Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karagöz avı Rekor - En Büyük

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese selamlar.Karagöz avı için yine hazırdım.yola çıktığımda bir kaç limana uğrayıp havyarsız !!!! teke bulmaya çalıştım ama başarılı olamadım.neyseki yem olarak karides ve sülinezim vardı.

Havanın parçalı bulutlu olması ve rüzgarsız olması beni balık avından geri çevirmedi.bir kaç mendirekte durarak suyun rengine baktım.balık avına tam gaz devam dedim.

Meraya geldiğimde bir kaç kişi ile selamlaşarak.ava ilk önce el oltasıyla basladım.bir kaç ispari ile ava başladım.gece bir kaç ufak Eşkina suya iyade ederek ava devam ederken gecenin ilerliyen saatlerinde bir bardak çay için kendine mola vermiştim.

Sülinezleri ayıkladım ve sabahı bekliyordum Sessizce ve sabırla saat 04,30 civarlarında kamışların 2 tanesini açarak iğneleri Fudo Fukase ile yemledim ve açıkta kaya diplerine yatırdım.

sabah ezanı ile ilk vuruşu alsamda balık nazlı gibiydi.ve yemleri tazelemek için kamışlardan birini çektim.

Arkamı döndügümde Kamışın biri kayadan çıkarak denize doğru ilerledi kalamanın açık olması kopmaması beni heycanlandırdı.

Kamışı Denizden almam için suya girerek kendimi o an unuttum görülmeye değerdi kamış kalama sıksamda hala geri dönüyordu.sanki suyun dibinden bir CANAVAR beni çekiyordu,kendi kendime buu ne diyordum AKLIMDAN GEÇEN İLŞK KARABATAK VEYA BÜYÜK BİR LEVREK ZANNETTİM..

Bu heycana yürek dayanmazdı kamış iki büklüm oldu koparmamak için hala gidiyordu.ve 35,40 metreden sonra yavaşça kalamayı sıkarak sarmaya başladım ama O büyük Mücadele devam ediyor Balığı kaçırmamak için elimden geleni yapıyordum.kalama geriye döndükçe işim zorlaşıyordu.4-5 seferde çekerek yavaşça sardım.Balığın büyük olduğu tahmin etmiştim.artık o da yorulmuştu ve kayalara doğru çekmeye başladım

Neyseki artık son anları tam hatırlamıyorum kayaya yaslanarak kamışı geri çektim ve balığın o siyah sırtını gördüğümde baya bi heycanlanmıştım.

Ve balığı misina ile çekerek artık O BÜYÜK ZAFERE ULAŞARAK büyük Karagöz balığını ustaca yakalamıştım.

Kendime gelmeye çalışıyordum 30 mm misina ile böylesine büyük bir karagöz benim için unutulmıyacak bir andı.

Çok sevinmiştim.balığa bakıyor bakıyor hala gözlarimi alamıyordum..

saatler biraz ilerleyleyince artık dayanamadım ve ilk eşimi aradım annem ve ikisi bana telefonda tebrik ederek kutlama yaptılar.ve Hamdi abiyi aradım o anları heycanımı atamıyordum.bir kaç arakadaş ile telefonlaşarak.konuşmalarımız oldu.İzmir.Bursa.İstanbul ve bir ilçe illerden arayanlar oldu. sağolsunlar tebrike layık bir av günüydü.

Balık avımı sonlandırarak İzmite dönüyordum.beni bekleyen bir kaç kişi vardı.

2 saat sonra İzmite dönerek Dükkanımıza geldim.Bagajda uyuyan bir kuzu vardı ve Arkadaşlarım beni tebrik ederek TAKRARDAN Rastgele dediler.

Güzel ve Büyük bir Karagöz avı benim yine Hatıralarımda yerini almıştı bu seferki hakikatten görüleye o anları yaşamaya değerdi.

Yem olarak karides - sülinez

misina oskar 30mm iğne FUDO fukase ile avladım

4,260 kg gelmiştir.

SESSİZLİK VE SABIR İLK KURALIMDIR.

KISMETİNİZ AÇIK OLSUN.RASTGELE.

HERKESE SAYGILARIMLA

Evren Tamer

Masallah.

syner, kadercam, hakan4117 ve 34 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cemtrks

cemtrks Aktif Üye

tebrik ederim şahane bir balık o heyecanı yaşamak isterdim

avlarınız ve oltanız bereketli olsun..

4. Dentex

Dentex Üye

Gercekten güzel balık tebrikler daha buyuklerinin gelmesi dileğiyle..:)

5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

maşallah balık balık değil canavar :) ellerinize sağlık tekrarlarının her zaman rast gelmesini dilerim

6. davids

davids Aktif Üye

Maşallah Evren,ne diyeceğimi bilemiyorum :) Bu arada o balığı sudan çıkartman debremi tetiklemiş olabilir :)

7. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

tebrik ederim,maşallah yüzgeçleri el kadar

8. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Harika bir balık ve anlatım, tebrik ederim.
    Rastgele...

9. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Of çok güzel bir av. Bu kadar büyüğünü hiç görmemiştim. Tebrikler. :harika:

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren
    Gerçekten muhteşem bir karagöz.
    Her zaman rast gelsin

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Evren, daha büyüğünü sen yakalayana kadar sanırım en büyük bu :D