Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KARAGÖZ Balığı, SARGOZ Balığı ve Av Teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. hunterakrep

hunterakrep Üye

Evren Bey elinize emeğinize sağlık. Çok yararlı bir paylaşım olmuş.
    dilerim her daim karagözler Sargozlar rastgelir:))

Evren Tamer bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Çok teşekkürler.zaten genelde grup ve arkadaşlarla gidiyoruz ava yanımıza her seferinde gelmek isteyen arkadaşlarıda götürüyoruz.bilgi ve zamanla tecrübe kazanmaları bizide sevindiriyor.herkeze rastgele

4. umut34

umut34 Yeni Üye

evren marmarada nerelerde avlanıyorsun

5. hicabi

hicabi Yeni Üye

Evren kardeşim eline bileğine yüreğine sağlık, mükemmel bir anlatım büyük bir zevkle okudum. Bende de karagöz avı hastalığı var... oltanız hep dolu olsun inşallah

6. Evren Tamer

Teşekkürler Hicabi abi inşallah sizde gelir bol şasn diliyorum rastgele

7. Evren Tamer

Bu ara gittiğimiz Karagöz avın.da Eşkina yakalamaktayız. burada asıl amaç balığa gitmek.Deniz süprizlerle dolu :)

8. befalcon

befalcon Aktif Üye

Selamlar,

Bu karagöz ve sargoz balığını Light Rock Fishing denen yöntemle yani 3-4 cm lik kurt yada balık şeklinde silikonlarla yakalamayı denediniz mi? Ya da böyle bir teknik görüp duydunuz mu? Bana ilginç geldi ve açıkçası taze yem bulma ve yem masraflarından kurtulmak için çok cazip geldi.

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu dediğiniz yöntem eve götürülecek balık yakalamak için değil, yakala-bırak sportif avlar için uygulanabilir (yemlide 5 alırsanız bu yöntemle 1 alırsınız, meraya görede değişir gerçi).

ben bir süredir inceliyorum doğru yapıldığında kandıramayacağı balık yok o kurtların. ilk siftahımı istavritle yaptım bende pembe kurtla haziran başında ondan sonrada pek çıkamadım balığa.

10. Semsi_pasali

Semsi_pasali Aktif Üye

Abi balığa merakı olmayan biri bu baylaşımı okusa eminim ilk işi kamış almak olur :)

11. Evren Tamer

Evet silikonla hiç denemedim ama Karagöz çok esrarengiz bir balıktır.Bakın ben Sadece bu balığın peşinden yıllarca gece gündüz kışın karlı ayazlı geceler rüzgarlı ve kötü havalarda hep peşinden koşmuşumdur.taze yem ve canlı yem her zaman benim değil Karagözün tercihidir.fakat En önemlisi misina ve iğne olup Yemi çok detaylı ve büyük takmanızda fayda olucaktır.

Karagöz balığı çoğu zaman yemin yanına gelerek inceler ve çok nazikçe dokunmaya başlar yem canlı ise bu işlem daha hızlı olur fakat iğne gözüküyor veya misina kalınsa balık avınız başarılı olamaz.

Bunun için kullanacağınız yemi çok güzel sık iğneye örmeli sağlam olduğununda emin olmalısınız.

Çogu zaman kullandığımız yemleri dakkika tutarak Denizde ne kadar dayandığınıda çözduk.fakat biz ellerimiz iğne ve misinaya alıştığı için herkezin farklı zaman aralıkları değişir önemli olan en iyi şekilde iğneye yemi takarak kamufule etmektir.

Uzun köstek sizden yana olup fakat kayalar ve midyeler Karagözden yana olucaktır.

Özellikle gece avlarında takılırsa ilk önce kalama vaerilmesi doğrudur.

ama asıl olan balığı çok yavaş değil orta hızlı yüzdürerek çekilmelidir.

Sessizlik ve sabır ilk kuraldır bunu sakın unutmayın.

sizlere büyük trofeli avlar diliyorum.sağlıcakla