Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kano ile jigging - spinning - lrf

shelcuk

Üye
Adı
Selçuk Y.
Merhaba

Öncelikle Salih beye verdiği çok faydalı bu bilgiler için teşekkür ederim, ülkemizde olta balıkçılığı için kaynak çok ama olta balıkçılığında kullanılan bu tür deniz kayakları hakkında bu kadar ayrıntılı bilgiler ilk defa okudum ve çok mutlu oldum. Sebebi ise bende yakın zamanda bu ürünleri araştırmaya başladım ve araştırmalarım sonucunda Wilderness Systems Tarpon 120 ürününde karar kıldım.

Salih beyinde belirttiği gibi Orofin daha önce bir kaç sefer ithal etmiş. Orofin firmasından Cenk bey ile telefonda görüşme fırsatım oldu, kendisi ile tanışmamış olmama rağmen çok dost canlısı davranarak bu ürünleri ticari amaçlı ithal edemediklerini (talep arz nedeni) kendi ithalatları olursa isteyen dostlar için ithalat konteynırlarına bir kaç adet ekletebildiklerini söyledi. Ben iletişim bilgilerimi kendisine verdim, ithalatları olacağı zaman beni bilgilendirecek talep etmem durumunda getirecekler. Talep eden olursa Cenk bey ile iletişime geçebilirse yardımcı olacağını düşünüyorum.

murat2371

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar arkadaşlar, bende Antalyada kano balıkçılığına merek saldım araştırırken bu konuyu buldum konu çok eski değil ama yinede çok faydalı olduğunu düşünüyorum, tabi kanomu almış bulunuyorum bayağı bir araştırmalarımdan sonra bir arkadaştan tarpon 140 aldım salih beyin tavsiyelerini okuyunca doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum tabi daha denizle buluşturamadı hazırlıklara başladım verdiğiniz bilgiler bizler için altın değerinde tabi bu arada erkan beyede teşekkür ederim konu açtığı için, bende ünv. çalışıyorum her türlü tavsiyelerinizi beklerim, herkese saygılar.

B

BS Okuru

Misafir
Murat bey çok güzel bir deniz kayağı satın aldınız, emin olun. Özellikle ikinci el aldığınız için kontrol etmeniz gereken iki yer var. Birincisi dümen kontrolünü, ayak dayama pedleri ile dümenin bağlantısını sağlayan çelik telin sağlamlığını kontrol edin. İkincisi kayağın arka sağ tarafında, dümene yakın bir tahliye tıpası var; bunun sağlıklı bir şekilde kapandığından emin olun. Sonrası anlattığım gibi zaten...

Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun. Aklınıza takılan sorularınız olursa seve seve yanıtlarım.

doguguclu

Yeni Üye
Adı
Doğu Güçlü
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Düşünsenize kano ile jig yapıyorsunuz şansa 20-30 kiloluk bir akya, sinarit yada girida geliyor sonra elinizde olta kanoyu sürükleyip gidiyor kızak çeken köpekler gibi olur aynı :) :) diğer balıkçılar şaşkınlıkla bakarlar bu lan ne oluyor diye :) :)

murat2371

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
teşekkürler tavsiyeriniz için pedal telleri biraz paslanmış sanırım onların değişmesi gerekiyor dediğiniz yerleri kontrol ederim. daha kanoyu doğru dürüst inceleyemedim işyerimin deposuna koyudum taşıma arbası ile uğraşıyorum resimlerini zaman olursa pazarertesi atarım bazı arkadaşlarada fikir olur

B

BS Okuru

Misafir
Paslı yere wd40 uygulayıp temizleyin. Eğer hafif bir paslanma sözkonusu ise sorun yaratmaz, çok sağlam bir teldir. Yok çok ağır bir pas var ve teli aşındırmış ise o zaman değişme yoluna gidersiniz.

arrow

Yeni Üye
Adı
Erkan Arda Abacı
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar arkadaşlar, bende Antalyada kano balıkçılığına merek saldım araştırırken bu konuyu buldum konu çok eski değil ama yinede çok faydalı olduğunu düşünüyorum, tabi kanomu almış bulunuyorum bayağı bir araştırmalarımdan sonra bir arkadaştan tarpon 140 aldım salih beyin tavsiyelerini okuyunca doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum tabi daha denizle buluşturamadı hazırlıklara başladım verdiğiniz bilgiler bizler için altın değerinde tabi bu arada erkan beyede teşekkür ederim konu açtığı için, bende ünv. çalışıyorum her türlü tavsiyelerinizi beklerim, herkese saygılar.
hocam eğer beraber avlanmak isterseniz çok severek katılırım size.ben de üniv. hastanesinde asistan doktorum :)

murat2371

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tabikide olur müsait zamanda görüşürüz hemde bilgi aliş verişinde bulunuruz bende edebiyat faküldesinde tekniker olarak çalişiyorum kahve içmeyede beklerim