Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamıs ve Makina Secimi (300-400tl)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında casasera tarafından paylaşıldı.

1. casasera

casasera Aktif Üye

Herkese Merhaba

Forumu 1 haftadır okuyorum sohbetler ve oneriler oldukca faydalı bende uye olmayı dusundum ve oldum :) ve ilk konumu acıyorum umarım yanlıs bir yere acmamısımdır

100tl vererek bir takım almıstım fakat 2. denememde elimde kaldı 3 palamutu çekemedim :D

1 2 hafta icerisinde sorf kamıs ve makina almayı dusunuyorum. genelde kıyıdan palamut cinekop lufer gibi avlarda kullanacagım istanbul bogazında. akıntının bol oldugu yerler.. ayırdıgım butce ise 300-400 tl. boyum 1.75 sanırım 4.20 lik bir kamıs yeterli olacaktır..

Okuma makinalar ve Lineaefef kamıslar uzerinde durdum ama isin icerisinden cıkamadım acıkcası dipsiz kuyu.. saglam dayanıklı bir takım icin onerilerinizi paylasırsanız sevinirim.

Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

lineaeffe kamış yerine okuma kamış al bence.

4. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Moderatorumuze katılıyorum.ikisinide okuma alman daha iyi olur.

5. casasera

casasera Aktif Üye

elimdeki makina tokushima ep 6000 diye birsey hic arastırmadan satıcının yonlendırmesı ıle aldım. ama 2 denememde palamut suda kaldı gelmedi.. shimano beastmaster cx kamıs dusunuyorum.. bu makına sanırım idare etmez dimi?

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

2 Palamutu çekemedim diye kendin söylüyorsun işte.. :)

7. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Boğazda balık tutacaksanız size kesinlikle 3 parça bir kamış öneririm. Okuma salina 3 parçalı fiyatına göre iyi bir kamış. Kudos expert de sınıfı geçti. Fiyatları 125.00 - 140.00 Tl. civarında. Makina içinse seçenek çok, sanırım bu paraya Okuma raw 65 veya Sheakspear Medalist alınıp set tamamlanabilir. Veya makina için Shimano Sepheros sw 6000pg olabilir.

8. casasera

casasera Aktif Üye

Kamista net kararimi verdim :) shimano beastmaster cx 4.30 200gr buyuk ihtimal bu olacak nasipse tabi:)
    ustalarimdan makina onerileri varsa alabilirmiyim bu kamis icin bogazda kullanim icin

9. cogito74

cogito74 Aktif Üye

bende de ayni kamis var. bir kamisim daha var okuma cedros 4.5 metre 3 parca. 3 parca ama beastmastera gore daha yumusak bir kamis. palamut veyda rapala icin beastmaster daha iyi bir kamis. ama makinalarim bu kamislara gore yetersiz. bende bir makina ariyorum. aklimda omur boyu parca gaarantisi ile okuam serisi var. ve okuma raw2 65 var. agir bir makina aslinda drag gucu yuksek bir jig makinasi ama bogazda su ara palamut var seni zorlamaz agir ama.at cek yaparken yorulabilme ihtimali var.lakin sarimi kolay olacagi icin o yonden bir kolayligi olacaktir. beastmastera yakisacak yine shimano makina ultegra olabilir minimum ama oda 390 lira. raw 55 hafif ama devri ve sarimi dusuk o yuzden agirda olsa raw 65 dusunulmeli.siteden ultegra satan arkadaslar var .sorabilirsiniz. ozelden yazarsaniz fikirlerimi yine paylasirim zira o akdar cok iyi konulari takip edemiyorum.

10. casasera

casasera Aktif Üye

bugun makina ve kamıs olayını cozdum. high class sınıf ultegra kamıs ve ultegra 14000 aldım. mukemmel bir uyum oldu.. tabı fıyat butcemın 2 katı oldu ama guzel bır secım oldu sanırım..

11. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Hayırlı olsun. En iyisini yapmışsınız. Yavas yavas alarak sınıfları geçe geçe üst kalite ürünleri alana kadar bir sürü para ödüyoruz. Siz uzun zaman birşey almadan devam edebilirsiniz. Yani umarım edebilirsiniz:))))