Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KARAGÖZ AVI - SARGOZ... 06.02.2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkeze selam.yine büyük bir heycanlı bir haftasonu oldu benim için..Azmin zaferine,sabrın mükafatını 14 saat,uğraş sonucu hakettim..Nasip,kımet derler.inanırım.sabır,da olunca,gerisi tecrübeye kalmış...pazar gecesi,3.30,da kalkmak için saat,t,min alarm kurdum ve kalktım.soğuk,ayaz,lı bir sabaha,kızıl şafağa 3 saat.kadar vardı.eşyalarımı akşam,dan hazırlamıştım.sabah termosumu,da alıp yola çıktım..meraya,vardıktan sonra hazırlıklarıma başladım ve ilk kamışı yemleyip denize savurdum.derken,2 ve 3 cü kamışı,da denize attıp,3 kamışla birlikte,sabah saat 4.30 gibi ava başladım...soğuk bir gecenin,sabahını beklerken sıcak nescafem bana ilaç gibi geldi...gece tek,tuk vuruşlar olsada sabahı beklerken heycanım yükseliyorduuu...sabaha karşı etraf sessiz,hafif sisliydi.ve sabah oldu balık avına devam ederken kahvaltımıda yaptım..yanlız balık vurmuyordu,ama ben yemleri değiştirip,ava devam ediyordum...Sabırlı bir bekleyiş,azim ve uğraş sonucu balık olmasada,ben balık gelicek gibi heycanla bekliyordum...ve öğlen oldu deniz hafif,te dalgalı oldu.ama ava devam ediyordum,güneş,tepeydeyken oltalarımdan biri oynama yaptı ve hafif boşluğunu alarak,oltayı elime aldım..bekledim ama balık vurmadı..yemi değiştirmek için sardım..kamışı kenara bırakarak.diğer ilerdeki kamışa baktımmm
    onlar sabit duruyordu,oltayı yemledikten sonra tekrar denize atarak beklemeye devam ettim.aradan geçen 1 saat,sonra kamışlardan biri denize doğruuuu gerildiii ve elime almaya yakın,kamış,a büyük bir balığın bastığııınııı anladım derken kısa bir tasma ile balığı yakaladım ama heycanım yükseldi..çünkü balık iriydiiii ve beni uğraştırcak gibi oldu..ama soğuk kanlılıklaa,heycanla karışık balığı kaçırmamak için elimden geleni yapıyordum...makinayı sararken balığın iri olduğunu çoktan anlamıştım.. kıyaya yakın balığı gördüm ama oda gelmemek için yana atıyordu kendini,bir,iki kafa atışından sonraaaa balığı kıyaya attımmm ve işte o büyük heycanla birlikte çok sevindim.bana çok büyük bir keyif verdiii,susuzluğumu,açlığımı unutmuştum..balığı hemen livarıma koydum..ama görmeğe değerdi..çok güçlü bir balıktı.aradan geçen saat,ler sonra ava devam ederken,akşam üzeri oldu.ve ben sabırla ava devam ediyordum.hava kararmaya yakın kamışa fosforu taktım ve gece balığına 2 saat kadar kaldım ama başka balık vurmadı...artık yorulduğumu anlamıştım eve dönmek için artık
    zaman gelmişti...14 saat sonra SABRIN,MÜKEFATINI tecrübe ile 1.700 GRAMLIK Karagözü yakalamayı başarmıştım...güzel ve keyifli bir hafta sonu oldu.Nasip kısmet.herkeze nasip olsun.Rastgele

Saygılarımla... Evren tamer

MİSİNA - oskar 33 köstek 35 beden ana bende 37

Yem - kaçamarmara ( mamun ) sülinez

İğne - 1523 mustad 2 numara

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren
    Beklemene değmiş

4. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Evren kardeşim. Harika bir balık. Gözlerinden bu balığı ne kadar hakettiğin belli. Hakkındır bence de. Daha güzel ve verimli avlar dileğiyle RAsgele.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren abi dönüş muhteşem oldu gerçekten:) Böyle beklemeli avları ben de çok seviyorum tek balık olsun ama tam olsun bütün yorgunluğa değiyor valla:) Rastgele

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

harika karagöz tebrik ediyorum :) hangi bölgeden hangi yemle çıkarıldı bu yavrucuk?

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Çok güzel bir karagöz ,tebrik ederim :)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evren tebrikler, harika bir Karagöz almışsın :)

9. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Evren, Tebrik ederim kardeşim,yorgunluğuna değmiş hakikatten çok yakışıklı bir balık, yem ne kullandın?

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Evren,balıklar yeterki böyle gelsin....o yorgunluk tatlı yorgunluk olur....

11. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Evren Bey, tebrikler,
    takım hakkında da bilgi verebilir misin?
    iğne kaç numaraydı, rengi ve modeli?
    Rastgele...