Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KARAGOZ SARGOZ CUPRA AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese selamlar sevgiler.

Karagoz avlamak icin yine tum hazirliklarimi yaptiktan sonra nihayet'nde yola ciktim.

Aracimla yola ciktiktan sonra bir kac mendirek gezerek av icin yem cikarmak icin ugradim.

Bir kac liman gezip av icin teke suzdukten sonra avlaga yakin bir kahvahenden gece icin termosuma sicak su alarak avlak bolgesine yaklastim.

Gun batimi esyalarimi aractan alarak gece icin hazirlanmaya baslamistim/sessiz ve ay olmayan bir gecede doganin sesi ruzgarla birlikte denizin dalgali olmasi beni biraz heycanlandirmasi Karagoz icin normaldi :)

Her zaman oldugu gibi ilk olarak el oltasi ile basliyorum ava kasnagima sarili 26 mm misina ile gezer kursun 2 gram ve tekeyi bulusturuyorum denizde.muhtesem 3/lu bir arada

Havanin ruzgarli olmasi avi zorlastirsada ben buna alisigim zaten ve ava devam ediyorum sessizce ara ara yem tazeliyor hedef balik icin elimden geleni yapiyorum.ama ruzgar beni rahat birakmiyor.

Denizin dalgali olmasi taslik bolge ve midyelerde olunca yem adeta al benisi oluyor diye dusunuyorum o anda.ve heyecan yine o iki parmagim arasinda.

iki.uc derken devamli yemi degistiriyor baligin yemi gormesini bekliyorum ve o ilk vurusu Buyuk bir heyecanla.

Heyecanli bir sekilde ava devam ederken saatler artik biraz ilerlemis olsada ruzgar hala yine 3/5 esmeye devam ediyor.ama yine atislari farkli mesafeler ve yonlerini degistirerek baligi aramaya devam ediyorum.

Gece yarisina yakin bi kac vurus olsada iskorpit ve gelincik geceye renk katiyor.ve ava azimle devam ederek bi ara cay icin ugras veriyor bir yandanda kasnagi sarmaya calisiyorum.

Saatler ilerledikce sabaha yaklasiyor ama aradigim balik hala yok gibiydi.ve neyseki artik ikinci plana gecerek kamisla avlanmaya karar verdim.yakinda baligin olmadigini dusunerek uzaga atmak icin ve av taktigini degistirmek icin misinayi sarip .kamislari cikardim.ve ilk olarak samandira ile dip taramasi yaptim ama yine ufakca balik vuruslari olsada istedegim baligi daha henuz yakaliyamamistim.

Sabaha yakin bir zaman cantamdan 2.li klasik kendim yaptigim Karagoz icin takimlari cikartip kamislardan birine bagladim ve atabildigim kadar uzaga atis yaptim. Ve diger kamisada aynisi uygulayip av icin safagi beklemeye devam ettim.

Bir ara atistirmalik ekmek arasi zeytin ve peynirimle biraz karnimi doyurdum ve termosumdan sicak su ile biraz soguk havada nescafe ile kendime gelmeye baslamistim.

Yemleri tazelemek icin kamislari sarip tekrar denize savurdum ve ilk kamisin boslugunu alirken Iste O An hafifcene bir baski yapip birakti misinayi ben kamisi tutup beklemeye devam ettim bir vurus daha geldi ama almiyor sadece hafifce basiyordu ben makarayi bir tur cevirirken ve aniden baligin basatigini farkettim ve kisa bir tasmalama yapip baligi yakaladigima inandim ve sabaha karsi bekledigim Ilk Karagoz yakalanmisti.kamisi kayalarda biraz kaldirarark hizlica sarmaya basladim kalamam az acik olsada artik Sargozun capalari bosa gidiyordu ve icimden dedimki sen O darbelerini kalamasi acik olmayana sakla dedim :harika: ve guzel sardiktan sonra kayalardan yukari bir seferde baligi yakalamayi basarmistim.

