Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karakolda Biten Eşkina Avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mufitsa tarafından paylaşıldı.

1. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Merhaba dün gece havanın gazına gelip eşkina için hazırlıklar başladı Forumdan tanıştıgımız pekte tanışmış değiliz gerçi ama açtıgı konulardan eşkina avlarına çıktığını ögrenmiş oldum ne zamandan beri silivriye ava gitmeyi planlıyorduk zaten hazır bulmuşken hem tanışma için hemde yer konusunda yerdımcı olur diyerekten arkadaşımızı aradım. Neyse malesef gelemiyeceğini belirtti ama yeminde tutacagımız yerinde tarifini güzelce anlattı.

Saat 9 biz avlaktayız. oltalar yapıldı teke toplandı. Beklemeye başlandı hava Birden bozmaya başladı biraz sertleşti ve o şekilde devam etti toplam 7 kişi kaldık avlakta ilk gittiğimizde 50 ye yakındık. saat 12 gibi ilk eşkinamızı aldık aynen suya boy 15 cm filan derken 2-3-4-5 sayı git gide artıyordu ama hep ufak yarım kilonun üzerinde balık yok. her tuttuğumuzu salmaktan başka yapıcak bişeyimiz yok. Bizim balık çektiğimizi gören vatandaşllarda yanımıza geldi ve olta atmaya başladı sonuçta her yer eşit herkez ata bilir hava kötü dalğa var oltalar karışmaya başladı onada eyvallah dedik ama 15 cm lik balıkları bile poşete atmaya çalıştıklarında yeter ama dedim başladım bağrınmaya har gür derken başladık kavgaya 4 de 3 kaldık ama iyi benzettik vatandaşları 10 dk sonra polis hurra karakola ve balık maceramız bu şekilde sonlandı. BİR DAHA EŞKİNAYA GİTMİYORUM :(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Onur Özben

Onur Özben Üye

Eşkina yiyelim derken sopa yediler desene :D

Çok geçmiş olsun...

4. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

yedikleri sopa bile az onlara 15 cm balıklar alınırmı ya tam eşkinanın yawrularının ortalıkta oldugu zamanlar bunlar gibi bilinçsizce avlananlar yüzünden bu durumlardayız. iğnelerimi bile 1 numaraya kadar büyüttüm ufaklar gelmesin diye.

5. wolf

wolf Aktif Üye

elinize sağlık...dert görmesin o eller:harika:

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Elleriniz dert görmesin diyeceğim ama 15cmlik balıkları alıkoyan laf anlamazlar silah ta kullanabilirlerdi.Neyse ki sizde birşey yok.
    Sevgili milletimiz beğenmediği herşeyi rtüke şikayet ediyorda neyi şikayet ediyorsa sokakta da yapıyor. Lafa geldimi herkes insan, uygulamaya geldimi de tam bir canavar. :(

7. ondersoydinc

ondersoydinc Aktif Üye

Geçmiş olsun sevgili müfit, bir dahaki sefere selimpaşaya biraz daha yaklaşmanızı tavsiye edicem ;) Üniversitenin arka giriş kapısı kerteresiniz olsun.

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

geçmiş olsun. küçük balıkları alıkoyanlar benimde canımı sıkıyor.

9. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Valla elimizden geldiğince ayar çekmeye çalıştık.

Keşki çekseydi'de o balıkları alı koymaya çalışmasaydı. Neyseki belirtmeyi unutmuşum yazımda Erdal komiser diye bir abimizde balıkçıymış hemide sıkı bi eşkina avcısı onun sayesinde hiç bir ters tepki görmeden çıktık karakoldan.

Ben balığa Huzuru bulmak için gidiyorum daha çok huzurum kaçıyo valla levrek, kalkan, istavrit haricinde yan yana olta atma muhabbeti bitiriyor beni. Ama bu onlara çok iyi bir ders olmuştur bence eline olta almadan 3 kere düşünecektir artık.

Abi sizin ordaki jandarmada iş yok adamları aradık biz ne yapalım dediler bize :mad: Tekirdağ yeni çiflik arasında aradığımız anda bütün hepsi anında gelmekte hem karta hem sudan kaçış yolu bile bırakmıyorlar adamlara. O konuda şansssızsınız. Neyseki her amatör balıkçı aynı değil bunların yanı sıra 1-2 gei salınım ve hatıra fotosu çektirenler de oldu

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

silivri merkeze jandarma karışmıyor.

11. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Denize karışması gerekiyor yürürlükte olan kanunlara göre diye biliyorum. Neyse önemi pek yok oldu bitti zaten ben seni göremedim ona yanıyom :)
    Yinede bilgiler için teşekkürler.