Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kapalı Halde Kısa Ve Hafif Kamış Seçimi?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında trjinkazamatr tarafından paylaşıldı.

1. trjinkazamatr

trjinkazamatr Yeni Üye

Bisiklete Binip Balık Tutmaya Karar Verdim,Ama Kapalı Halde Kısa Ve Hafif Bir Kamış Arıyorum,Cok Fazla Kamış Var Hangisini Alsam Karar Veremedim..Genede Eminönü Köprüsü,Ortaköy İskelesi Ve Adalarda Tutmayı Düşünüyorum.
    60-70 Liralık Bişeyler Düşünüyorum..Gerek Yok 20 Liralık Bişey Al Derseniz Onu Alırım.Ama 100 Liraya Şundan Aşagısını Alma Derseniz Onuda Alabilirim..Hafif Ve Kapalı Halde Kısa Olması Cok Önemli Ama Benim İçin...Gelen Balık Kırmasın Yeter...Lüfer Falan Tutmayı Planlamıyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Kisa derken acik ve kapali boyu ne kadar kisa bir kamistan bahsediyorsunuz. Surf kamislar icin acik boyu 4.20cm kamislarin kapali boyu 118-120 cm boy minimum kisaliktir. Teleskobik kamis dusunuyorsaniz daha kisa boyla bulunabilir. Ama bogazda kopru haric kullanimi pek yoktur. Teleskobik kamislar acik 360cm boy civaridir. Kapali 70 - 80cm civaridir

4. trjinkazamatr

trjinkazamatr Yeni Üye

4 Metrelik Surf Kamış Yerine Biraz Daha Para Ekleyip 4 Metrelik Teleskobik Kamış Alsam Atış Mesafesinde Gene Fark Olurmu?%5-10 Falansa Hiç Dert Degil Ama %30 Falan Fark Oluyorsa Surf Tercih Edebilirim...
    Tam Bilmiyorum Ama,Sanırım Surf Kamışlar Uzun Ve Az Parcalı Oldugundan Dolayı Mesafesi Fazla Ve Daha Hassas Ancak İnce Oldugundan Daha Dayanıksız..
    Teleskobik Kamışlarda İse Fazla Parça Oldugundan Hassas Degil Ve Mesafesi Daha Az,Ancak Kalın Oldugundan Daha Saglam Diyebilirmiyiz..Yoksa Fazla Parça Yüzünden Kalın Olsada ÇöptürMü..
    Saglamlık Ve Hassaslık Konusunda Aynı Özelliklerde 2 Kamışı Kıyaslarsak Hangisi Daha Önde Gelir..