Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamışlarda Grip (tutamaç) Uygulaması

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ambrosia tarafından paylaşıldı.

1. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Japonya' da (uzak doğu diyelim) daha çok uygulanan bu uygulamayı Boğaz da kullanırken de kamışın koltuk altına gelen kısmına da bunu uyguluyorum. Böylece koltuk altımda kamışa daha iyi hakim oluyorum. Aynı zamanda Spin de de makine kamışa takılı iken, kamış ve makinaya birlikte sarıyorum...

Hazır olarak satılan X shirnk tube da aynı işi yapıyor..bir çeşit makaron...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. acemi kartal

acemi kartal Yeni Üye

güzel sistem,beklemeli avlarda kamış sıkıştırılırken çizilmesinide önler.uzak atışlarda kamışa daha hakim olmayı sağlar.

4. turna

turna Aktif Üye

Ben de bütün kamışlarıma masa- sandalye altlığı takıyorum, tepe tepe kullanıyorum.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Güzel olmuş en azından bisiklete takılan eva tipi olanlardan hoş :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Nerelerden ne malzemeler buluyorsun Buluthan... :)

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Dikkat ederseniz bu masa-sandalye altlığından farklı birşey; sizin bahsettiğiniz kamışın dip kısmının korunması için; Buluthan'ın bahsettiği ise elle kolayca ve rahat bir biçimde kavrayabilmek için yapılmış bir uygulama... Bu uygulamayı mesela kayalık bir avlakta kamışı koruyabilmek için de uyarlayabilirsiniz...

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Tenis raketlerine veya yol bisikletlerinin gidonlarına sarılan bant bu işi görecektir sanırım. Bu çapraz makaronlardan ülke içinde bulamadım. Elektrikçilerde düz olanları var üzerlerinde firma ismi vs. yazılar var ama silinebilir. Kamış sapına çapraz ip uygulayıp üzerine düz makaron yapılınca da güzel bir tutuş oluşturacaktır. Kullanıyor olsam surf kamışlarıma yapacaktım.. Ellerine sağlık iyi günlerde kullan :)

9. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bu girplerde herhangi bir yapışkan yok. Hatta bulabilirseniz deriyi şerit halde kesip kullanmanızı da öneririm. Çok daha uzun ömürlü oluyor. Bu girpleri aliexpress ve decatlonda uygun fiyata bulabilirsiniz.

Bisiklet gidonlarındakiler ise altı yapışkanlıdır. Olmaz mı ? Olur. Ama söktüğünüzde kamış üzerinde yapışkan bir tabaka oluşabilir.

Hatta makaron, üzerine grip de uygulanabilir. X shirnk tube lar ise makarondan farklıdır.Ülkemizde ne yazik ki şimdilik yok. Direk makaron uygulamada el kayabiliyor. Kamışı korumak adına ise yine makaron ve el kısmına da grip uygulamak mümkün. Özellikle kayalık bölgelerde avlananlar için...

En soldaki kamışta grip ve altında sandalye pauvucu gibi bir malzemenin birlikte uygulanması da var. Boğazda genelde bu şekilde kullanılıyor...

Alakasız olacak ama ellerim biraz narin olduğu için, ben bu malzemeyi bir çok yerde kullanıyorum. Bunlarda, başka bir forumda paylaştığıtım aynı amaç, farklı malzeme ile ilgili fotolar...

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Amanın!!! Hayırdır Buluthan!?? Savaş mı çıkacak ne???:D

11. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Ormana ve deniz kenarında genelde tek gidiyorum...surviver hesabı...lazım oluyor o açıdan...