Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karadeniz de levrek avı yapan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında cemalim tarafından paylaşıldı.

1. cemalim

cemalim Üye

selam
    karadenizde tekneden veya kıyıdan levrek nasıl yakalanır? hangi yemler hangi sahteler kullanılır?hangi bölgeler de daha boldur?ağırlık gramı nedir ?bu işi bilen karadenizde bu işi uzman olarak yapan arkadaşlar lütfen beni aydınlatın

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

dostum en önemli noktayı söyleyim sana gece yarısı 3 gibi suyun kenarında ol zeten hertürlü yakalarsın.

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Cemal bu soru öylesine uzun bir cevabı hak ediyor ki yazmak hemen hemen imkansız.Fakat öneri olarak, forumdaki levrek avı raporları ve levrek avı üzerine açılmış konuları okumakla başlayabileceğinizi düşünüyorum.Raporlarda bölgelere göre avlanma biçimi,yemler,sahteler,hava şartları gibi detaylı bilgiler içerirken levrek avı için açılan konularda genel olarak takım taklavat,yem ve yöntem üzerine yazılmış bilgiler bulabilirsin.
    Tüm bunlardan sonra kafana takılan detayları elbirliği ile açıklığa kavuştururuz.:)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

valla cevap verecektim ama gece kısa kalabilir önce hangi disiplinle nerelerde avlanacağınız söyleyin ona göre bir yol çizelim :D

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Trabzonda baharda dereağızlarında kaşıkla levrek alan arkadaşlarım vardı.

7. cemalim

cemalim Üye

selam abicim netür yem veya sahte ağırlık varmı bu balığı tutmak için ne gerekli hiç birşey bilmiyorum ama tutacağım hangi aylarda daha hızlı av verir

8. cemalim

cemalim Üye

ben istiyorum ki biri çıksın ve bana desin kardeşim şu yem veya şu sahte bu ağırlık tekneden böyle karadn böyle işin tam anlamıyla bütün inceliklerini anlatsın bana ben de buna göre hazırlığımı yapayım istiyorum

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

İsteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci zaten.
    Araştır biraz arkadaşım, forumda bir sürü rapor var onları araştır elbet bir fikir edinirsin.
    Mesela hızır şeref in yaptığı tüm avlar neredeyse karadenizde yapılmıştır.

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Cemal Bey keşke dediğiniz gibi bir durum olabilsede size şu malzemeleri alıp balığa çıkın diyebilsek. Öncelikle nerede avlanacaksınız , hangi saatte avlanacaksınız , hangi disiplini tercih edeceksiniz bunları yazmalısınız. Size yapabileceğimiz tavsiyeler balığın sıklıkla bulunduğu bölgeleri yazmak , balığı daha çok kandırdığını düşündüğümüz sahteleri yazmaktan çokda öteye gidemez. Kıyıdan at-çek disiplinine uyarak avlanacağınızı düşünerek size nacizane tavsiyelerim;
    1- Karadeniz'de avlanacaksanız suyun biraz daha ısınmasını bekleyin (12 - 13 derece mesela),
    2- Şafaktan önce ava başlamış olmanız şansınızı artıracaktır,
    3- Suyun bol çırpıntılı zamanları levrek için daha uygundur,
    4- Kendiniz belli etmeyecek renkte giysiler giymeniz gerekli,
    5- Dere ağızları genelde levreğin bolca gezindiği yerlerdir ( yalnız derelere bolca atık döküldüğünden birçoğunda canlı hayat yok gibi , böyle yerler uygun değildir.). Kayalıklar , mendirekler kısacası yem balığının bulunduğu bölgelerde av yapmak gerekli.
    6- Meradaki yem balıklarını tanıyor olmanız lazım , levrek hangi yem ile besleniyorsa ona en yakın sahteler ile at-çek yaparsanız daha başarılı bir av yapma şansınız olur.
    7- Eğer çevrede gürültü varsa avlanmanıza pek gerek yok.
    8- Oynak yapan zargana , kefal gibi balıkları takip edin ve buralarda şansınızı deneyin.
    9- Aynı yerde çok uzun süre avlanmayın , meranızı iyi gözlemleyin.
    olacaktır.
    Rastgelsin..

11. cemalim

cemalim Üye

KASTAMONU İNEBOLU genelde palamut zamanları izinimi kullanmaya çalışıyorum yani ağustos eylül aylarında izine çıkıyorum bu levrek işini çözmem lazım ve bu balığı yakalamam lazım genelde tekne üzerinde avlanmak istiyorum amaillaki kıyıdan avlan derseniz o başka