Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış ve makine tavsiyesi

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Exage lerde tel kapama sorunu var diye biliyorum,Yanımda 2 arkadaşımda şikayetçi,Shimano alacaksanız üst düzey makinelerine bakın,o bütçe aralığında Daiwa tercihi daha yerinde olur bence
bende 2 adet mevcut exage evet makineyi ilk aldığımda tel kapanma sorunu yaşadım ancak alışdıktan sonra bir daha başıma gelmedi :)

Son düzenleme:

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Exage lerde tel kapama sorunu var diye biliyorum,Yanımda 2 arkadaşımda şikayetçi,Shimano alacaksanız üst düzey makinelerine bakın,o bütçe aralığında Daiwa tercihi daha yerinde olur bence
Exage 3000 SFC makinemi malulen emekliye ayırdım bu yüzden...sahte kayıpları da cabası... :(
Exage 4000 FC de şimdilik problem yok,her iki makinemde daha 1 yaşında...

Daiwa Legalis 4000 SH ; yedekte bekliyor sırasını...bakalım O ne yapacak

Shimano CATANA MH 14/40 atarlı 2.70 kamışla ağır bir takım olacaklar,olsunlar...

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Acaba makineden makineye değişir mi yav 4 am saat ağ çek yapıp da bir kere telin kapanmadığını da biliyorum.

taner.a

Aktif Üye
Acaba makineden makineye değişir mi yav 4 am saat ağ çek yapıp da bir kere telin kapanmadığını da biliyorum.
Makineden makineye fark eder mi bilmiyorum gerçekten, arkadaşlardan biri yenide aldı sayılır pişmandı en son.

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Makineden makineye fark eder mi bilmiyorum gerçekten, arkadaşlardan biri yenide aldı sayılır pişmandı en son.
Hocam bendekiler SFD ilk aldığımda birinde iki defa aynı problemi yaşadım ama daha sonra atış esnasında makarayı geriye çevirip sabitliyorum tel açıkken geriye dönüşü engelleyen mekanizma var zaten sabitleniyor öyle atış yapıyorum ve böyle bir problem yaşamıyorum o arkadaşınıza söylersin bir de böyle denesin. BenCe makinenin dilinden anlarsan Exage seni üzmez :)
Bence exage 150-200 TL fiyatlarda olup da kalama ayarı en iyi olan makinedir.

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Hocam bendekiler SFD ilk aldığımda birinde iki defa aynı problemi yaşadım ama daha sonra atış esnasında makarayı geriye çevirip sabitliyorum tel açıkken geriye dönüşü engelleyen mekanizma var zaten sabitleniyor öyle atış yapıyorum ve böyle bir problem yaşamıyorum o arkadaşınıza söylersin bir de böyle denesin. BenCe makinenin dilinden anlarsan Exage seni üzmez :)
Burak bey ;

Exage serisi 3000 SFC yi aldım kullandım ve hayran kalarak 4000 liğini 20 gün sonra temin ettim.İlk 10 ay 3000'de hiçbir sıkıntı yaşamadım,ne olduysa son iki ayda oldu.Ne olduğunu gayet iyi biliyorum...Sarma telini açma esnasında karşı kuvvet uygulayan yay'ın, zamanla özelliğini yitirmesidir.Atış esnasında sarma kolunun aşağı ataleti ile tel mekaniğini yay iterek kapatıyor ve sahtenin arkasından bakıyorsunuz karanlığa...4000'liği de iki aydır kullanıyorum inşallah sorun çıkarmaz...

Makinaların kullanım ve bakım bilgilerinde atış yaparken teli,makarayı sabitleyin diye bir tavsiye yok.Problem tamamen üretici firmanın malzeme hatasıdır bence...