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

APPLAUSE 6000 RYOBI 4+1 BILYA MAKINA - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Ryobi AP Power 8000 - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

Kamış ve makina olarak gerçi tercih edebiliceğin model çok ama bunlarda sıkıntı yaşamayacağını tahmin ediyorum.

10. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

selçuk bütün önerilerin için teşekkürler.hepsi uygun fiyatlı ürünler.başlangıç için yeterli olacaklar sanırım...

bi konuda daha fikrini almak istiyorum; acaba makara ve kamış yerine el oltası ile bu işe başlangıç yapsam ve parayı diğer malzemelere yatırsam...malum acemilik ile kaçtane takım koparıcaz belli değil.gördüğüm kadarıyla sahteler gayet fiyatlı malzemeler..kaliteliden 2 tane koparsam kamıştan daha pahalıya gelir.

birde geçen yaz aldığım ve 3 defa kullandığım d.a.m marka bir kamış var.ancak jigg avına uygunmudur bilmiyorum ve yine yanında bir makina almıştım.yarın bunların bilgisini tam olarak veririm..avaba bunlar da iş görebilirmi diye danışmak istiyorum.

11. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Tabikide sonuçta kullanıcak olan sensin kimisi el oltasından başka hiç birşey kullanamıyor dünyanın en iyi kamış makinasınıda versen el oltasından aldıgı zevki almıyor o ayrı bende el oltası ile hiç yapamam mesela en kötüsü bile olsa illa kamış makina olacak bu arada yarın yazarsın kamışı bi bakarız belki forumda kullananlar vardır konuya vakıf olanlardan . Eğer bir bildiğim varsa bende yardımcı olurum kendi çapımda.