Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadeniz yavaş yavaş şenlenmeye başladı...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında memiş55 tarafından paylaşıldı.

1. memiş55

memiş55 Üye

Nedense 26-27 Mayısta Samsunda av organizasyonu yapmaya kalksakta forumdan katılımın olmamasından dolayı iş bizim arkadaş grubuyla organizasyon yapmaya kaldı.bizim haylazlarla pazar günü için havanın ve denizin durumuna göre hareket etme kararı aldık.27 Mayıs Pazar sabahı kalktığımızda havanın iyice kapalı olması biraz bizleri düşündürsede Yakakent bölgesinde bir dostumuzu arayıp denizin durumunu sorduğumuzda denizin dünkü yani c.tesi günkü patlamasının akisne çok harika demesiyle yola çıkma kararı aldık saat 13.30da yola çıktık 14.00 gibi yakakent limanda teke toplamaya başladık,yaklaşık 1 saat uğraştık havanın kapalı olmasından olsa gerek birde kıyıda onlarca insanın elinde kepçeler teke arıyorlar.bize yetecek kadar tekeyi toplamayı başardık her ne kadar iri teke fazla olmasada topladık.
    takımları hazırlayıp 15.20 gibi takımlar su ile buluştu.ben dün tamamen istavrite takıldım,200ün üzerinde istavrit aldım ama çoğunluk kıraçtı.arkadaşlar livarı dolduramasalarda saat 20.30a kadar süren avdan günün yorgunluğunu çıkardık,yakakent mıntıkası için istavritin 15 günü daha var,bizim şer çetesi fotoğraftaki tarak ve mavrişgillerle günü mutlu bitirdik.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Demek gübdüzleri de av veriyor oralarda mavruşgil.
    Bereketli bir av olmuş.

4. memiş55

memiş55 Üye

şeref abi saat 7 gibi aldılar ilk mavruşgili,7 den sonra devamı geldi..

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Fotoğraf ertesi gün çekildi o zaman :)

6. memiş55

memiş55 Üye

hayır şeref abi fotograf 19.40'da samsun yakakent bölgesinde çekildi hava 20,15 den sonra kararmaya başlıyor

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bereketli av olmuş. Tebrikler.

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

dostum bende göreleliyim bişey sorcam geçen sene boru kurdu almaktan imanım gevredi bu sene nasip olursa yine gidecem acaba görele civarında teke olurmu bilgin varmı gerçeği bütün barınakları kaldırmışlar ama yinede 1 2 yer bulurum bu canlıdan oralarda varsa süper olur tanıdıgında varsa sorarsan memnun olurum avınız süper geçmiş tebrikler.

9. memiş55

memiş55 Üye

hocam öncelikle merhabalr,tekenin olmayacağı yer yoktur.denizde kayaların kenarında kıyıda otların içinde kepçeyle toplayabilirsiniz.

10. MUSA

MUSA Aktif Üye

Memişhan güzel bir av yapmışsınız tebrikler.
    Ama keşke sabah erken gidip levreğe çalışsaydınız ne güzel olurdu.

Nasipse havalar az daha ısınsın,bir gece gidip sabahlamayı düşünüyorum.

Karides toplarkende kesinlikle elinde her kepçe olana bakıpda toplamaktan vazgeçme.
    Onun yaşadığı yeri bilip çıkartmak ayrı bir ustalık istediğinden,işi bilen herdaim yemini çıkartır.

Geçen sene yılların balıkçısı bir abim yem toplamaya gitti ve 8-10 adet karides bulabilmişken aynı yere ben girdim 80 küsür çıkardım.
    Bu işte önemli olan yaşam alanını bilmek ki buda zamanla oluyor..;)

11. MUSA

MUSA Aktif Üye

Şeref abi,Mavruşları 1 Mayısta levreğe gittiğimde gündüz kayaların üzerinde gezerlerken gördüm.
    Eğer yuvayı bulursanız gece- gündüz farketmiyor,ben çok kez gündüz de yakaladım.