Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kamışlar

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

Bu zamanda balığa gidenler durumu biliyorlar, balık oldukça açıkta kanalda , çaparide 140 gr rapalada 200 gr atıyorum, makinem shımano spin joy , ve üsküdarda almer balıkçılıktan 250 tl lik kamış alacağım.

4.20 kamışmı yoksa 4.50 kamış ın uzak verımı daha iyi olur.
    Boydan yana sıkıntı olmaz
    birde 4.50 kamış 200 gr da 4.20 den daha rahat mı kırılır ağır kurşunda? kamış hafif %100 karbon , 200-450 gr atarı kamış yabomax poison

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

200/450 atarlı kamış bence çapari için çok iddialı sonra hiçbirşey hissetmiyorum deme

ben senin yerinde olsam 200 gr a kadar atarı olan bir kamış alırım HİSSETMEK bence en önemli duygu bir kere daha düşün istersen

4. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Poison kamışın 450 cm olanı varmı ?

5. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Yekta abi sen 200-450 gram yazdıgına bakma tamammen abartı bir değer. kamışın ucu kalın değil ince ama biraz sert bir kamış.

Bu arada Yekta abinin yazdıklarına bende katılıyorum ama sen bilirsin kamışı zaten görüp beğenmişsin.

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Al bir beastmaster 4.30 200 işini görür. Yabomax kullananlar var karaköyde ama atış erimi iyi değil olmadı kudos alabilirsin fena değil.

7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bende buldog'u (200-400gr)vardı çok sağır kalıyor, ileriye gitmiyor. ama madem yabomax diyorsun bir arkadaşımıza aldık kullandıktan sonra bir tane daha yedekledi. PANTHER modeli çok iyi bence var ise git ona bir bak incele, değerlendir derim. Fiyatına göre çok iyi kamış geçen sene 200 gr ilede çalıştı şuana kadar patlatamadı.

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

sağolun birde ben bu kamışı kraçe de kullanmayacağım, iri istavrit ve rapalada kullanacağım Ağır kurşun ile kanala düşmek için kullanacağım, üsküdarda herkez kamışa çok iyi dediler ve kandillide rapalada kullanıyor bi abi
    Yani aslında şuan idare edebileceğim bir kamış var elimde , ben kamışı havaya diktiğimde 140 gr ile takımı ileriye herkezden açığa kanala atabilcek bir kamış tavsiye edermisiniz
    birde poison kamışı kullananlar varmı ileri erişimi nasıl

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

250 - 300 TL aralığında bir kamış alacaksan Vengeance BX Tele surf almalısın. AX serisinden sonra bu seri çıktı ve herhalde 10 güne kadar stand larda görmeye başlarız.
    Ama 250 - 300 TL aralığında degil ben en uzağa atabilecegim kamışı arıyorum dersen iş başka :) O zaman parcali ve pahalı kamislar onermemiz lazım ancak uzak atışta önemli olan sadece kamış degil.
    1-Surf Leader - Biomaster 8000 PG - 0,30 mm Monofilament - 170 gr kurşun
    2- Vengeance BX - Ultegra 10000 - 0,13 mm ip - 170 gr kurşun,
    Sence hangisi daha uzağa gider ?
    Sonuç olarak uzak atışta takım önemlidir.
    Eğer bütçede sıkıntı yoksa en uzağa atmani sağlayacak kamislar belli ama yok ben şimdilik iyi ama çok iddialı olmayan bir kamış alıp atış erimimi diğer ekipmanlarla oynayarak uzatmayım dersen yeni Vengeance iyidir. Surf kafa bir makina ve ince sağlam bir iple kombinlersen bence süper bir ekipmanın olur. Bu arada iddialı olmayan dedim ama o fiyata yabana atılacak kamış değildir kendileri ;)
    Tabi bunlar bence...

10. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

abi 1 numrada surf leader iyi kamış ama 2 numarada surf makine ve ince ip var ben vegaeance kullanan abimiz var arada kullandım yemlie iyi ama ağır kurşun atarı iyi değil bir kere ucunu kırdı 170 gr atarı vardı kendi kamışımlaa aynı mesafeye atıyorum , çok profesyonel olmasamda atışlarım iyi kamışı dik gönderirim sert kamış severim kamışta ses çıkartmadan atarım havadan dik bırakırım , olmassa bu sezon zaten geçti üzerine para biriktirip sizin dediğiniz kamışı alayım ben olmazsa 140 gr çaparide 0.24-0.25 gr atarım kraçede ve her balıkta kulanmayacağım bir kamış olmalı. 150-200 gr arası rapalada ve 140 çaparide iri istavritte kullanacağım kanala açığa diğer oltacılardan daha açığa atabileceğim bu çocuk açık atıyor diyebilecekleri bir kamış istiyorum , tekneler çok uzakta değil ama tam teknenin dibine düşürüyorum ama onların 15 mt ilerisine atmalıyım ki teknenin yanında oturayım . şimdiden teşekkürler benim sorduklarımdan anlamadığınız bir şey varsa sorabilirsin abim :)

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

170 gr Vengeance elbette biraz yumuşak kalıyor belli agirliklar için. 170 gr atarli Vengeance ın en iyi performans vereceği ağırlık (dediğin tarz atışla) 110 - 120 gr. arasidir, 200 gr. atarli olsaydı 140 - 150 gr en iyi atış performansı olur ama 170 gr ı da atabilirsin.
    Eğer imkanın olursa Speedcast yada Furkan ın yukarıda tavsiye ettiği Beastmaster ı al derim. O zaman daha sert bir kamışa sahip olacağından 160 - 170 gr ları atarken kamışın erimi artacak ( Vengeance a göre) hatta 200 gr ağırlığı hiç çekinmeden uzak mesafelere gönderebileceksin..
    Yukarıda verdiğim örnekte anlatmak istediğim misinayi yada ipi incelterek , uzak atışa uygun kafaya ve düzgün bir sarıma sahip bir makina kullanarakta atış mesafesini artırabileceğindi.
    Bunlar benim tecrubelerimden yola çıkarak edindiğim izlenimler ama bu forumda boğazda yapılan balikcikta benden çok daha usta olan arkadaşlarımız var ve onların fikirlerinide almak lazım...