Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kankalarla Ufacık Bir Kaçamak..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Sizlere geçmiş aylarda yaptığımız bir kaçamağın raporunu yazmak istedim..

İrfan abim henüz levrek sezonunu açmadığından en iştahlı zamanında kandırmam zor olmadı:) İş icabı merkezde olduğum esnada Fatih abi ile buluşup İrfan abinin kapısına dayandık:) Bir baktık ki oltalar tam takım zaten beklemede :) Hemen yola çıktık tabi ki.. Nedense İrfan abim yanımdayken balık konusunda pek bir endişem olmuyor, kalbinin temizliğinden mi yoksa ustalığından mı bilmem ama boş döndüğümüz bir av hatırlamıyorum.. Yol esnasında sohbet şamata gırla gidiyor.. Bir ara o kadar kaptırıyoruz ki az kalsın tankere girecektik:) Fatih abim ustalığını konuşturup zamanında frene basıyor:) Verilmiş sadakamız varmış dostlar..

Meraya vardığımızda dirsek dirseğe yemleri hızlıca adeta yarışırcasına denize göndermeye başladık.. At , bekle , çek , yem tazele, tekrar at.. şeklinde çok yoğun bir çalışma içinde adeta sigara içmeye bile fırsat bulamıyoruz.. Balığın geleceğinden o kadar eminiz ki sabırsızlanıyoruz.. Ve ilk yarım saat içinde bir tane oltamı ziyaret ediyor.. Pek zorlanmadan ve de çaktırmadan kepçeleyip atıyoruz bagaja:) Reklam yok, bağırmak yasak:)

1 saat geçiyor aradan bu sefer de balık benim oltaya biniyor.. Bu sefer ki daha dişli.. Tam kıyıya yanaştırdığım esnada diğer kamışa da balık biniyor.. Fatih abi hangisini kepçeleyeceğini şaşırıyor.. Hemen benimkini kenara alıp İrfan abimin resitalini izliyoruz.. Bir ara misina boşalıyor ancak hala ucunda balık var.. Balığı kenara aldığımızda bir bakıyoruz ki kösteklerden biri kopmuş yani takıma iki balık birden binmiş :) Kopmasaydı Fatih abi ne yapardı diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.. Fatih abim de bir mırmır ve bir minekopla avı sonlandırıyor.. Esas olan ekip olarak mutlu olmamız herkesin memnun şekilde avdan ayrılması herzaman ki gibi balık bahane, şakalaşmalar muhabbetler gırla gidiyor yol boyunca olsun, merada olsun hep yüzümüz gülüyor:)

Sonra kendimizi düğünde buluyoruz..

Mustafa ve Bülent abim sık sık merada bizlerle ilgilenmek için gelip gittiler o hengamede kim bunu yapar... Hepsine sonsuz teşekkürler ederek evlerimize dönüyoruz.. Bu güzel insanlarla tanıştığım için her zaman şükrediyorum hepsi birbirinden kıymetli çok şanslıyım çookk :)

Bu da bir balığın yavrusu bilin bakalım ne balığı:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selahattin,
    Ekip sağlam, balıklar güzel..
    Her zaman rastgelsin.

Bu balıkları nasıl tüketiyorsun, ne yöntemle pişiriyorsun. ondan da bahsetmen gerek

Afiyet olsun

4. Selahattin

Teşekkürler Şeref abi:) Benim balığı tüketme yöntemim genelde fazla karıştırmadan patatesli olarak yapıyorum.. Tabi ki balıkların hepsini ben almıyorum birlikte çıktığımız dostlar da genelde fırında buğulama şeklinde yapıyorlar.. Minekop en lezzetli fırında oluyor benim fikrimce.. Eski sitede bir levrek tarifim vardı silindi.. Balığı ve patatesleri ( ince bütün dilimler halinde) önce tuz karabiber sonra limon en son zeytinyağı ile ovuyorum ve yağlı kağıda önce bir miktar patates üstüne balığı oturtuyorum üste tekrar patates böylece balık yapışmadan bütün kalıyor.. Patateslerde güzelce pişiyor en dışta durdukları için ayrıca balığın lezzeti patateslere de geçiyor sonuç bu şekilde.... Ben balığın esas kendi lezzetini seviyorum bu yüzden 25 dakika en fazla 30 dakika pişiriyorum. Hem et sulu kalıyor hem de sadece balığın tadı geliyor.. Levrek, granyöz ve minekopta bunu tercih ediyorum..

5. caberia

caberia Aktif Üye

selahattin hazır kıta maşalla o minnak balıkta ilerde kocaman leğende sergilencek balıklardan erkek kalkan yavrusu selahattin :)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Bu ekiple balığa gidipte av yapmamak mümkün mü.:) O Küçük kalkan yavrusunu sen tuttun diymi selo.:D Elinize sağlık dostlar. Afiyet olsun....

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Selahattin cidden İrfan Ustada var bi keramet..
    Onunla avdan mutsuz dönene ratgelmedik henüz ne güzel..
    Hepinize tebrik ve teşekkürler arkadaşlar..
    Afiyet olsun ayrıca fırında leziz olmuş gibi..

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Vay ekibe bak, beni unutmuşsunuz :D

Tebrikler hepinize :)

9. Selahattin

Sağolasın abi balığı biz pisiye benzettik ama bakalım ne çıkacak:)
    Sağolasın canım:) Evet dayanamadım daldırdım kepceyi baktım sonra geri saldım:)
    İrfan abimin üzerine avcı hakikaten tanımıyorum onun tuttuklarını ben tutsam balığı bırakırım ama ondaki heyecan ve hevesin yarısı bende yok..
    Sen hep kalbimizdesin şekerim :p

10. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler Selahattin güzel bir kaçamak olmuş. Böyle dostlara can kurban. :)

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrik ederim selahattin irfan başkan bi başka :) balıklarında şahane haaa fırının dibini sıyır ki bereketi kaçmasın :)