Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamış ve makine önerisi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Farti tarafından paylaşıldı.

1. Farti

Farti Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar Antalyada Örnekköyde kullanmak üzere At-çek kamış ve makine arıyorum. Fazla yüksek meblalarda aramıyorum yalnız. Daha önce kullandığım kamış var Spro telespin kamış sapı falan kısa sıkıntı çıkartıyor ayrıca esnekde değil uzağa zaten pek fazla atılmıyor 20-40 gr ara 2.70 mt boyunda. Makine olarak balzer kullanmaktaydım fakat ikiside ucuz yollu ürünler nerdeyse 1.5 yıldır kullanıyordum fakat artık biraz daha ileriye götürmek istiyorum.

Genel olarak burda Kefal ve palamut olmakta bazen başka yerlerdede kullancam. Kullanıcağım bölge kıyıdan ve kayalıkların olduğu bölge ve su şamandırada kullancam ağırlığı kendim belirleyecem bir nevi alıcağım kamış parçalı veya teleskobik farketmez fakat şu anda elimde teleskobik var o yüzden parçalıda olabilir daha çok at-çek olarak hafif beklemeli tarzda kullancam. Normal burdaki mağazalara baktım bana hep ucuz yollu ürünler önüme serdiler 35 tl arası kamış ve makine almana gerek yok dediler nedense hiç içime sinmedi. Belki ilerde yerde değiştirebilirim o yüzden sahte yemler ile başka avlarada çıkabilirim. Çok yazdım kusura bakmayın :)

Bütçem her ikisi için şimdilik 160-200 tl arası. Ben bir kaç araştırma yapmıştım fakat sizin tavsiyeleriniz daha önemli.

Okuma Lure Mania 258 cm Spin Olta Kamışı (20-60gr )

Okuma Salina Sea Spin 240 cm Spin Olta Kamışı (10-40 gr)

Shimano Alivio CX Spinning 270 cm XH(50-100 gr)

Lineaeffe Black Tiger 270 cm Spin Olta Kamışı (up to 60 gr)

Makina ise baktıklarım arasında.

Okuma Safina SPA 40

Remixon Speed 3000

Mitchell Avocet Gold 1000 RD

QUANTUM INCYTE Q-VEX 10 METAL K 10 BB

Bunlar bir kaçı fakat sizlerin tavsiyeleri daha önemli benim için dediğim gibi benim bulduklarım bunlar hiç biri olmaz derseniz önereceklerinize görede bakabilirim.:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

shimano alivio 3000 s fd modeli var kardeş makina olarak
    kamış ise shimano katana cxspin kamışı vardır kardeş.. bu ikiliyi çok beyeniceksin eminim :D

boyuna sen bakarsın 2.40 / 2.70 hangisini istersen

4. Farti

Farti Yeni Üye

Tavsiyen için teşekkürler. Bu arada kamışın sizdeki atarı nedir ben 10-40 gr atarı alsam işime yararmıki? Su şamandırada kullancam ağırlığı ağzına kadar doldurduğumu düşünsem 40 gr olur uzağa atmada falan sıkıntı çıkarırmı acaba? 50-100 ve 20-50 olanıda var H veya M olması önemli değil benim için ben genel olarak hafif beklemeli kullancam.

Makine olarak ise yemlide hiç kullandınızmı acaba? Bakıma falan gerek varmı?:)

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

ilk kullandığım makinalardan biri bu :D işini hayli hayli görür sadece kafayı cıkarıp suya tut sagını solunu sil yeterli olur.. birde kamışı her zamn av dönüşünde ıslak bezle sil oke.. 20-50 grm atarlı iyidir kardeş

Farti bunu beğendi.
  6. Farti

Farti Yeni Üye

Tamamdır ben kamışı vede makineyi eğer mağazalarda bulabilirsem bir denicem. Ne hikmettir balıkçıların hepsi teleskobik öneriyor nedense taşıması her ne kadar kolay olsada ağırlığıda var. Zaten bende bir tane teleskobik varken bir tanede parçalı almak istiyorum şimdiden teşekkürler.;)

7. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Okuma Lure Mania 258 cm Spin Olta Kamışı sert bir kamis... atimi guzel aksiyonuda ayni sekilde lakin alismaniz zaman alir alisincada vazgecmek zor olur.. tavsiye ederim kullaniyorum 6 aydir.

8. Farti

Farti Yeni Üye

Zaten onu beğendim fakat elime alıp bir bakmak istedim fakat hiç bir balık mağazasında bulamadım onu birde parçalı oluşu benim açımdan sıkıntı yaratabilir siz nasıl kullanıyorsunuz misineyi her defasında koparıpmı parçadan çıkarıyorsunuz? Açıkcası ben balık mağazalarında Parçalı kamışlara baktım fakat bana kullanım açısından değilde taşıma açısından sıkıntı çıkarcak gibi siz nasıl bir taşıma stili sağlıyorsunuz peki. Ben kullancağım meraya otobüsle gidiyorum çünkü. :D

Yusuf007 bunu beğendi.
  9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Taşıma için uygun fiyatlı çantalar mevcut! genelde motosiklet yada otobüs kullanıyorum bende.. Evde muhafaza etmek adına da çanta gerekli bence!! misina koparmak??? kalamayı gevşetin yada makinanın altındaki düğmeyi açın misinayı 20-25 cm serbest bırakınca sıkıntı olmaz... kamış tutuş ve kavrama açısından ergonomik ve başarılı. parçalı kamışllar genel olarak daha iyi atıma sahipler ve sahte balığa daha iyi aksiyon verirler! kamışı inceleyin almak istersenizde cengiz balıkçılıktan telefonla fiyat alın. okuma türkiye distiribütoru cengiz balıkçılık. ama diğer av marketlerdede var! Antalya için doğu garajından cebesoya yani laraya giderken ilk ışıklardan sola dönün 15-20 mt ilerde solda bir av bayi var orda bulursunuz büyük ihtimalle!

Farti bunu beğendi.
  10. Farti

Farti Yeni Üye

Tamamdır ben bir oraya bakıyım olmadı eğer bulabilirsem o şekilde alcam yoksa diğer türlü netten alcam. Ben zaten levrekde kullanmıcam kefal için kullancam o yüzden 20-60gr arası düşündüm uyarmı bilemem top takılcak yani hafif beklemeli tarzda kullancam. Teleskobiklerin genel olarak sapı kısa oluyor vede çok çabuk kırılabiliyor biraz dayanıksız oluyor parçalıya göre sanırım. Evde muhafaza etmek kolay terasa koyarım üstünüde kapatırım o şekilde kalır zaten kapalı önemli olan götürmek dediğimiz gibi bir çantamız var ona sığmaz herhalde dediğiniz gibi misinayı koparmadan hallederiz diğer türlüde bir yol bulunur bir bakmak lazım.

11. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

kefal için kullanıcaksan kapsamı daha geniş tut faklı bir kamış al! yine birşey olursa burdan iletişime geçeriz!