Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kankamla Ufak Bir Kaçamak..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Sizlere bu sefer de Oktay abi ile olan geçen aydan kalma bir kaçamağımı anlatacağım.. Malum işlerden fırsat bulamıyoruz yazmaya ancak devamlı bir birikim oluyor hepsi sizler için.. Zevki bize keyfi size gelsin.. Benim kaçamaklardan sonra Oktaycığımın da uzun süreden beri bir boş gününde bizim yoklama yapacağımız zamana denk getirerekten bu avı planladık..

Yapmayın etmeyin hava bozuk gitmeyin diyen Fatihciğime inat düştük yollara:) Hava cidden çok bozuktu.. Yemleri ayıklayıp hemen denizle buluşturduk..

Bir iki derken yarım saat sonra ilk vuruş benim oltama geldi... Daha sigaramı yeni yakmış rüzgardan korunmalı bir yerde keyif sürerken yapılır mı şimdi bu:) İnanın balık kamışı götürmeye başlayana kadar kalkasım gelmedi öyle böyle bir rüzgar değil :) Neyse aldım elime sazımı başladım çalmaya:)

Takım 1 haftalık artık çürümüş olduğuna eminim.. Ana beden misinamı ise makinenin misina klavuzu her atışta ve çekişte hırpalamakta.. Her an her yerden kopabilecek bir takım var elimde... Nitekim balıktan sonraki ilk atışımda olduğu gibi kökten kopup gitti takım :)

Balıkla yaklaşık 10 dakika mücadele yaptım her yol istediğinde verdim kalamayı verdim kalamayı :D Adeta çatlamış vaziyette kepçeye girdi videodan da görebilirsiniz :)

Gelelim bu takımla avlanma nedenime.. Takım bağlamaya üşendim dostlar hazırdaki takımla vakit kaybetmeden hemen denizle buluşmak istedim.. Daha sonra makinemi de takımımı da yeniledim ancak balık gelmedi :) Akşama doğru artık Oktayımın yüzü iyice düşmüş bir vaziyetteyken vuruş geldi.. Tam da oturmuş Allah'ım şuna bir balık gelse de yüzü yeniden gülse diye dua ederken bunun gelmesi hakikaten ilginçti.. Oktaycığım da pata küte çakerek aldı balığı ayrıntılar video da :)

İnanın kendimden çok onun için sevindim sonuçta belli bir emek ve zaman harcanan bu meradan boş dönüldüğünde insanın hevesi bir miktar kırılıyor.. Mustafa ve Bülent abim bu avda bize eşlik ettiler.. Onlara da sonsuz teşekkürler:) Sohbet muhabbet derken akşamı nasıl ettik anlamadık.. Günün bombası Mustafa abideydi.. Konuşma esnasında bak kamışı iyi ki sağlama alıyorsun yoksa ne kamışlar gitti burda demekteydi.. Ben de kamışına bakarak ee abi sen neden açıkta bıraktın dediğimde ben ama kamışın devamlı başındayım bişey olmuyor dedi, ee peki abi ozaman dedim.. 15 dakika sonra bir gürültü bir baktık kamış denizde :D Nasıl ettiler nasıl yaptılar bilmiyorum ama kamışı denizden çıkardılar başladı bir mücadele:) Gelen çoook büyük bir balık ama ne?? Ayrıntılar videoda dostlar ;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım selocan ne güzel bir av olmuş olumsuz hava şartlarına rağmen fotolardan da belli ancak videolar yok ortada :D

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Benim için ramazan dolayısıyla son yapacağım bir avdı, Bayrama kadar işlerimle ilgilenmek durumundayım, sonrasında devam edicez inşallah.

Seninle av yapmak keyifli güzel kardeşim, sakin ve tedbirli davranıyosun av esnasında. yoksa o misinelerle o balığı çekmek kolay iş değil.;)

Valla ne yalan söyliyim umutlarımın tükendiği anda geldi bizim misafirimiz. 1 aylık jübilenin sonu böyle olsun istemiyordum. İyide oldu, çünkü ertesi akşam kız kardeşim ve eşi geleceklerdi yemeğe, onlara güzel bir sofra kurmak istiyordum. Sayende beraber tuutğumuz balıkları ben senin içinde patır kütür götürdüm.:D Bu arada bizimkilerin selamı var sana teşekkür ediyorlar.

Uzun zamandır tanışmayı isteyipte bir türlü imkan yaratamadığım mustafa abi ve Bülent abime ayrıca bir teşekkür etmek isterim. İlk karşılaşmamız olmasına rağmen çok sıcak saatler geçirdik. Balıkları yakalamamıza bizden çok onlar sevindi. Misafirperverliğiniz için teşekkür ederim. Yüreği güzel insanlar. Bursaya en kısa zamanda bekliyorum.

Bir kaç kare de ben ekliyim, yemeklik :)

Bu avdan Oğlum Ata'da nasibini aldı.

Hepinize daha güzel avlar, nasip olsun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Temmuz 2012
  5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler Selahattin. Hep rastgelsin.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Teşekkürler videolar halloldu:)

Sağolasın canım benim. Afiyet şeker olsun. Maşallah kardeşim büyümüş çok tatlı kerata:) Herkese selamlar bir gün birlikte ayarlayalım birşeyler şu güzel manzaranı bir görelim :)

Sağol Akın abi:)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Oktay & Selahattin, Balık Sevdam ekibi hiç durmadan çalışmış :)

Afiyet olsun..

8. Tolga

Tolga Aktif Üye

Selahattin tebrik ederim hepinizi. 1 haftadır hangi raporunu okuyacağımı şaşırdım burda. Çok güzel avlar yapmışsınız.

Hamdi bizde Selahattin'in kankası mı olsak ne yapsak :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selahattin,
    Tebrikler Oktay,
    Bunca rapordan sonra insanın Bursa'ya yerleşesi geliyor. :D

Ata balık yemeye bunlarla başladıysa aşşağısını zor yedirirsin sen Oktay bundan sonra.
    Ava ara vermek olur mu, Ata balık bekler.. :)
    Afiyet olsun

10. malkoc

malkoc Aktif Üye

tebrikler kardesim iyi baliklar valla benim sol bilek duzelmedi yoksa solugu denizde alacam

11. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan Aktif Üye

sevgili sellattin ve oktay ikinizide tebrik ederim güzel balıklar yakaladınız.afiyet olsun oktay seninle tanışmak güzeldi bu formları bu yüzden seviyorum ikinizinde şansı bol olsun buarada selattin sana birçok balık kepçeledim fakat bugün muratın minakobu kepçeleyemedim balığı kaçırdık kısmet değilmiş.