Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış ve Makina tercihi hk.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Selamlar, şuan kullanmakta olduğum takımlara ek olarak biraz daha güçlü balıklarla mücadele edebilecek bir takım yapmak istiyorum. Her hobide olduğu gibi bunda da insanın ne ihtiyacı bitiyor ne istekleri. Şuan elimde 2 adet penn sargus 4000 makinem var ve 2 adet kamışım 10-30 2,40 Catana ve 7-35 Yasei. Yasei den çok memnunum ama biraz kısa kalıyor tahmini 2,70-3,00 mt gibi kamışlar araştırıyorum. Biraz light jig e merak sardım ve biraz da büyük popper ile avlanmaya çalışıyorum son zamanlar, iri kofana belki bir akya her zaman denk gelebilir diye bekliyorum. Böyle olursa elimdeki malzeme beni yarı yolda bıraksın istemiyorum. Makine olarak Daiwa Caldia baktım ve özellikle alacağım makinenin yıkanabilir olmasını istiyorum bazen dalgalar bazen kaza eseri düşmeler yaşanıyor makinem su ile temas etme olasılığı yüksek olarak görüyorum ve bu korku ile avlanmak istemiyorum. Bu gibi ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurursanız siz değerli üyelerin nasıl bir takım önerisi olabilir ne alabilirim. Yardımlarınızı görüşlerinizi rica ederim.
    Sevgi ve saygılar...

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

hayırlı olsun Ali'cim :)

hakan4117 bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ali merhaba. Bütçe bu işte en önemli faktör ve belirtmemişsin. Bülent ağabey Daiwa 2.90 jig caster kullanıyor mesela ve çok memnun. 13 kiloluk levreği yakın geçmişte bu kamışla ''kolay'' kıyılattı. Kendisi de konuyu görünce yazacaktır sanıyorum. Kullanmayı düşündüğün popperların ağırlıkları ne aralıklarda olacaktır? Konunda bazı eksiklikleri de tamamlarsan isabetli tavsiyeler gelecektir diye düşünüyorum

hakan4117 bunu beğendi.
  5. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Bütçe makina için max. 600-700 gibi kamış için en fazla 300 ayiririm diyorum. Popper 40gr elimdeki jigler de 30-40 gr ama elimdeki seabass kamislar sanirim aksiyon konusunda bana problem yaratiyor. Yeni denediğim bir teknik olduğu için bende yanlış birşeyler yapiyor olabilirim.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hımmm... Bende de Yasei var ama MH 10-50 gr. atarlısı. 30-40 gramlık kaşığı surf takım edasıyla uçuruyor. Aksiyon, hassas kamışlara kıyasla biraz yorucu da olsa verebiliyorum. Güven, kesinlikle veriyor. ''Ben olsam ne yapardım''ı söylemek gerekirse; öncelikle Bülent(Horozbina) ağabeyle bir istişare eder ve sanırım bir Daiwa Jig Caster kamış alırdım. Artan paraya da ne yapıp eder, yetmez ise üzerine biraz ekler bir Shimano Ultegra alırdım. Yakın zaman önce Selçuk(Levrekspinner) arkadaşımız aldı, eline ulaştımı makinesi bilmiyorum. Forumdan Murat(B@ND!T) arkadaşımız da aynı makineyi kullanıyor ve çok memnun diye biliyorum. Özellikleriyle beni çok cezbediyor bu makine :rolleyes: Hayırlısı olsun ve Allah gönlüne göre versin diliyorum...

hakan4117 ve spindoctor bunu beğendi.
  7. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Konuyu gördüğümde daha okumadan aklımdan geçeni söylemişsin sevgili Can,kesinlikle Jig Caster,elimde üç adet spin kamış olmasına rağmen kesinlikle almayı istediğim bir kamış ve acizane Ali kardeşiminde almasını tavsiye ederim.Bildiğim kadarıyla sevgili Cahit Acun ağabeyimde kullanıyor ve onounda takdirini kazanmış bir kamıştır.Seçimin de isabetler dilerim sevgili Ali,sevgilerimle...

hakan4117, KalamA ve spindoctor bunu beğendi.
  8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Game Type özellikli kamışlara bakman gerek.
    300 liralık bütçe bu işe yetmez büyük bir ihtimalle.
    Bence kamış makinadan daha önemli avcılıkta.

hakan4117, KalamA ve spindoctor bunu beğendi.
  9. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Sanıyorum bütçe biraz daha arttı :) özellikle kamış için gördüğüm okuduğum kadarı ile daiwa beni kendine çekiyor.

hakan4117 bunu beğendi.
  10. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Shimano Speed Master hakkındaki görüşleriniz nelerdir sanıyorum Daiwa bulmak sorun olacak.

hakan4117 bunu beğendi.
  11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bülent ağabeeeeyyyiiiiimmmm sesime geeeeeeeeeelllllllllll :D

hakan4117 ve spindoctor bunu beğendi.