Baligi livara koydum ve hazir olan ikinci kamisi denize savurdum.ve sonra ikinci kamisida yemledikten sonra yine denize savurdum. avi beklemeye devam ederken karanlikta livar icin yerle ugrasirken bi an da gozum kamistaydi ki bir vurus ve ani bir gerlme oldu ben kamisa dogru yaklasirken adeta kamisi epeyce bukmus ve gergin bir sekilde kamis denize dogru kasilmisti ben hala kayalardan kamisin yanina gidene kadar o sekilde kaldi ve kamisi kavradim hemen denize dogru ucunu yatirdim.cunku koparircasina cekiyordu kamisi yatirmamla beraber kalama acik oldugu icin artik koparma riski biraz olsun azalmisti.biraz misinayi sardiktan sonra kimasi kademe kademe kaldirarak.misinayi makinaya sarmaya basladim ve iri bir baligin bana dogru yaklastigini farkettim.yanlizdim ve karanlikta fener yakmak istemedim baligi kayalara getirerek yukari kaldirdim ve iri bir cuprayi yine livara koymaya basarmistim.

Tekar yemleri tazeledikten sonra denize savurdum.ictigim nefcafe ile kendimi odullendirerek bir bardak daha icmek icin bir elimde bardak bir elimde termos sicak suyu bardaga koyarken kamis oynadi ve ben nescefeyi unuttum :) kamisin yanina giderek hadi gel artik dedim.

Hafifce baski yapti ve dayanamadan tasmaladim evet yakalamastim fakat gelisi bi tuafti neyseki bir Eskinayida yakalamayi basarmisitim.ve sonra kucuk diye denize iyade ettim.

Kaldigim yerden devam ederek bir nescefe yaptik kendime yorgun ve uykusuz gecen gecenin ardindan.

kendime gelmistim cesit balik alarak.tabiki artik safaga yakin zaman artik kamislara ara ara bakiyor yemlerini tazeliyordum.

Livardaki baliklari artik kovama koyup beklemeye devam ettim.fakat safatta balik yapmadi.biraz daha bekledikten sonra malzemelerimi toparlayip artik eve donus icin hazirlanmaya baslamistim. ve nihayet gec ollsada guzel bir av olmustu benim icin.Nescefe gibi 2. bir yerdeydi :harika:

Evet gecenin zifiri karanliginda ay olmadan sessizce ruzgarla birlikte av yapmak ve o heyecani yasamak guzel av macerasi hatiralarima yine yer almisti.

Herkese ilk once saglik bol sans ve Rastgele diliyorum...

Saygi ve sevgilerimle

Evren tamer

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren
    Uzunca süren hareketsizlik sabaha karşı artmış, güzel de balıklar gelmiş.
    Her zaman rastgelsin

4. maestrocan

maestrocan Üye

Güzel balıklar doğrusu tebrikler Enver

Bu arada yem olark ne kullanıyorsun?

5. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Harika balıklar,afiyet olsun.

6. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Gene, bana haber vermeden git balığa, tebrik falan yok sana :) Evren kardeşim, sessiz, sessiz götürmüşsün karagözleri, tebrik ederim devamlarını dilerim.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Gece avlarını çok özledim, senin bu raporunu görünce daha bir heveslendim. Tebrik ederim evren eline sağlık..:)

8. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Evren. Yine almışsın güzel balıklarını. Kısmetin bol olsun.

9. night fisher

night fisher Aktif Üye

TEBRİKLER,güzel balıklar,afiyet olsun...

10. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Seref abi cok tesekkurler.sagol

Gece teke gunduz sulinez.rastgele

Tesekkurler.

Recep abi sessizce Operasyonu severim bilirsin.bir dahaki operasyona hazir ol :D

Oktay abi cok tesekkurler.sagol.rastgele.

Tesekkurler Sabahhattin abi sana.da rastgele

Tesekkurler sizlerede rastgerlir insallah

11. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Harika anlatım,enstantane parçalar...
    Evren tebrikler kardeşim,sonunda oltayı denize attın :D Arkası gelecek bunun,adım gibi biliyorum sen rahat durmazsın artık :D Avlarında bol şanslar,misinan keman teli gibi gerili olsun her daim...Selamlar.