Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamış ve makinalardan hangisini tavsiye edersiniz boğaz için

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında halimyildiz tarafından paylaşıldı.

1. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

tavsiye kamışlar
    OKUMA Salina Surf 3 Parça 450cm 100-200
    Okuma Salina 420 cm Surf Kamışı (100-200 gr)
    okuma cedros 3 parca surf kamis 450cm
    Okuma Cedros Tele surf kamış 450cm 100-250g
    Lineaeffe Extreme Cast 4,30 mt Surf Kamış
    lineaeffe ferrari prestige 7000

tavsiye makinalar

okuma raw 2 65
    Okuma Salina SA 2 10000 makine
    OKUMA DISTANCE SURF PRO 60 OLTA
    Okuma Trio 65a
    OKUMA AVENGER AV-65b MAKİNE

benim top 700 tl kadar olsa iyi olur hangi kamış hangi makina
    atçek boğaz için

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bu listede yer alanların hiçbiri bana göre 700 ü bile haketmiyor. Listedekilerin hepsi 700 deseler yine almam.

350 TL ye bu seçeneklerden çok daha güzel bir ikili yapabilirsin.

Yok ille 700 bütçe ise üzerine bir 700 daha koy da çıta daha bir üst seviyeye çıksın.

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar, nacizane görüşlerim : Kamış için lineaeffe ferrari prestige 7000 diyorum, imkanın varsa fuji modifiyesiyle iyi kullanırsan torununa bırakabilirsin ;) Makine olarak da listende olmayan Tica Talisman diyorum. Fevkalade uyumlu harika bir ikili olurlar kanaatindeyim boğazda. Her zaman rastgelsin, selamlar...

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Tica Talisman ve Ferrari Prestige oldukça hantal ve ağır bir ikili olmuş; Tica'da dışarıdan görüldüğü kadar metanetli makina değil; kullanım şekli ve yerine göre farklı ürünler önerilebilir...

6. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

haluk abi 700 tele bütçem var tavsiyelerini bekliyorum

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

:) Selamlar Haluk abi, Halim arkadaşım 24 yaşında, fotoğrafından da anladığım kadarıyla yapılı sağlam bir arkadaşım, ben 31 yaşında silahlı güvenlik görevlisiyim, 1.88 boyum 85 kilom var, bir süredir kullandığım ferrari prestige kamışıma tabiri yerindeyse aşığım :) hantaldır, ağırdır doğrudur lakin biraz daha hafif ve kısa bir kamışla atış yaptığımda resmen kamışımı özlüyorum, yapamıyorum başka kamışlarla. Ha tabi daha iyilerine sahip olamadım, italcannalarım, sportexlerim, zipplexlerim olamadı henüz. Makine de arkadaşın bütçesi doğrultusunda benim elime aldığım tavsiye edebileceğim en iyi makine diyebilirim. Kısaca forumdaki arayış içinde olan arkadaşlarıma belki haddimi aşarak bildiklerim kadarıyla yeni yeni verdiğim tavsiyelerim siz üstadım tarafından düzeltilip doğru bilgiye kavuşturuluyor. Umarım Halim arkadaşım da kendisi için en doğru takımı seçip güzel raporlarına nail edecektir bizleri. Anladığım kadarıyla yanlış tavsiye ve bilgilendirmelerime biraz dur desem iyi olacak sanırım, saygılar, selamlar...

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Buluthanın dediğine katılıyorum.
    Listedeki kamışlara bakarsak önce ferrari prestige 7000 derim tabii bulunabilirse, sonrada fiyat/performans ürünü olan salina 3 parça 4.20 surf derim.
    Yanlız makine işi önemli ve listedekileri pek önermem ben.
    Ne öneririm? Mesela Shimano Spheros 8000PG olabilir, Biomaster SW8000PG olabilir. Daha uygun Ryobi proskyer nose power, Ryobi Applause Power olabilir..

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bütçenizi az olsa da aşacak ama size tavsiyem Spheros 8000 PG ve Forcemaster BXG 3 parça 225 gr. atarlı kamış almanız 800 TL civarında oluyor ama nakitte iyi bir indirim alabilirsiniz..

10. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Boğazda at-sar için 405 boylar yakında daha çok tercih edilecek. Hele 450 ler tamamen rafa kalkacak. Tabi bunlar benim düşüncelerim.

PM den cevapladım Halim benim tercihimi. Zira bu tür yazılarda gerek satıcılar (gizli reklam) gerekse bütçesi olan, olmayanlar için ulu orta fikrimi pek beyan etmek istemeyen biriyim. Kaldi ki iyi derseniz olmaz, kötü dersiniz yine olmaz. Senide az çok tanıdığım için yazdım. Kaldı ki ülkemizde bir çok forumlarda bazen öyle yazılar yazılıyor ki şaşkınlıkla okuyorum. Ne yazik ki kalite artırkça ve ürün hafifledikçe fiyatıda doğru oranda artıyor, bu bir gerçek.

Fuji halkaların maliyeti ise (7 parça) 150-200 TL ye mal oluyor (birde nakliye ücreti var tabi). Birol bu konuda tecrübelidir, bir iki kelam belirtir, maddi manevi meşaketli bir şeydir halka modifiyesi. Ve bunu becerebilenleri de takdir etmek gerekir.

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

135 liralık kamışa zaten kimse 200 liralık fuji yatırımı yapmaz bizden başka :D 60 lirada kızaklı makine yatağı. Ayrıca gerçekten de zor iş. Özellikle makine yatağı değişimi.