Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kano balıkçılığı (motorlu kano)

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Henüz Türkiye'de başlamamış olsada kano balıkçılığı dünyada özellikle iklim ve çoğrafya açısından uygun yerlerde oldukça yaygınlamış. Adamlar bunun için kulüpler kurup haftasonu organizasyonları düzenliyorlar. Uzunca zamandır bu konuda yazan forum ve cemiyetleri takip ediyorum ama henüz cesaretimi toplayıp bir kano alamadım. Balıkçılık için çok uygun modeller var ve Türkiye'ye ithal diliyor. Keşke kano kullanan birkaç üyemiz olsa da bizimle tecribelerini paylaşsa.

Türkiyede kano satışı yapan iki adres bulabildim.
    http://www.hobie-turkiye.com/urunler.html

http://www.orofin.com/urunler-kanolar_angler.html

İilgimi çeken 2 videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Motorlu kanoların oldukça dalgalı bir denizde performanslarını gösteriyor. Herkese rastgelsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=hl1ALkOUeq0&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=ZapBP53ktl4

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Yanlış biliyorsunuz Akın bey Türkiyede henüz başlamamış değil. Size çok yakın bir yerde bir, İzmirde bir Adanada bir, toplamda benim bildiğim üç kişi bu şekilde avlanıyor.

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Teşekkürler Akın, bu konuda Evren Tamer arkadaşımızın güzel bir paylaşımı vardı, tabiki çoğumuzun paylaşımlarının yok olduğu gibi onun konusu'da yok oldu,
    Umarım bu değerli bilgilerde yok olmaz
    Teşekkürler...

5. tanertan

tanertan Yeni Üye

Vallahi benim 3.20 teknemden daha az sallanıyor,o denizde benim teknede altım üstüme gelirdi:D,ölü dalga kadar pis bişey yok.Teşekkürler kaptan..

6. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Hatırladığın için Teşekkürler Gökhan abi...bu işe çoktan bilenmiştim küçük yaşlardan itibaren..Kano balıkçılığı ile ilgili deneyimim oldukça fazla.Sahil güvenlik bile yanıma gelip,bir sorunmu var dediğini biliyorum..büyük yelkenlilerin,yatların yanımdan geçerken fotoğraf ve yardım edelimmi diyorlerdı :) ya ben zaten bu kadar açılmak için bi dünya kürek çektim,bana diyorki istersen karaya kadar çekelim heyy Allahımmyaa balık tutuyorum kardeşimmmm,şaşkın gözlerle bana bakıyolardıı. :)

7. m1976k

m1976k Aktif Üye

arkadaşım tercih senin ama ızdıraptan başka bir şeye benzemiyor kıpırdama alanın yok kanoylamı uğraşcan, balıklamı, oltaylamı zor gözüküyor. al temiz bi bot bak keyfine düşünsene kanoda sıkışsan tuvalet ihtiyacı bile başlı başına sorun:):):)

8. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Akın,
    Uzunca zamandır bu işte gönlün olduğunu biliyorum,her fırsatta bunu deniyeceğinide belirttin,hatta son görüşmemizde bile konusu olmuştu. :)

Her işte olduğu gibi bununda hakkından geleceğine ve sonuç alabileceğini ümit ediyorum ben,buradanda tekrar hep birlikde okuruz inşallah. :)
    Selamlar.

9. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Abi bot,ta var.teknede kona balıkçığı ayrı.istediğim küçük koyda duruyom çapa atıyom .balık avı yaptığım yerlerde kimse olmuyo kolay kolay.insan yokkk.adalar,koylar.istediğim yerde durruyom sesizce av yapıyorum.açığa bırakma yapıyorum.el oltası karagöz,çupra ,mercan.ahtop bile var..yemek soru yok mini buz dolabım var.tuvalet ihticını hiç sorun değil.karaya 10 dk.bu konuda deneyimim uzun yılarr :) istanbulda trafiktesin napacannnn :) ama denizde serbest :)

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

koca okyanusta bişey olmaz ama eminim, ist boğazda ya ters döner, yada üzerinden gemi geçer :)

11. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

merhabalar abiler kayak merakım iki yıldır devam ediyor.ama ilerde mutlaka alacağım.adanalı abim var adı bahadır capan kendisiyle epey bi mailleştim.kendisinin 4.80 kayaği var ve bir günde en az 20 mil denizde geziyor.ama bu işi profosyenel olarak yapıyor.özellikle jigging yapıyor.