Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KARAGÖZ Balığı, SARGOZ Balığı ve Av Teknikleri

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Sevgili @Evren Tamer bir sorum olacak,
bir arkadaşım gece şamandıralı takıma forfor takarsan karagöz yakalayamazsın diyor, senin bu konudaki tecrübelerin nelerdir?

Klasik takımımın dizilim sırasıyla şöyle ; stoper - forforlu şamandıra - klipsli fırdöndü - ikili takım - ve en altta 10 Gr kurşun.

Ben iki köstekli dip takımının önüne fırdöndüden önce 10 gr ağırlık takıp atmak niyetindeyim, ama mera çok kayalık, çok takım parçalarım.
Önerilerini merakla bekliyorum.

Selamlar..
fosforu çok küçük şamandırada gizlerseniz bi sıkıntı olmaz.takımı ince ve yemi taze kullanın ve geregince sessiz kalın yaterli olucaktır.şimdiden.rastgelsin

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu mevsimde karagozler havyar doneminde mi? Yarın aksam bir deneme yapmak niyetindeyim ama havyar dönemi ise yemle ilgilenmez diye düşünüyorum? Kısmetimizde ne var bilmiyorum?..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evren Bey, gece avlarınızda fosforlu suni yemi hiç denediniz mi? Yarın akşam bir yem denemeyi düşünüyorum. Bu şekilde bir yem deneyen arkadaşlar varsa onların da fikirlerini almak isterim.

Pro tackle collar jig shrimp.jpg

Bu yemi üç farklı şekilde deneyeceğim.
1- Çift köstekli dip takımı ile
2- Şamandıralı takım ile
3- Şeytan oltası ile

Olumlu sonuç alırsam ilk raporumu da açmama vesile olacak.:)

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evren Bey, gece avlarınızda fosforlu suni yemi hiç denediniz mi? Yarın akşam bir yem denemeyi düşünüyorum. Bu şekilde bir yem deneyen arkadaşlar varsa onların da fikirlerini almak isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 36521

Bu yemi üç farklı şekilde deneyeceğim.
1- Çift köstekli dip takımı ile
2- Şamandıralı takım ile
3- Şeytan oltası ile

Olumlu sonuç alırsam ilk raporumu da açmama vesile olacak.:)
İlk deneme olumsuz sonuçlandı. Denemeler devam edecek.

tAco

Üye
Adı
Tacettin Belkeseli
Evren Bey;
özellikle ispanyolların sargoz avı videolarında un+sardalya+ekmek kırıntısı gbi malzemelerle hamur ouşturdıklarını görüyorum.
sizin tecrübe ettiğiniz böyle bir yem karışımınız varmı ?
karagöz avı için bugüne değin avdaki ve tecrübenize istinaden sağlamlığına ve avcılığına en çok güvendiğiniz hangi misina ve kaç numarayı önerirsiniz?
karagöz ve sargoz avı yapmak istiyorum ,mera seçimimde nelere dikkat etmeliyim,kayalık mı olsun,derin mi olsun ,kıyı yapısı nasıl olsun,v,s.(Anadolu yakasındayım)
birde akıntılı sularda ve dalgalı sularda şamandıralı avcılık çok olumsuz oluyor. bu konuda çözüm öneriniz olur mu
teşekkürler

Son düzenleme:

t@B

Aktif Üye
Adı
Tacettin
yukardaki soruyu da ben sormuştum eski üyeliğimle cevap gelmedi
bu konuyu zamandada geçse mutlaka takip ederim
ilave bi sorum var
egede ve başka yörelerde yem olarak sardalya kullanıldıklarını söyleniyor,bu bölgede sardalya tavsiye edermisiniz ve yemi nasıl takmak lazım
bir diğeride çok özel eski ustaların bildiği kullandığı bizim bilmediğimiz karagöz için yem tavsiyesi ve püf noktaları varmıdır.
konunun uzmanlarına önemle duyurulur?
sevgili üstadlarım ,burdan paylaşmak istemezseniz özel msj da olur
sırları kimseye söylemem :)

Professour

Üye
Adı
cem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Takım Dip oltasi.kostekli, kosteksiz, yılan dili, tek iğne, farketmez. igne düz ya da çapraz farketmez. Tercihen çipura iğnesi, iğne numarası, 1 den 10 a kadar hepsiyle sargoz alanı gördüm. Yem tavuk, sardalya, Hamur, boru kurdu.

t@B

Aktif Üye
Adı
Tacettin
Anadolu yakası için baltabaş karagöz için mera taş tiyosu paylaşmak isteyen bana msj atabilir :)

Adı
Musab
Enver abi aceba bilgilerinden faydalanmak icin numarami versem watsabdan gorusebilirmiyiz takildigim konularda size danismak icin cok mutlu olurum numaram 0551 975 94 19