Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadenizden bir paşa levrek.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında muhammer41 tarafından paylaşıldı.

1. muhammer41

muhammer41 Aktif Üye

Uzun zamandır kafama takılan bir şey vardı karadeniz sahilinden devamlı raporlar geliyor ve biz okumakla geçiştiriyorduk takii bir av sitesinde bir izmitli arkadaşın levrek raporu atana kadar işte orda neden olmasın dedim ve hazılıklara başladım karadeniz kıyılarına her gittiğimde takımlarımı getirip denemeler yaptım hangi sahtelerle çalışmalar yapabileceğimi anladım burasını bir eğe ve ak denizle hatta marmarayla karıştırmayın burda kullanacağız sahteler ğr ağır ve muhtelif daları bir metreyi geçmemesi lazım eyer kıyıdan kullanıyorsanız bence su üstü sahteler daha avantajlı gibi hele en önemli olan havanın durumu yoksa inanın meranın hiç önemi yok tabiki insanın ayağı kurdun kuzu yediği yere yılda elli kere uğradığı gibi hep aynı yeri çekiyor havayı ve suyunu bulduğunuzda levreği almanız işten bile değil tabiki her şey nasib ben yaklaşık iki senedir bu balıkla yatıp bu balıkla kalktım hemen hemen çevremdeki her balıktan yakaladım bir türlü levreklen tanışamamıştım nasip bu güneymiş güzel bir balık yakaladığım içinde çok memnıunum inanın eyer 35cm altında bir levrek yakalasaydım yeminlen salacaktım yine yakalarsamda salarım burdan yazıyorum genelde yakaladığım balıkları bir ölçü ile belirtirim şimdilik olayı biraz da olsa çözdüm gibi tatlı sulardaki atçek avlarımın bana çok faydası oldu diyebilirim kullandığım ız sahtelerin aksiyonlarına dikkat etmek lazım buda önemli şimdi ava gelince buraya yaklaşık beş sene falan önce yüzme ve piknik yapma amaçlı gitmiştim çocuklar arabayı kum yapmasın diye temizlik için kaçmıştım kendim uzun zaman kara kuş avcılığı yaptığımdan çulluk avında ağvadan karasuya kadar olan meraları iyi bilirim çoğu mera denize çıkar biraz oturur denizi seyrederdim nerden bileyim bir gün balığa başlayıp bu meralarda levrek arayacağımı ben denizi seyrederken levrekler hep el sallamış Gelelim levreğin hikayesine son zamanlarda iyice bu işin üstüne düşmüşken bir levrek gönüllüsü arkadaşım ile meraları yoklar olmuştuk her ne kadar boş dönmeler olsada inanın umudumu hiç kaybetmedim hazırlıklarımı hep karadenize göre yaptım bana yarın hava durumuna bakta haber ver demesi ile metorolejiye bakıp biraz dalga yüksekliği var istersen gidelim dedim onunda tamam demesiyle 04 gibi kalkıp 05 gibi avlağa varıldı hazırlıklar yapılıp başladık atıp çekmeye inanın iki buçuk saat boyunca hiç ara vermeden çeşitli dalarlı ve poperleri denedim artık biraz dinlenelim diye arkadaşımın yanına doğru gittiğimde saat 7,30 gibi bu levreğin 15 metrelerde gese bindiğini ğördüm ve tasmaladım eyer tasmamasaydım ki kamışım 30 -60 atar dik bir kamış oda benim isteğim
    balığı kayaya girmekten vaz geçirdim kalamayı çok güzel ayarlamışım bir kaç cayırdamadan sonra dalganında yardımı ile yan yattı ve kıyıladım fakat balığa uzak kaldığımdan kayada yatan balığa ulaşamıyordum beni farkeden arkadaşım koşarak balığı karaya çıkardı tabiki büyük keyif almıştım sabrımın sonu güzel olmuştu ben balıkla haşı neşir olurken benim yerime yakın
    yere at çeke başlayan arkadaşım taktıdığı balığı kayadan çıkarmak isterken misinayı patlattı ve balık sahteyle giti onun için üzülmüştüm ama abi sen yakaladın ya ben ona sevindim diye beni teselli etmeside ayrı bir incelikti kaçan balıktan sonra burası bozuldu diyerek merayı terk ettik biraz uzun oldu ama sıktıysam kusura makmayın ilk levreğim hemde kendi meramdan olunca mustafayı kıramadım herkese böyle bir av dilerim selamlar.
    Resimler her şeyi anlatıyor nasipte bu varmış daha güzelleri sizlere gelsin.:)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.usrastgelsin.:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nautilus

nautilus Üye

Tebrikler,çok güzel bir balık.Rastgele.

4. hunter

hunter Daimi Üye

Muhammer abi tebrik ederim harika Levrek.
    Ancak çok sade olmuş,bunun hikayesi ve av şeklinide paylaşsanız daha bir renklenecek bu rapor. :)
    Selamlar.

5. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Muhammer abi tebrikler bizde yakında at çeke bakıcaz.rastgele usta

6. muhammer41

muhammer41 Aktif Üye

Teşekkürler ahmet rastgele kardeşim .:)

7. muhammer41

muhammer41 Aktif Üye

Teşekkürler mustafa seni kıramadım uzattım hatalarım için özür senin avlarında daim olsun rastgelsin.:):)

8. muhammer41

muhammer41 Aktif Üye

Evren sağolasın sizler benim ne zamandır bu hazırlıklarımı yaptğımı iyi bilenlerdensiniz uzakları boşa dövmüşüz rastgelsin.:):)

9. hunter

hunter Daimi Üye

Muammer abim ellerine sağlık,özrün lafımı olur ne demek. :)
    Her zaman rast gelsin abim.

10. Levreka

Levreka Aktif Üye

Tebrik ederim abi, İnşallah daha da irileri nasib olur...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Muhammer Abi,
    Çok güzel bir levrek yakalamışsın.
    Her zaman rastgelsin