Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kankalarla Ufak Kaçamakların Sonuncusu Sezon Finalimiz 5i 1 Yerde...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Dostlarım,

Uzun zamandır şöyle keyifli okumalık bir rapor yazamadım biliyorum, gerek hayat şartları, gerekse de sezon heyecanı derken biraz geçiştirmeli raporlar yazdım kusura bakmayın...Şuanda vik vik öten bir farenin can çekişmeleri ve onu tutmuş olan baykuşun keyifli ihihihii ihihihiii nameleri eşliğinde sizlere bu satırları yazmaktayım..

Sezon finalimi İrfan abimin abisi Ayhan abimle yaptım..( Epey bi abi oldu be :) ) Bakın olaylar nasıl gelişti anlatayım.
    Sıcak ve yorucu bir günde Uludağın tepesindeki gizli bahçemde serin düşüncelere dalmıştım.. Burayı seviyorum en sıcak günlerde bile serin oluyor ayrıca bol oksijen de çabası.. Mangalda pirzola ve köfte, sucuk da eklenince değmeyin keyfime :) Buranın sahibi yaşlı bir amca arada bir kazıklasa da ses çıkarmıyorum çünkü bu kazıkçı amca sayesinde buraya çok fazla bir talep yok.. Fiyatları çok uçuk olmasa da millet gerek yol yapmaktan gerekse de mekanın döküntü olmasından dolayı burayı pek tercih etmiyor.. E haliyle de odun ateşinde çaylar ve mis kokulu böğürtlenlerle çilekler de bana kalıyor:rolleyes:

Derken bir telefon bir baktım Ayhan abi.. Allah dedim ne oldu acaba bir yaramazlık mı var ki?? '' Selo minekopa gidelim mi? '' dedi.. Ben dünden razıyım zaten soruyu ikiletmedim bile direkt ''Ne zaman abi ? '' diye sordum. Haftaiçi gidelim falan filan derken ertesi gün hava ağırmadan yola çıkmayı uygun gördük. İnanın bu planlanan avda skor yapacağımıza çok ama çok emindim. Üçlü köstekte üç levrek tutmuş bir avcı düşünün. Bu Ayhan abi, adeta ellerinden bal akıyor, her gittiği av ayrı bir olay :) O gece sabahı zor ettim ki, ilk defa bu kadar heyecanlıyım.. Derken telefonum çaldı:
    - Nerden giriyorduk buraya ya?
    -Abi kavşaktan gir ilerden sağa dön düz devam et.
    İki dakika sonra..
    -Ya geçtik heralde bak şunlar var etrafımda..
    -Abi şuraya gir buraya dön derken bir 10 dakika sonra daat daat korna sesleri ile kapıya koşmam bir oldu :) Saat sabahın 4ü, yolumuz uzun.. Çantamı geceden hazırlamışım resmini bile çekmişim :)

Yol boyunca skor muhabbetimiz devam etti, acaba girişe ağ atmışlar mıdır? Acaba hava çok esiyor mudur? Bu soruların yerini hemen ne olursa olsun be ya biz her türlü alırız balığı diye başlayan moral yükseltici konuşmalar alıyordu.. Oraya vardığımızda başladık Mustafa abiyi beklemeye.. Ayhan abi sürekli arıyor yapma abi etme abi adam yorgundur sabah sabah aramayalım diyorum, derken Mustafa abi çıkageliyor :) Ufak bir börek çay faslından sonra hedef birden değişiyor:
    -Boşverin minekopu beee.. diyor Mustafa abi, gelin gidelim çupraya..

Duvardan ses çıkıyor bizden çıkmıyor:) Anladım diyor Mustafa abi hadi minekopaaa:) Enazından bir meraya bakalım ağ var mı yok mu..

Meraya bir bakıyoruz hava bulutlu o sıcak günlerde içimiz ferahlıyor adeta.. Ağ atan da yok Allah! diyorum.. Başlıyoruz çalışmayaaa:)

Takımlar basit 3lü klasik, yem sülünez, kurşun 75 gram..

