Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış ve Makina Önerisi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Av.Alican tarafından paylaşıldı.

1. Av.Alican

Av.Alican Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba. Allah izin verirse bu hafta yapacağım alışveriş ile balık avcılığına başlayacağım. Ancak kafam oldukça karışmış durumda çünkü oldukça fazla farklı araç gereç ve bilgi karmaşası var. Balık avcılığına dair bildiklerim youtube'dan izlediğim videolar ve siz değerli ağabeylerimin, kardeşlerimin paylaştıklarını okumaktan ibaret. Anlayacağınız oldukça tecrübesizim ancak oldukça bu işe hevesliyim:)

İstanbul yaşıyorum ve genellikle İstanbul'da avlanacağım. Ulaşım sıkıntım yok Galata, Bakırköy, Emirgan, Arnavutköy, Kilyos, Sarıyer ... İstanbul'un Avrupa kıyısında bulunan her yerden avlanabilirim. Karadeniz'de yazlığım mevcut fırsat ve zaman buldukça orada da avlanmak istiyorum.

Bu işte tecrübe sahibi siz ağabey ve kardeşlerime danışmak istediğim ne tür ve hangi marka bir kamış, makina kullanmalıyım? Almış olduğum kamışı ve makinayı hem lüfer hem levrek hem çinekop hem de istavrit vs. gibi avlarda genel amaçlı olarak kullanmak istiyorum.

Bu iş için ayırdığım bütçe 600 TL ve kaliteli bir takım oluşturmak istiyorum. Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Umarım benim gibi sürüncemede kalan arkadaşlara da bir faydası dokunur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Dediğiniz balıkların hepsini bir set ile tutamazsınız. Güzel bir surf kamış ve makine ile büyük ölçüde desiklerinizi yapabilirsiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

norsmen ve Av.Alican bunu beğendi.
  4. mctymn

mctymn Aktif Üye

hoşgeldiniz. kamış makina seçiminin malesef sonu yok. beğenilerde detaylarda kişiye göre değişiyor.
    boğaz için 3.90 - 4.20 m hafif 100 -250 gr atarlı kamış. bunun için yine hafif 50-60 kafa çekeri yüksek ip kullanımına uygun surf makina.
    3.90 - 4.20 kamış galata ve unkapanı köprüsünde uzunluğundan dolayı sıkıntılı çalıştırır. köprü için ilave 40- 80 gr 3.00 metre kamış...
    surf makinanızı bu kamışla da kullanabilirsiniz. rast gelsin.

5. budak1903

budak1903 Aktif Üye

600 tl bütçe ile güzel bir takım yapılır. Makine olarak tavsiyem ryobi ecusima 6000vi genel kullanıma uygun bir makine veya daha pahalı ancak güçlü okuma Raw II 55. Kamış olarak shimano nexave 4.20mt 200gr veya okuma Raw 4.25mt 200gr. İp misina ilk etapta önermek istemiyorum. Aynı acemiler ben de yaşadım. İp bence biraz tecrübe istiyor. O yüzden kaliteli bir 0.30mm misina ile başlayabilirsin. Yemli avlar için uygun fiyatlı 3.60mt gezer halkası olmayan bir kamış iyi olur.

6. Av.Alican

Av.Alican Yeni Üye

Tavsiyeleriniz için teşekkürler inşallah güzel bir takım yapacağım :)

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

boğazda avlanacaksan rapala atacaksan 100 250 grm atarilı bir kamış 60 makina lazım sana kamış fiyat konusunda seni aşar ama okuma makaria makina okuma raw 2 ,65 bir ryobi ape pwer 8000 tavsiye edebiliirm güzel makinadır

norsmen bunu beğendi.
  8. Av.Alican

Av.Alican Yeni Üye

Kamış için Shimano Beastmaster Surf 425 BX-I, SHIMANO VENGEANCE SURF 425BX-I, Shimano Forcemaster Surf 425BX-G alışveriş yapacağım inceçizgi mağazasında bütçeme uygun olarak bu ürünler mevcut. Kalite açısında shimano öneriliyor ancak bu modellerin adı geçtiğini görmedim. Sizce bu modeller uygun mudur?

9. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

bende de shımano bestmaster dx surf te 4.30 200 var tek kelime ile harika yemli hariç çapari ve rapalada gönül rahatlığıyla kullanıyorum..

sana bir öneri de ben vereyim
    kamış olarak bestmaster veya okuma makaria yada trio teleskobik
    makina olarak benim çok hoşuma giden gene okuma trio salt önerebilirim

10. budak1903

budak1903 Aktif Üye

Shimano Beastmaster Surf 425 BX-I iyi bir tercih olur.

Av.Alican bunu beğendi.