Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamışın Halka Porseleninin Değişimi (Sadece Porselen) Okuma Helios

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Burak Kızılırmak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Her şeyi resimlerle ifade edeyim en güzeli.

Nasıl yapmalıyım?

Kamış halkası nin sadec dış kısmında porselenin bir bölümünde çatlama var malesef misinayı kesiyor. Bu sebeple değiştireceğim ancak o porselenİ nasıl çıkartabilirim? Metal bölüme zarar vermeden kaynar suyla mi çıkar yoksa ateşe mi tutmam lazım. Haydi çıkarttım diyelim çıkarttıktan sonrà porselen leri orjinal 502 ile mi yoksa epoxy ile mi yapistirayim?

20150407_202300.jpg

20150407_202326.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetb

mehmetb Misafir

selam biyerde görmüştüm ısıtılınca çıkıyordu yapıştırıcı için se sipreyli japon var önce japonu sürüyorsun sonra japonu sürdüğünyere sipreyi püskürtüyorsun çok fena donduruyor ben denedim çok etkili tavsiye ederim

Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  4. Burak Kızılırmak

Haydi bakım başıma bir de spreyli japon çıktı :)

Latife bir yana teşekkürler. Nereden bulabilirim acaba orjinal bir spreyli japon yapıştırıcısını? Sizde varsa nerden temin ettiniz?

Bu sprey galiba dondurucu etkiye sahip doğru mu ?

5. mehmetb

mehmetb Misafir

elektirikçi arkadışım var onda vardı ondan kullandım zannedersem elektirikçiler kullanıyor ayakkabıcılarda kullanıyormuş kendim almadım ama kesinlikle etkili asılsan bile çıkmıyor

6. Burak Kızılırmak

Hepsi burada da buldum aslında. Bendeki orjinal japonü kullanıp ondan aldigim soğutucuyu kullanırsam galiba sonuç çok güzel olacak. Teşekkürler ilginiz için bekleyelim başka fikirler de gelir inşallah.

7. mehmetb

mehmetb Misafir

rica ederim nedemek

8. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Abi isi uygulayacaksan önce su dene..direk alev yapıyı bozar..olmazsa karga burun veya yankeski ucu ile sadece porseleni sıkarak kir.ondan sonra en önemlisi zaten :)) japon is görür ama dikkatli sur misinanin gezdiği kısma zarar vermesin..en son beklemek kalıyor..

9. hkn17

hkn17 Aktif Üye

spreyli japon hızlı yapıştırıcı olarak bulunabilir :)

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Çift komponentli hızlı yapıştırıcı bahsettiğiniz. Pattex çok sağlam, ben kullanıyorum lakin geri dönüşü olmaz hatasız yapmalısın. Bence gerek yok epoxy gayet işini görür ve ısıtıp tekrar bozma şansın var yanlış yaparsan. Ayrıca gördüğüm kadarı ile en uc fincan ayrıca var. Onu söküp yerine yenisini de takabilirsin.

11. Burak Kızılırmak

Hımm pattexden de siparis vermiştim. Evet en uç fincandan nolur nolmaz yapısını bozarsam diye yedek almıştım: ) Bu pattexin aktovatoru var soğutucu epoxy kullandiktan sonra o soğutucuyu kullansam ise yarar mı?

Ben pattexin daha sağlam olacağını düşünmemiştim ayrıca şaşırdım diyorsunuz ki geri dönüşü olmaz. Cesaret edip titiz bir çalışma yapsam güzel olur pattex ile o zaman :)