Saat 9'da ilk balığı Mustafa abi patlatıyor, ancak Ayhan abimin henüz siftahı olmadığından hemen koş abi diyorum zevkini bir çıkart rahatla :) Kamera kayıtta, zevkini çıkara çıkara çekiyor ilk balığı :)

Bu arada facebooktan canlı yayın var :) Siteden arkadaşlar canlı canlı takip etme imkanı buldu bu avımızı.. Sanırım dakika dakika rapor sunulan ilk av budur..

Biz ilk balığın kamerasıyla uğraşırken malesef benim oltaya gelen balık kösteği kopartıp gitmiş :( Bakıyorum olta gergin tamam binmiş balık bir çekiyorum ki boş geliyor, köstek yok... Tamam diyoruz bugün balık yapacaaakkk :) 12 ye kadar tık yok.. At bekle çek yemle tekrar at... Bildiğiniz işçi gibi çalışıyoruz durmadan sigara bile içmeye fırsat yok.. Atar atmaz ufak balıklar salganyozlar yengeçler didikliyor bitiriveriyor yemleri...

Mustafa abi tekrar bir vuruş alıyor tekrar hurra elimizde kepçe hadi abi ver kalamayı cırrrrr sesleri eşliğinde ikinci balığımız geliyor... Varan 2!!!

Pozları Ayhan abim veriyor zira bu av tamamen ona adanmış bir av.. Onun şansına ve şerefine :) Zevkten dört köşeyiz gün sonuna kadar yapacağımız skoru daha gün ortasında yapmış bulunmaktayız ve daha 8 saatimiz var!! Çok rahatız bu yüzden.. Derken yarım saat sonra bir balık daha geliyor ancak iğne nasıl olduysa ağzından çıkıyor.. Normalde dibine kadar yemi yutan balık bugün adeta koklayarak yiyor.. Bunu da kalabalık bir sürü olduğuna yoruyorum.. Normalde yemi direkt yutan ve dibe yatıp iyice gırtlağında ezen balık , sürü kalabalık olunca yemi kıskanıyor ve hemen alıp gitmek isteyince de yem ağzından çıkıyor..

Bu arada ufak bir not; minekopların gırtlağında ezici dişlerden oluşan değişik bir organ var. Kabuklu hayvanları özellikle yengeç, karides, teke, mamun gibi canlıları önce ağzıyla vakumlayıp sonra bu organı vasıtasıyla ezip öldürüyor öyle yutuyor..Gözlerinin ardında ise eşkinalarda da bulunan ve böbrek taşlarına iyi geldiği söylenen taşlardan var bilginize..

Balık yeme hızlı davrandığından biz biraz daha pür dikkat oltalarımıza bakmaktayız.. Derken 3. balık bana geliyor... Kalama veriyorum bir o bir ben çekiyorum.. Ancak bir gariplik var.. Balık aman aman kalama almamasına rağmen çok ama çok ağır.. Olta kalkmıyor adeta.. Yaklaşık 10 dakika sürüyor çekmem.. Bir ara iyice dip yapıyor hatta dibe takılıyor.. Derken birden hafifliyor ve yüzeye çıkıyor.. Kepçeleyip alıyoruz ancak bu okadar da iri bir balık değil:confused: Sanırım takıma iki balık birden bindi biri son anda kurtuldu...

Öğle yemeğimizi Mustafa abimin getirdiği inanılmaz lezzetli bir kavun ve beyaz peynir eşliğinde yiyoruz..

Bu arada Ayhan abi ve ben birer tane daha kaçırıyoruz.. Ancak üzülemiyoruz çünkü hava iyiden iyiye ısındı.. Çok yorgunuz uykusuzuz ve yandık artık güneşten iyice salıyoruz kendimizi... O bir tarafa ben bir tarafa uzanmış uyuklarken bir sigara yakayım diyorum o da ne?? Ayhan abinin olta geriliyor... Abi koş Varan 4 geldiiiii:) Artık zevkini aldığından rahat rahat kasmadan balığı alıyor skor 4-0 oldu... Balıklar 2şer saat aralıklarla ve hep daha önce aldığım saatlerde geldi.. Balıkla birlikte Bülent abim de meraya teşrif etti:) Ula noluyor napıyonuz balıklara diyerek bize takılıyor:)

