Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karagöz yemi için çinli şapka

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

daha öncelerde de bahsi geçmişti ama tam olarak resimleyip tam olarak bu olup olmadığını anlamak için bir tanesini taştan ayırdım üstünü içini altını fotoladım karagöz avında kullanılan midye türü bumudur
    en alltaki resim yanlışlıkla yiklendi onu saymayın :D

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

bazı arkadaşlar pek tercih etmiyor ama bence kullanışlı bir yem.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bilmiyorum şu takımı düzeyim kamışlar düzelsin bakacaz artık :D sen kullanıyormusun abi

5. adnan

adnan Aktif Üye

ben müreftede bunla ispari ve mırmır aldım

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ben pek yemli takılmam da bu sene Çanakkale ye gittiğimde takılacam çipura için kullanacağım. Bakalım sonuçları yazarım.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Madya varken pek tercih edilmeyen ancak hazırlıksız gidilen avlarda can simidi misali sarıldığımız bir yemdir.. Haramilere karşı çok fazla olmasa da bir süre mesela 20 30 dakika kadar dayanabiliyor.. Etrafta sargoz çipura mırmır hatta levrek ( kendim tuttum ) varsa alıyor ancak bu sürenin sonunda küçük balıklar ilgisini kaybettiğinde dipte öylece yatan bir yem. Madya gibi saatlerce bekleyip balık aldığım olmadı benim.. Dikkat çekici tarafı arkasında bulunan ciğeri , onun hatırına geliyor balıklar zaten:) Tercih ederken irilerini değil de birkaç tane birden orta boydakilerden iğneye takmak herzaman daha kullanışlı.. İrilerinin eti kart olduğundan hem iğneye takılması zor hem de şekilli durmuyor iğnede.. Orta boydakiler daha gevrek ve balıklar etini de daha fazla didikliyorlar..

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Ben de tam aksine irilerini seviyorum etli etli :D
    Güzel yemdir iş yapar.

9. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Kurt bulamadığım zamanlarda nadir de olsa bu yemi Tekirdağ'da bende denedim fakat nitelikli balık yakalayamadım, başka denediğim bir yem de kumluk alanlardaki deniz minaresinin içindeki küçük yengeç benzeri canlı onunla da ispari yakaladım.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

işkence olur bunları toplaması, bir kepçe ile teke süzmeyi tercih ederim joker yemdir sonuçta boş döndürmez merada balık varsa.

11. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

En alttaki resim biraz bulanık ama, seçebildiğim kadarıyla onunla alabalık yakalarsın.

İlk resimler için söyleyebileceğim benim branşım değil hiç kullanmadım fakat su seviyesinin üstünden değilde altında kalanların irilerini toplayın. Her zaman kolay olduğu için herkes su seviyesinin üstünde kalanları toplar fakat su seviyesinin altında kalanlar nedense balıklar tarafından daha çok tercih edilir ve biraz daha yumuşaktır.