Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karagöz ve İzmaritler

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Coşkun meray tarafından paylaşıldı.

 1. Coşkun meray

  Coşkun meray Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  1 Nisan 2013
  Mesajlar:
  911
  Beğeniler:
  247
  Şehir:
  İzmit
  Merhaba balık dostları.1 Mayısın perşembeye gelmesi ile planlar yapıldı.Hedef Bartın'dı ama İzmit Fishing Team'in diğer üyelerine uymadığı için amçaoğluyla Esenköy-Armutlu-Narlı üçlemesi yapalım dedik hazır Armutluda evde olunca.Perşembe akşamı 4 te yola koyulduk yavaş yavaş geze geze 7 de Esenköydeydik.

  Oturup yorgunluk kahvelerimizi içtikten sonra oltaları hazırlayıp mendirekte yerimizi aldık.2 balıkçı dostumuzda beklemedeydiler selam verip sorduk var mı birşeyler diye yok cevabını alınca içimiz biraz burkuldu.Taze borukurtlarımız iğnelerimize taktıktan sonra hopppa denize.Yarım saat geçti tık yok.

  Baktık mendirek kalabalıklaşmaya başladı heralde balık saati geldi diye düşünürken meğersem yağmur saati gelmiş:)Dedik buluttur geçer dinmedi gitti zaten vuruşta alamayınca toplanıp eve gittik yaktık sobamızı eşyaları kurutup keyfimize bakarken yarının planını yaptık.

  Cuma sabahı 5.30 da kalkıp kahvaltımızı yapıp Fıstıklı' ya doğru yol aldık.Mendirekte karagöz olduğunu söylemişlerdi Esenköydeki bir abi.Takımlar çıkatıldı yemler takıldı hop denize.Ufak vuruşlar alınca anladık buradada izmarit var.Diğer kamışlar açıldı sinek iğnelere yem takılarak denizle buluşturuldu.At çek izmarit 2 saatte 2 kilo izmaritle doldu kovamız karagözden gene eser yok.Hadi dedik hava sıcak su sıcak mırmır denemesi yapalım.

  Yan tarafa kumsala geçip mırmır takımları takılıp denize gönderildi.Beklerken çaylar içilip havanın güzelliğiyle içimiz geçiyordu.Amçaoğlunun oltaya çok güzel bir vuruş geldi o vuruşla mıyışıklık hop gidiverdi.Yemler tazelendi ve tekrar denize.Bekle bekle tık yok.Saat olmuş 1 hadi dedik gidip uyuyalım akşam suyuna armutluda takılırız diye eve dönüp uyuduk.Akşam 6:30 gibi Armutlu mendirekte yerimizi aldık.Hep aklımda olan birşey vardı mendireğin orada ufak bi dere var denize akan.

  Levrek denemesi yapıcam diye.Dereyle denizin buluştuğu yere kadar spin ve sahtelerimle yürüyüp hazırlanıp başladım atışlara.Dere içine dışına at çek at çek tık yok havada kararmaya yakın geri dönüp eşkine hazırlığına başladık.Hava karardı ve eşkine denemeleri başladı.Saatler geçti tık yok.

  Sağa git sola git vuruş yok.Saat 11 oldu hadi dedik yarın büyük gün dinlenelim iyice diye eve dönüp dinlenmeye başladık.
  Sabah 6 da kalktık ve hemen birşeyler atıştırıp Narlıya doğru yola koyulduk.20 dk bir yol gittikten sonra Narlıya varmıştık.Hemen malzemeleri indirip kayığa koyduktan sonra açıldık denize.İlk saatler sadece 1 kayık vardı ilgincimize gitti.

  Neyse dedik ve oltalarımızı saldık aşağıya.Ufak ufak vuruşlar almaya başladık dedik gene izmarit var.El oltasıyla sinek iğneleri aşağı bıraktık tek tek izmaritler gelmeye başladı.

  Fazla geçmeden hemen arkamızdan başlayıp solumuza nerden baksak 50 metre ağ attı bir tekne.Yasak olmasada ben baya bir küfür ettim.Saat 2 gibi hadi dedik bi kıyıya çıkalım ihtiyaçlarımızı karşılayıp çay çorba içip tekrar geliriz diye molaya geçtik.İşleri halledip birazda midye topladıktan sonra tekrar kayığımızda eski yerimize döndük.

  Kayık sayısıda artmıştı.İstavrite atan izmarit karagöze atan baya kayık denizdeydi.Saaat 5 e geliyordu tekneye dayalı olan karagöz takımları olan amçaoğlunun kamış küt dedi sap kısmı havalandı.

  Dedik sonunda yüzümüz güldü:)Balığını tekneye almış yüzü gülen mutlu bir insandı kendisi:)Dedim Narlı ya ne zaman gelsek hem senin hem benim yüzüm gülüyor diye.Bu sefer ilk onun gülmüştü evvelki zamanlara göre bu beni düşündürmeye başlamıştı.

