Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamışla ilgili herşey?

murathoca42

Yeni Üye
Adı
murat gülhan
Saygı değer ustalarım. Aranıza yeni katıldım ve sizlerden öğrenecek çok şey olduğuna inanıyorum. Yaklaşık 12 yıldır sazan peşinde koşmakta olan bir balık ve çevre sevdalısıyım. Bir müddet başınızı çok ağrıtacak sorular sormak istiyorum sizlere.
Gölde kullanılacak porselensiz kamışların ucundaki bölüm inanılmaz ince ve kamış ne kadar kaliteli olursa olsun biraz büyük bir balık geldiği zaman balığı asmanız mümkün değil. ben yıllardır bu ince ucu çıkararak kullanıyorum ama bu sefer de 6metrelik kamış oluyor sana 5 metre. bu tip kamışları kullanan arkadaşlar varsa tavsiye alabilir miyim? Bu ince uca güçlendirme gibi bir şey yapılabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu sorunun altına ansiklopedi yazmak gerek :)

murathoca42

Yeni Üye
Adı
murat gülhan
Bu sorunun altına ansiklopedi yazmak gerek :)
üstadım sorularımı teker teker sormam daha iyi olur sanırım. Haklısınız.Bu porselensiz kamışların ince uçları için düşüncelerinizi merak ediyorum. Saygılar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
üstadım sorularımı teker teker sormam daha iyi olur sanırım. Haklısınız.Bu porselensiz kamışların ince uçları için düşüncelerinizi merak ediyorum. Saygılar
O kamışlar balığı tartmak için değil. En azından iri balıkları tartmak için değil.
Balığı kıyılatmak için parçaları çıkartmak ya da içiçe geçirerek kısaltmak gerekli.
Kıyılayan balık ta el ya da kepçe vasıtasıyla alınmalı

murathoca42

Yeni Üye
Adı
murat gülhan
O kamışlar balığı tartmak için değil. En azından iri balıkları tartmak için değil.
Balığı kıyılatmak için parçaları çıkartmak ya da içiçe geçirerek kısaltmak gerekli.
Kıyılayan balık ta el ya da kepçe vasıtasıyla alınmalı
teşekkür ederim üstadım. Küçüklüğümde ilk gördüğüm balık tutma aleti bambu olduğundan bu kıyıda yakalanan balığı tartma olayı neredeyse yıllardır adet haline geldi. Ama akıntıyı istediğim yöne çeviremiyorsam akıntıyı arkama alayım bari. eh artık balık tutma adetlerimi de bir bir değiştirmeliyim sanırım.