Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KARAGÖZ ve ÇUPRA avı 17

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese selam ve sevgilerimle.

Gece soğuk ve ayaz,hafif rüzgar ve sessizlik işte Karagözün tam gecesiydi,ve yola çıkarak 2 saat sonra avlağa vardıktan sonra hazırlıklarım tamamdı.

Uzun bir gece beni bekliyordu,sessiz ve karanlıktı avlakta tek başıma kimseler yoktu.taki bir kaç Amca hariç.

Mendirekte biraz gezindikten sonra el oltam ve kamışlarımı hazırlamaya başladım.Amcamlar ise bana eşlik etmeye pek niyeti yoktu sanki.

Ben ava başladım eve sessizce ava devam ediyordum.

Karanlık kayalık bölgede ilk atışlarımı yapıyor yoklama yapıyordum.

Çok zaman geçmeden hava soğuyor ve esmeye başlıyordu,bu akşam balık yapıcak dedim içimden.

Kamışları hazırlıyıp yemledikten sonra denize savurdum.

Ben ise sabırla ve sessizce bekliyordum ilk vuruşu ve O ilk heyecanı.

Yem olarak Sülinez kullanıyor iğne ve köstekleri kontrol ediyordum.çünkü derin ve kayalık bölgede Midyeler hep Karagöz den yana olucaktır.

Misina kalınlığı 28,mm kullanıyor arasıra kamışlara bakıyordum.saatler gece 00,45 civarı el oltama hafifçe gerilme oldu ileriye doğru derine doğru çeksede ben sabırla yol veriyor taki beklediğim hıza ulaşana kadar ve aniden tasmayı vuruyor ava hızlı başlıyorum.Kafa darbeleri yakalandığına işaretti sağa sola güçlü bir şekilde mücadele devam ederek güzelce yakalıyorum ilk karagözü.

İğne ve misinamı karanlıkta kontrol ediyor yıpranma varsa hemen yenisini bağlıyorum.çünkü bu çok önemli balığı kaçırmak değil Meradaki balıkları ürkütüp kaçımamtı tek niyetim bu benim için çok önemliydi.

Çok geçmeden 2,ci balık kamışa vuruduğunu gördüm ve kamışla ikinci tasmalamayı yaparak 2ci Karagözümü yakalıyorum.el oltam boşta ve 3 çü Karagöz götürüyor denize Kasnağıma kayadan aldık tan sonra tasmalama üstüne tasmalama ve 3 - 4 5 6 Karagözü üst üste yakalıyorum..

Büyük heyecanla Karanlıkta noluyor diyorum kendime arkakarkaya 8-9-10-11-12-13- Balığı yakalıyorum anlatılacak gibi değil peş peşe 2 saat,te tam 13 Karagöz ve daha bitmedi devam ediyor el oltam elimi kesicek şekilde çekiyor bırakmam mümkün değil peş peşe Allahım nasıl bir akşam bu Hayatımda yaşadığım en güzel günlerden biri :)

Devam durmak yok 14-15- Karagözü yakalıyor durmak bilmiyorum bir yandan takım bağlıyor diğer yandan yem değiştiriyorum zaman yetmiyor Saatler gece 02,00 - 03 -15 civarları tam bakamamıştım ne yemek ne dinlenmek.

Karagöz bana bu gece gülümsüyordu artık yoruldum ve ava devam ediyordum sessizce.

Yemleri değiştirip farklı yerlere atışlar yapıyordum.

Çok güzel bir av gecesiydi.

Ve sabaha karşı 04,40 gibi ilk çayımı içsemde 16 - KARAGÖZ VE 1 ÇUPRAYI YAKALAMIYI BAŞARMIŞTIM.

Böylesine güzel bir av gecesi çok yorgun ve heyecanlı sessizce karanlıkta sabırla bereketli bir şekilde Hatıralarıma yine yerini almıştı.sabaha karşı 05,30 gibi tek başıma Avı sonlandırıp.bitirip.çorba içmeye gitmiştim..bagaja balıkları serdim ve İşte bu dedim kendime.yola çıktığımda bunu resimle çekmem lazım dedim ve yol kenarından birini çevirerek resim çekmesini rica ettim.adamda şaşırdı tabi :D

Neyseki eve dönüşüm Bir Zafer gibiydi.16 Karagöz ve 1 çupra için soğuk ve ayazlı bir gecede güzel bir Mücadele verip Başarılı bir av yapmıştım.

Herkese Bölye güzel avlar diliyorum RASTGELE.

Evren tamer

Balıklardan Birini Bagajda Unutmuşum :):):)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mart 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evren harikalar yaratmışsın, tebrik ederim seni :)

4. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Teşekkürler Hamdi abi sağol.Rastgele usta

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bende alıcam sonunda bir şahin o olacak :D

6. poyraz

poyraz Aktif Üye

Sunum balıklar anlatım hepsi süperrr be abi maşallah.tebrikler afiyet olsun.

7. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

hacıabiiiiiiiiiiiii :)maşallah diyorum.hatıralarında yerini almıştır gerçekten.resimleri görmeden direk yazıları okudum.heralde şaka yapıyor,rüyasını anlatıyor dedim içimden.ama doğruymuş.dahasına rastgele.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Çoşmuşsun evren Tebrikler..:)

9. 35fish

35fish Aktif Üye

Sözün bittiği nokta.Tebrikler.Böyle bir av,kimbilir kaç yılda bir denk gelir? :harika:

10. malkoc

malkoc Aktif Üye

Bu memlekete geleli iki zargana 1 kefal yakaladım 4 ay icinde yazıklar olsun bana sanada avafiyet olsun avların her daım böyle olsun
    tebrikler.

11. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Evren tebrikler sadece tebrikler.