Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karagöz avı Levreğe dönüştü

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese selam.

Geçen akşam yapığım program sonucu havanın sert ruzgarlı ve fırtınalı olması sebebi ile karagöz avını -levreğe dönüştürmek için ani karar vererek hazırlıklarımı yaptım.sahtelerim.ve spin kamış.katana makinamı alarak sırt çantamı sabaha karşı Karadenize yola çıktım tek başıma.yanına termos sıcak su alarak soğuk havada nescafe keyfini kaçırmak olmazdı.avlak bölgesine yaklaştığım zaman denizin yüksek dalgalı ve rüzgarlı olması beni biraz heycanlandırdı.ve nihayetinde malzemelerimi alarak.deniz kenarında sabahın karanlık vakitlerinde spine başlamıştım.kumda yürüye yürye kaçırdığım levreklerin bölgesine kayalık bölgeye yaklaşmaya başlamıştım.dalgalar kayalarda durmama izin vermiyor ama ben biraz üzerine gidiyordum. hava oldukça sert ve rüzgarlıydı.

Karanlık bir karadeniz sabahı yavaşça çözülmeye başlamıştı ve vakit ilerliyordu.At çek için atışlarımı yapıyordum.hava oldukça kötüydü.

Aklımda hep o büyük kaçırdığım levrekteydi.unutamıyacağım anlarım olmuştu ağzında sahte rapala ile bana sert gülümsemesiyle karanlık sulara derine doğru kaçmıştı.açıkçası nasip kısmet değildi.

Bunları düşünürken atışlarımı hep ayrı yöne doru atıyor aksiyona ve böylesine deli bir havada Maceraya devam ediyordum.

İlerleyen bir vakitte kıyaya 20 metre kala yavaşça makinamı sararken kamışa ani bir basma oldu ve işte beklediğim O an gerçekleşmişti.

Heycanlanmamak elde değildi oldukça sert kafa darbeleri ve mücadelesi sürüyor yorarcasına makinayı sarıyordum.taki 3,4 dakika beni uğraştırsada kayalara yakın bölgede en zor anlarımdı dalganın yüksekliği ve devamı balığı çekiyor ve itiyordu kepçe kulanmak isyordum fakat başarılı olamıyordum.bir elimde kamış bir elimde kepçe mücadele heycanla büyük bir levrekle devam ediyordu.

3 metre kala balığı görüpte o hırçın dalgalarda balığı alamamak zor bir an,dı.ve nihayet köpüren suların içinde kepçenin ağın toru Rapalanın iğnesine takıldı ve kamışla birlikte keğçeyi yavaşça dalgayı bekliyerek Kayaya Levreği çıkarmayı başarmıştım.işte o an mükemmel bir andı.sert bakışlar ve misket gibi gözleriyle bana bakıyordu.

Ben ise tek başıma sevinçten balığa sarılmıştım.kayaların tehlikeli olduğunu düşünerek hemen yukarı çıkardım balığı ve balığı kepçenin torundan kurtararak içene koydum.

Güzel bir mücadele sonucu 4,600 kg bir levreği yakalamayı başarmıştım.

ilerleyen saatlarde havanın biraz açması sonucu balık avına veda etmek zorunda kaldım.4 saat süren avım Büyük bir levrekle son buldu.Hatıralarıma yine zor ve heycanlı bir av güncesi yerini almıştı.

Herkese saygılarımla.Rastgele

Evren tamer

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Hey masallah nasil da heybetli mubarek. Tebrik ederim rast gele.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. despiro

despiro Aktif Üye

tebrikler.....

5. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

tebrikler, çok güzel balık

6. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Evren. Çok güzel br paşayı kandırmışın. Her zaman rast gelsin.

7. cemoDayi

cemoDayi Yeni Üye

Güzel bir levrek ve güzel bir av olmuş. Tebrikler.

8. sedatic

sedatic Aktif Üye

Abi süper balık. Tebrikler.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrik ederim abi harika balık ve macera olmuş.

10. Denizci Bora

Denizci Bora Üye

Yazım, mücadele, hedef balıktaki alınan sonuç; hepsi çok güzel. Elinize agziniza sağlık. Nicelerinin kısmet olması dileğimle...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Tebrikler, valla süper bir heyecan aksiyon olmuş. Nicelerine inşallah diyorum. Afiyet olsun.