Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kano ile Balık avı türü önerisi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında willrock tarafından paylaşıldı.

1. willrock

willrock Üye

Arkadaşlar Foruma yeni üye oldum herkeze merhaba..
    Ben Balık avı işine yeni başladım İzmir'de oturuyorum Yaz aylarında Gümüldür/özdere ye her hafta giderim. geçen yaz olta takımı aldım özdere sahilinden karagöz/kefal tuttum. Ama hep bir kano'm olsun ileri açılayım dedim. Güneş batmadan 2 saat önce falan hem balık tutayım hemde kıyıdan fazla açılmadan keyif süreyim istiyorum.. özdere sahilden kıyıdan 200-500mt açıklarda kolay tutulabilen ne tür balıklar öneririsiniz.İstavrit için, İstavrit çaparisi bu iş için güzel kafama yattı ondan alayım birde büyük balık tutayım istiyorum şansımı deneyeyim kanodan rapala türü sahte yemle at çek yapayım veya kanoya bağlayıp sürüklemek istiyorum. rapala alıcam ama hangi balığa yönelmeliyim kolay avlıyabiliceğim büyük balık cinsi yakalamak istiyorum. (levrek,palamut vs büyüklükte bişsey)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Merhaba. Sığlıklarda rapala veya raglou ile gezinip levrek alman yüksek ihtimal. Onun dışında çapari işine hiç girme derim. Kano gibi hareket alanının küçük olduğu bir platformda çapari işi kazaya çok açık bence. Yemli avlanmayı deneyebilirsin. Pirçol ve teke ile karagöz mercan vs (varsa tabiki) avlayabilirsin. İpekle gezinirsen zargana tutarsın. İhtimaller çok :)

4. willrock

willrock Üye

peki sığ su dediğiniz mesala kıyıdan 200mt açılsam ve demir atsam. levrek için rapalamı veya silikon yemimi kıyıya doğru savursam atıp çekme yapsam başarılı olurmuyum.

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bence kano ile yapılan avcılık ile ilgili videları izleyin derim. Yatay spin tarzı bir avlanma kano üstünde zor olur diye düşünüyorum. Belki jigle avlanılabilir. Ayrıca yemli avlar çok rahat yapılabilir. Çaparinin başarılı olacağını bende düşünmüyorum.

6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

7. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

kıyının 200 m açıklarına gerek yok. levrek için 10 20 m açılıp arkada raglou ile hafif tempo kürek çekersen merada var ise balığı alırsın.

8. willrock

willrock Üye

Tequila Solo | Point65 | Tekne & Kano | Bot & Tekne & Kano| Tekne & Kano | Av Deposu Av Malzemeleri Kara Av Balk Av Olta Kamp Malzeme Yer ve saklama sıkıntısı olduğunda iki parçaya ayrılabilen kano'dan düşünüyorum. sonradan olta tutucu falan ekliyip balıkçı şeklinde donatmayı düşünüyorum. bu fiyatın çok altında çok iyi balıkçı kanoları var ama uzun olduklarından aparmanın içinde merdivenlerden çıkarmak ve evin içinde saklamak abest kaçar :)

9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Demir atsam demişsin kanoyla geri nasıl toplayacaksın o çapayı.Kanoda ayakta durmak için önce gidip sörf dersi alman lazım derim çünkü çok zordur.Bi ara baya videosunu izledim hatta İtalyada hangi şehir olduğunu unuttum yarışma düzenleniyor adamlar kano ile bi açılıyor zaten kano tekne gibi döner sandalye balık bulucu livar kamış yerleri cazip gelmişti banada ama gezmek amaçlı olan bir cisimle balık tutmak gerçekten zorlıyabilir seni.Şimdiden kollarını güçlendir bari:))

10. willrock

willrock Üye

ozaman dediğiniz gibi kıyıya paralel kürek çekeyim. yaz aylarında insanlar plajda olduklarından kıyıya yakın avlanmayayım düşüncesindeydim. insanların olmadığı kıyılarda yapayım ozaman teşekkür ederim. suni yem olarak rapala mı silikon yemmi iyi gider. levrek için linkteki 010 renkli olan rapala hakkında iyi yorumlar okuyorum tavsiye edilirse onu alayım. ilave olarak silikon yemlerde çok iyimiş levrek için önerebildiğiniz bir ürün varsa paylaşırsanız çok memnun olurm.
    STRIKE-PRO JL120F ARC MİNNOW 9 CM

11. willrock

willrock Üye

Kanoda ayakta durmayı yada sandalye koyup oturmayı düşünmüyorum ki :) çapa olarak 30 mt zıpkın ipi yeter benim için kanonun bagaj kısmında saklarım çıkartıp oturduğum yerden bırakırım denize düşüncesindeyim kano için çapalar var katlanıp saklanır şeklinde http://www.yakangler.com/images/stories/articles_apr_2011/sandanchor_276.jpg

diamond bunu beğendi.