Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamışlara Ayaklı Fincan Takılması ve Sarımı "Rod Wrapping"

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birol Bey 10 numara bir konu olmuş. El becerisi gerektiren bir çalışmayı mükemmel yapmışsınız. Tamir tezgahınız yok anladığım kadarıyla. Buna rağmen böyle bir sonuç çıkarmanıza hayran kaldım gerçekten.

Şu sıralar tek yüzük tamirine ihtiyacım var. Bir başka sitede de başka bir çalışma vardı, o da gayet güzel olmuş.

Şu an ki sıkıntım malzemeler :( Çünkü bulunduğum yerde bu tip şeyler zor bulunuyor veya hiç bulunmuyor. Tek çözümüm internet siparişi çok şükür...

5dk ve 30dk'lık seçeneğini linkte göremedim. 30dk'lık daha uygun demişsiniz. Ürünün tam linkini verebilir misiniz. Şimdiden teşekkürler...

Metsan Yapıştırıcı | EMS-Devcon-LPS-Versachem
2 Ton Epoxy (2 TON EPOKSİ) Yapıştırıcı - Metsan Yapıştırıcı | EMS-Devcon-LPS-Versachem
Bu ürün 30 dakikalıktır. Aslında bu işi iki komponentli vernik ile de yapıyorlar. Diğer sitede görmüşsünüzdür. Tabii tecrübe etmedim henüz. Bir sonraki sarımda denerim.

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkürler link için...

Evet diğerinde çift komponentli vernikle çalışılmış. Fark nedir hangisi daha iyidir bir fikrim yok, deneyenlerden öğrenecez artık :)

Fiyat olarak sizin kullandığınız çok daha uygun geldi. Diğer malzemenin, küçük gramajda olanını zaten bulamamıştım.

Tekrar teşekkürler.

apiko67

Yeni Üye
Çok güzel bir anlatım olmuş.Teşekkürler.Bende dışardan Fuji Low-Rider Alconite ayaklı halka ve uç almaya karar verdim.Okuma Compressa 3.90mt.100-200 gr atarlı surf kamışımın ayaklı halkalarından iki tanesinin porseleni kırıldı.İncelediğimde kamış üzerindeki halka ebatlarına birebir uyan halka yok.orjinal halka ölçülerine uymalımıyım.Bilgilendiriseniz sevinirim.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çok güzel bir anlatım olmuş.Teşekkürler.Bende dışardan Fuji Low-Rider Alconite ayaklı halka ve uç almaya karar verdim.Okuma Compressa 3.90mt.100-200 gr atarlı surf kamışımın ayaklı halkalarından iki tanesinin porseleni kırıldı.İncelediğimde kamış üzerindeki halka ebatlarına birebir uyan halka yok.orjinal halka ölçülerine uymalımıyım.Bilgilendiriseniz sevinirim.
Compresa teleskopikse low-rider teleskopik kamışlara pek uygun olmuyor. Kamışın kapalı boyu uzar. Ama yinede istiyorsanız yapabilirsiniz tabii.
Kamışın üzerindekilere uymaz. Low-rider daha ufak çaplıdır. 20-16-12-10 mm. olarak bir sıralama yapıp siiparişi verebilirsiniz.

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Compresa teleskopikse low-rider teleskopik kamışlara pek uygun olmuyor. Kamışın kapalı boyu uzar. Ama yinede istiyorsanız yapabilirsiniz tabii.
Kamışın üzerindekilere uymaz. Low-rider daha ufak çaplıdır. 20-16-12-10 mm. olarak bir sıralama yapıp siiparişi verebilirsiniz.
Birol abi resimler hala elinde duruyor mu

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Orgu misina kullanmak isteyen arkadaşlara bir kaç puf noktasi.. Oncelikle orgu misinalar kalitesine göre kullandıkça tüylenme yapar.. Ikinci husus ise bazı orgu misina türlerinin kamis halkasinin ic kismini asindirmasidir.. Asinan halkalar misinalarinizi zamanla kesmege ve atislariniza etki etmege baslar.. Burada kamis halkalarının iç kisminda kullanılan materyal çok önemlidir.. Kamisin fiyatını belirler.. Porselen, titanyum vs. gibi değişik materyalleri asindirmasi biraz daha zordur.. Balikcilik yapacak arkadaşların bu hususlara dikkat etmesi gerekir..