Artık akşam saatlerine yaklaşmak üzereyiz ve iyice bitkin düştük.. Livarda 4 tane 2.5kg civarı balığımız var olduğundan fazla kasmıyoruz... Derken Mustafa abi kamışını iki büklüm yapan canavarla kapışmaya başlıyor.. Bana da kaş göz yapıyor büyük bu büyük diyor.. Son balık artık kaymaklı ekmek kadayıfı öyle zevkle çekiyor ki bir tarafında ben bir tarafında Ayhan abi adeta beraber boğuşuyoruz balıkla :)
    -Heyyt be balık be yeter bee yoruldum artık!! diyor Mustafa abi..
    -Abi yorulduysan iki tur da ben bineyim be:) diyorum hemen..
    -Geçen avdaki vatoza vurgu yaparak, Abi vatozdur o fazla heyecan yapma diyor Bülent abi..
    -Yok be ne vatozu baksana kafa atıyor diyor hemen Mustafa abi..
    Derken maşallah nidaları eşliğinde hayvan yüzeye çıkıyor..
    Balıkla mücadele esnasında sohbet muhabbet hatta olsa çay bile içecektik çok tuhaf bir mücadeleydi gerçekten... Ayhan abim kepçeci oluyor bu sefer.. Balık önce kepceden kaçıyor bir tur daha atıyor.. Abi yapma etme birden vurma kepçeyi diyorum heyecanla.. Birden kuyruktan başa dogru geçiriveriyor kepceyi hayvana.. Trofeyi alıyoruz kıyıya.. Ordaki çocuklar geliyor abi bu ne balığı diye soruyorlar.. Ayhan abim eşkina eşkina diye cevap veriyor:) Eşkina bukadar büyür mü be diyorlar.. Hem de daha da büyür diyoruz.. Aslında yalan da değil hani sadece rengi biraz parlak bir eşkina bu:) Son balığımızın ve av hasılatının resimleri ile konumu kapatıyorum.. Hepinize bundan daha da güzel avlar nasip olsun umarım beğenirsiniz sağlıkla kalın dostlaarrrr:)

Ayhan abimin veda zeybeği...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selahattin
    Eşine az rastlanır bir av günü olmuş.
    Her zaman rastgelsin
    Afiyet olsun

4. freefish

freefish Aktif Üye

eline koluna sağlık kardeş güzel bir rapor olmuş keyifli bir gün geçirmiş olmanızda harika

5. night fisher

night fisher Aktif Üye

Her rapordan sonra,tamam bitmiştir artık orada balık deyip gitmekten vaz geçtiğim o merada ne balık tutuldu yahu.Senin rapor ,beni iyice tahrik etti Selahattin kardeşim,önümüzdeki hafta oradayım,ama kol saati olur,ama trofe kısmet artık:):):):)
    Bekleyin beni minekoplar:eek:

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Özlemişim, senin şu roman tadında raporlarını okumayı selo, :) Örnek bir rapor olmuş. Tebrikler.

7. GÜNEYLİ

GÜNEYLİ Yeni Üye

Tebrikler Selahattin'bey,ekip güzel olunca avda güzel oluyor.Herzaman rastgelsin.

8. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Süper av süper rapor tebrikler ekibe ve Mustafa abime...

9. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler takım oyunu 5-0 rastgele

10. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Selahattin.
    Süper bir av olmuş. Tüm ekibe tebrikler.
    Bölgede levrek oluyor mu?, Hiç denk geldiniz mi?
    Herdaim keyifli avlara.
    Sevgi ve selamlarımla...

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

a be selahattin aynı kara kıtalılara benzemişsin kardeşim :) burnun haline bak :) ha bu balık sevdası yakacak canumuzi :) Ayhan abininde veda zeybeği değilde sanki teslim bayrağı gibi bi hali var :) canlı yayınla izledik te anlatınca daha heyecanlı oluyor gerçekten videolarıda ataydın ya :)