Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış ve makine öneri...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında BALIK tarafından paylaşıldı.

1. BALIK

BALIK Yeni Üye

Merhaba saygıdeğer balıksevdam üyeleri.İstanbul boğazında kullanmak üzere,kıyıdan beklemeli ava uygun kamış ve makine önerilerinizi benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum.Şu anda elimde Lineaeffe s cure 4.50 kamış.Okuma power liner 65 lik makinem var bunlardan memnunun.Bunların dışında bana önereceğiniz makine ve kamış için sizlere şimdiden teşekkür ederim.Bütçem 200+200 tl' dir.200 tl ye aldığım seti çok sevdiğim bir abim için alacağım.Diğerinide kendim için alıyorum.Saygılar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. red baron

red baron Aktif Üye

Marmara balıkçılığın balack hawk olamsı gerek 3,90ve4,20cm boyutları mevcut kamısı ve ryobi exsuma makina alabilirsin iki üründe sağlam vede kullanışlıdır.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Okuma salina makina, hatta Raw makina alın.Raw alın ömürlk kullanın.
    Kamış için ise Alternatif biraz daha fazla. Okuma'nın yeni bir surf kamışı çıkacaktı.
    Cengiz balıkçılığa sorabilirsiniz.Ben numunesini görmüş ve çok beğenmiştim.
    Yemli içinde uygun bir kamıştı...

5. mazhar üzümcü

mazhar üzümcü Yeni Üye

captan 3.90 mt teleskopik surf orta sertlikte olup fiyatı ile ters orantılı yani çok iyi bir kamış. makara önerim ise şekspir mach 3 6000 10 bilyeli 2 adet yedek kafa biri surf yanlız şu anda türkiyede bulamadığım için ebaydan sipariş verdim fiyatı 110 tl kamışı ekim ayında 45 tl ye aldım. ikisi bir arada çok hesaplı ve çok iyi bir takım olur alırsanız bol avlar.

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

3 parça olanlar gelmiş ve satışa sunulmuş; pahalı olan model 4,50 boy; 450 gram; makina yatağı fuji; ayrıca klavuzlar zirkonyum kaplama (paslanmaya karşı dayanıklılık) 200 gram maksimum atar ve bilindiği üzere Üsküdar'da yaklaşık 2 yıldır denenen kamış; diğer model (Salina) 4,20 boy, 490 gram ağırlık, 200 gram maksimum atar; porselenler SIC benzeri bir malzeme, yine klavuzlar zirkonyum kaplama; fiyat olarak da bu nitelikte bir kamış için görülmemiş fiyat diyebilirim; ben bir tane edindim..

Teleskobik olanlar da sanıyorum kısa bir süre sonra gelecek

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Aralık 2010
  7. cogito74

cogito74 Aktif Üye

bende bekliyordum bu kamislari ilk firsatta gidip inceleyecegim. lakin salinayi gormemistim. bu uskudarda denen kamisi gecen sordugumda aksiyonunun sorrento gibi sert bir sert oldugu soylenmisti. umarim agac dali degildir.4.50 m kamis ihtiyacim var.4.20 lik salina hayirli olsun.umarim ilk denemelerinizi paylasirsiniz bizimle.bu kamisar okumanin spin kamislari gibi bazuka saklama cantasi ile mi veriliyor yoksa bez kiliflarla mi?

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kamışlar üç bölmeli bez kılıflarında veriliyor; bu durumda her kullanıştan sonra makinayı sökmek durumunda kalıyorsunuz; ama 10-15 liraya edinilebilecek bir kamış+makina çanta-kılıfı ile bu da halledilebilir... Ayrıca benim için bir sorun teşkil etmedi bu durum...

Salina'ya gelince bugün kullanma fırsatım oldu 150 gram kurşun ile (fırdöndülü kullanıyorum aslında 155 gr.civarı geliyor) 30 civarı atış yaptım; kamış oldukça başarılı; orta-sert aksiyona sahip; öyle iyi bir atıcı değilim; ancak Şemsipaşa'da balığı bulabileceğim mesafeye fazla efor sarfetmeden rahatlıkla ulaşabildim; yılışma v.s. gibi olumsuz bir tepkisi yok; gayet rahat tasma atılabiliyor ve hassasiyeti de yerinde; yani kandırıcıya balık bindiğinde net bir şekilde anlaşılıyor; ayrıca meraklı birkaç amatör de denedi kamışı ve olumsuz bir yön görmeyip beğendiklerini ifade ettiler...3 parçalı bir kamış için de oldukça hafif diye nitelendirilebilir (490 gram); yani yormadı da...Kılıf içinde boyu 148,5 cm.; herhalde kılıfsız 148 cm. filan gelir... Ayrıca diğer atanlar benden çok daha fazla mesafelere erdirdiler; bu durumda atışı da atabilen için gayet iyi...

Elbet bu kadar kısa süre denenen bir kamışın sağlamlığı sorgulanabilir; ama bana ciddi şekilde güven verdi; normalde böyle piyasaya yeni giren ürünleri hemen almam; en azından bir ay gibi bir süre beklerim ama kamışın hem işçiliği; hem de fiyatı bu kuralı bu kamış için çiğneme sebebim oldu...

Not: Kamışın ithalatçısı hem klavuzlardan; hem de kamışın en uç parçasından getirttireceğini ifade ediyor...

Cedros öyle ağaç dalı gibi birşeye benzemiyor; kamış çok narin görünüyor; ancak 2 yıl denendi ve son rötuşlar yapılıp piyasaya sunuldu; ayrıca karbon oranı denenenden daha fazlası imiş; esasen Salina'dan daha üst klas bir kamış ve fuji makina yatağından paslanmaz lowrider klavuzlarına kadar bu üstünlüğünü belli ediyor... Ancak yine de tecrübe edenlerin yorumlarını almak daha sağlıklı olur görüşündeyim...

Not: Cedros'un kılıf veya kutu ile verilip verilmediğini bilmiyorum...