Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış ve Makina Tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Kaan940 tarafından paylaşıldı.

1. Kaan940

Kaan940 Yeni Üye

Merhabalar uzun yıllardır Babam sayesinde teknede ve kıyıda çok balık avladım, fakat olta, makina ve kamış konularında bilgim hiç yok, hangi olta boşsa onu alıp kullandım şuanda izmir aliağa foça taraflarında kıyıdan avlanmayı düşünüyorum, Ustaların yardımlarını bekliyorum. Spin kamış mı yoksa surf kamış mı almalıyım? hangi makinayı tercih etmeliyim, Sahte ne kullanmalıyım? Marka ve boy. Misina nasıl olmalı? Bütçe olarak 800-1000TL uygun olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Rastgele....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Sorduğun soruların cevabı neredeyse her balık için değişir hedef balığın çupramı levrekmi beklemeli avlarımı seviyosun hareketli aksiyonlu avlarımı seviyosun bütçen fena sayılmaz işini görecek bir çok alternatif bulabilirsin o fiyatlara. Tam olarak ne hedeflediğini yazarsan o bölgenin ustaları nasıl bir ekipman kullanacağın hakkında yardımcı olacaktır mutlaka.

4. Kaan940

Kaan940 Yeni Üye

yaşadığım yerde yeniyim fakat gözlemlediğim kadarıyla kalamar çok fazla kişinin aldığını gördüm ve çupra çıktığı söylendi.

5. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Spinle kalamar alındığını gördümde spinle çupra ne duydum ne gördüm belki lrf ile olabilir. Hedef balık çupraysa kıyıdan 3 lü dip takımı 0.40 misina lazım diye biliyorum olta olarak o bölgede genelde kaç gr atıyolarsa tahminim 50-100 gr arası atıyorlardır yem olarak küçük yengeçler,canlı mamun, boru kurdu, sülünes, midye ve sübye(kalamar) kullanabilirsin 2.70 ila 3.60 arasında atar gramajı 50-150 gr arası çok ince olmayan dayanıklı ucu hassas her tip kamış işini görecektir. Makina tipi yine 50-60 lık kafa orta güçte bütçene göre seçersin ayırdığın bütçe yi bu olta tipine yatırma bence 1000 tl ye bu takımı + spin takımı + genel kullanım amaçlı başka bi set daha yaparsın :) yani ben olsam öyle yaparım iyinaraştır kazıklanma ;)

6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Bende olsam hem kalamar hem levrek icin 400-500 tl ye bir spin 500-600 tl ye 2 adet surf takim alir devam ederdim yola

7. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Silikon ile çupra alınıyor türkiyede youtube videoları var