Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamışla ilgili herşey?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında murathoca42 tarafından paylaşıldı.

1. murathoca42

murathoca42 Yeni Üye

Saygı değer ustalarım. Aranıza yeni katıldım ve sizlerden öğrenecek çok şey olduğuna inanıyorum. Yaklaşık 12 yıldır sazan peşinde koşmakta olan bir balık ve çevre sevdalısıyım. Bir müddet başınızı çok ağrıtacak sorular sormak istiyorum sizlere.
    Gölde kullanılacak porselensiz kamışların ucundaki bölüm inanılmaz ince ve kamış ne kadar kaliteli olursa olsun biraz büyük bir balık geldiği zaman balığı asmanız mümkün değil. ben yıllardır bu ince ucu çıkararak kullanıyorum ama bu sefer de 6metrelik kamış oluyor sana 5 metre. bu tip kamışları kullanan arkadaşlar varsa tavsiye alabilir miyim? Bu ince uca güçlendirme gibi bir şey yapılabilir mi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Şubat 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu sorunun altına ansiklopedi yazmak gerek :)

4. avcihan

avcihan Aktif Üye

kesinlikle :)

5. murathoca42

murathoca42 Yeni Üye

üstadım sorularımı teker teker sormam daha iyi olur sanırım. Haklısınız.Bu porselensiz kamışların ince uçları için düşüncelerinizi merak ediyorum. Saygılar

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O kamışlar balığı tartmak için değil. En azından iri balıkları tartmak için değil.
    Balığı kıyılatmak için parçaları çıkartmak ya da içiçe geçirerek kısaltmak gerekli.
    Kıyılayan balık ta el ya da kepçe vasıtasıyla alınmalı

7. murathoca42

murathoca42 Yeni Üye

teşekkür ederim üstadım. Küçüklüğümde ilk gördüğüm balık tutma aleti bambu olduğundan bu kıyıda yakalanan balığı tartma olayı neredeyse yıllardır adet haline geldi. Ama akıntıyı istediğim yöne çeviremiyorsam akıntıyı arkama alayım bari. eh artık balık tutma adetlerimi de bir bir değiştirmeliyim sanırım.