Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kano ile jigging - spinning - lrf

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında arrow tarafından paylaşıldı.

1. arrow

arrow Yeni Üye

tamamdır abi :)

Spinlevrek bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shelcuk

shelcuk Üye

Merhaba

Öncelikle Salih beye verdiği çok faydalı bu bilgiler için teşekkür ederim, ülkemizde olta balıkçılığı için kaynak çok ama olta balıkçılığında kullanılan bu tür deniz kayakları hakkında bu kadar ayrıntılı bilgiler ilk defa okudum ve çok mutlu oldum. Sebebi ise bende yakın zamanda bu ürünleri araştırmaya başladım ve araştırmalarım sonucunda Wilderness Systems Tarpon 120 ürününde karar kıldım.

Salih beyinde belirttiği gibi Orofin daha önce bir kaç sefer ithal etmiş. Orofin firmasından Cenk bey ile telefonda görüşme fırsatım oldu, kendisi ile tanışmamış olmama rağmen çok dost canlısı davranarak bu ürünleri ticari amaçlı ithal edemediklerini (talep arz nedeni) kendi ithalatları olursa isteyen dostlar için ithalat konteynırlarına bir kaç adet ekletebildiklerini söyledi. Ben iletişim bilgilerimi kendisine verdim, ithalatları olacağı zaman beni bilgilendirecek talep etmem durumunda getirecekler. Talep eden olursa Cenk bey ile iletişime geçebilirse yardımcı olacağını düşünüyorum.

4. murat2371

murat2371 Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar, bende Antalyada kano balıkçılığına merek saldım araştırırken bu konuyu buldum konu çok eski değil ama yinede çok faydalı olduğunu düşünüyorum, tabi kanomu almış bulunuyorum bayağı bir araştırmalarımdan sonra bir arkadaştan tarpon 140 aldım salih beyin tavsiyelerini okuyunca doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum tabi daha denizle buluşturamadı hazırlıklara başladım verdiğiniz bilgiler bizler için altın değerinde tabi bu arada erkan beyede teşekkür ederim konu açtığı için, bende ünv. çalışıyorum her türlü tavsiyelerinizi beklerim, herkese saygılar.

arrow ve zıpkıncı bunu beğendi.
  5. Salih Kanaatbilen

Salih Kanaatbilen Aktif Üye

Murat bey çok güzel bir deniz kayağı satın aldınız, emin olun. Özellikle ikinci el aldığınız için kontrol etmeniz gereken iki yer var. Birincisi dümen kontrolünü, ayak dayama pedleri ile dümenin bağlantısını sağlayan çelik telin sağlamlığını kontrol edin. İkincisi kayağın arka sağ tarafında, dümene yakın bir tahliye tıpası var; bunun sağlıklı bir şekilde kapandığından emin olun. Sonrası anlattığım gibi zaten...

Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun. Aklınıza takılan sorularınız olursa seve seve yanıtlarım.

zıpkıncı bunu beğendi.
  6. doguguclu

doguguclu Yeni Üye

Levreko, zıpkıncı ve murat2371 bunu beğendi.
  7. murat2371

murat2371 Yeni Üye

teşekkürler tavsiyeriniz için pedal telleri biraz paslanmış sanırım onların değişmesi gerekiyor dediğiniz yerleri kontrol ederim. daha kanoyu doğru dürüst inceleyemedim işyerimin deposuna koyudum taşıma arbası ile uğraşıyorum resimlerini zaman olursa pazarertesi atarım bazı arkadaşlarada fikir olur

arrow bunu beğendi.
  8. Salih Kanaatbilen

Salih Kanaatbilen Aktif Üye

Paslı yere wd40 uygulayıp temizleyin. Eğer hafif bir paslanma sözkonusu ise sorun yaratmaz, çok sağlam bir teldir. Yok çok ağır bir pas var ve teli aşındırmış ise o zaman değişme yoluna gidersiniz.

murat2371 bunu beğendi.
  9. arrow

arrow Yeni Üye

hocam eğer beraber avlanmak isterseniz çok severek katılırım size.ben de üniv. hastanesinde asistan doktorum :)

murat2371 bunu beğendi.
  10. murat2371

murat2371 Yeni Üye

Tabikide olur müsait zamanda görüşürüz hemde bilgi aliş verişinde bulunuruz bende edebiyat faküldesinde tekniker olarak çalişiyorum kahve içmeyede beklerim

11. murat2371

murat2371 Yeni Üye

20160801_105125.jpg
    Cekiçiyi bugün bitirdim sadece pedleri kaldı

NRT75, arrow ve zıpkıncı bunu beğendi.