  El oltasına öyle güzel bir vuruş geldiki dedim bu ne bi baktık eşşek istavriti.Ağdan kurtulup bizim oltamıza denk gelmişti.Ama benim ümidim amçaoğlu gibi bir karagözün gelmesiydi.Evdekiler izmarite doymuş değişik bi balık bekliyorlardı:)

  En son saate baktığımda 7 ye geliyordu iyice yorulmuşken hoppala paşam kafa atmaya başladı.İstediğim olmuştu.Amcaoğluda kardeştir derler bizde gene kardeş payı yapmıştık.Gülme sırası bendeydi.

  Artık kıyıya dönme vakti gelmişti ne bel ne kol kalmıştı.Kıyıya çıkıp malzemeleri arabaya koyduktan sonra tabiri cayizse bir adet zevk sigarası içtikten sonra eve dönüş yoluna geçtik.

  Biraz uzun oldu kusura bakmayın:) 3 gece 4 günlük tatilimiz bitip İzmite döndük.İzmit Fishing Team tam ekip olmasakta güzel ama yorucu bi tatil oldu.
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mayıs 2014
  KalamA, Yhy, bulent45 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Dündar

  Dündar Daimi Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.186
  Beğeniler:
  1.868
  Şehir:
  .......
  Hedeflerinizi tam tutmadıysa da yine de son gün biraz hareket olmuş tebrik ederim ağabey.
   
 4. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.593
  Beğeniler:
  9.532
  Şehir:
  İstanbul
  Balik seyrekte olsa degisiklik olmuş, kısmetimize düşen balıkları almışsınız. Tebrikler :)
   
 5. Coşkun meray

  Coşkun meray Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  1 Nisan 2013
  Mesajlar:
  911
  Beğeniler:
  247
  Şehir:
  İzmit
  Eyvallah Dündar.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mayıs 2014
  Dündar bunu beğendi.
 6. Coşkun meray

  Coşkun meray Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  1 Nisan 2013
  Mesajlar:
  911
  Beğeniler:
  247
  Şehir:
  İzmit
  Teşekkürler Hamdi bey.Balığın seyrek olması sezonunu 2 ay gibi gecikmeli olması.
   
 7. davids

  davids Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  8 Aralık 2012
  Mesajlar:
  142
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  Kocaeli
  Tebrik ederim Coşkun bey,hedef tutmamış olsada balıklar güzel.Bu sene bizim sahillerde de bol olduğu söyleniyor izmaritin.Henüz deneme fırsatım olmadı
   
 8. Yhy

  Yhy Aktif Üye

  Yaş:
  58
  Kayıt:
  18 Mart 2014
  Mesajlar:
  297
  Beğeniler:
  221
  Şehir:
  Kocaeli
  4 gün boyunca tüm takımlarını kullanıp, şansını denemişsin. O bile ayrı bir keyif.Ayrıca aldığın balıklarda güzel, anlatımın daha da güzel, keyifle okudum.Daha iyi ve irileride rastgelsin Coşkun kardeşim..
   
 9. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.869
  Beğeniler:
  6.789
  Şehir:
  İstanbul
  Tam bir balık maratonu olmuş.
  Tavalıklar da çıkmış sonuçta.
  Tebrikler
   
 10. KalamA

  KalamA Daimi Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  25 Nisan 2013
  Mesajlar:
  2.614
  Beğeniler:
  2.309
  Şehir:
  KsK 35½
  Tebrik ederim tüm ekibi Coşkun abi :) Tam bir balık safarisi olmuş. Raporu okurken kendi kendime ''geliyooooor, aha şimdi geldi, ha şimdi gelecek'' deyip durdum içimden. Ama kısmetten öte köy yok derler. Zaten hayatımızdaki birçok güzel balık hep o beklenmedik anlarda geliveriyor. O hayalini kurduğunuz güzel eşkinaların da en yakın zamanda ziyaret etmesini dilerim oltalarınızı abi Bu arada izmarit çok lezzetli bir balıktır ve ben çok severim kendilerini. Evdekiler sıkılmış olsa da gayet güzel 2 tane karagöz de şenlendirmiş sofranızı. Afiyet şeker olsun. Her zaman rastgelsin...
   
 11. shadowpane

  shadowpane Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  2 Kasım 2012
  Mesajlar:
  1.272
  Beğeniler:
  1.551
  Şehir:
  Yeşil Düzce'li / İstanbul 216
  hocam karagöz yakalamak için fazlasını yapmışsınız. neredeyse olabilecek tüm metodlarla ile avlanmışsınız, sonunda mükafatını almışsınız, avlarınız ve muhabbetiniz daim olsun,

  rastgele