Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karamürsel'den herkese merhaba,

Konu, 'Tanışalım' kısmında seawolf41 tarafından paylaşıldı.

1. seawolf41

seawolf41 Yeni Üye

1965 Karamürsel doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Bir Otomobil Bayisinde Satış Müdürü olarak çalışmaktayım. İşim son derece stresli. Bu stresi kıyı balıkçılığı ile bertaraf ediyorum. Hobimle meşgul olurken arındığımı hissediyorum. Denizle, balıkçılıkla ve denizcilikle bağım, kendimi bilmeye başladığım 1977 yılına uzanıyor. Denizci bir ailenin çocuğu olarak babamın oğlum al bu sandal senin bunda iyice pişmeden büyük tekneyi limandan kaçırma diyerek 4 metrelik kürekli bir tekneyi vermesi ile başladı. Kürekle körfezi dolaşmakta zorlandığım için derme çatma yaptığım yelken ile yelkenciliği öğrendim. Sonrasında tekneler büyüdü. Buna paralel oltalar ve ağlarla tanıştım. Ancak bir taraftan da o güzeller güzeli İzmit Körfezi giderek kirlenmeye başladı. Balık türleri azaldı. Bir yerden sonra tekneyle denize açılmak beni üzmeye başladı. Denizin o alışageldiğimiz rengi yitip gitmiş ve yerine kırmızı bir sıvı gelmişti. Daha az zaman ayırmaya ve kıyıdan avlanmaya başladım.

1997 yılından bu yana da kıyıdan avlanıyorum. İzleyerek ve yaşayarak öğrendiklerim ile bugüne dek geldim. Sadece balık yakalamaya odaklandığımdan bilgimin bana yeteceğini düşünüyordum. Oldum, bittim dibime düştüm havaları ile. Araştırmayı çok seviyorum. Son 1 yıl içinde zaman geçirmekten hoşlandığım bir diğer hobim olan internette araştırma ile kıyı balıkçılığını birleştirdim. Ve anladım ki hiçbir şey bilmiyormuşum. Uzun ve sağlam kamışlar ve büyük kafalı makineler ile sahilden uzak mesafelere ulaşarak avlanma yönteminin surf casting disiplini olduğunu, bunu yaparken benim yaptığım gibi kaliteli sağlam ama bir o kadarda ağır takımlarla menzile erişmeye çalışmanın ne kadar büyük bir salaklık olduğunu anladım. Ancak omuz liflerimi çoktan koparmıştım o sıralar. Hele gelişigüzel alınmış teleskopik kamışlarla 1 numara kaşıkları çinekop ve lüferin bulunduğu uzaklığa atmaya çalışmanın ne kadar anlamsız olduğunu spin takımlarını gördüğümde anladım ve çok güldüm kendime. E zararın neresinden dönülse kardır diyerek araştırmaya ve uygulamaya devam ediyorum.

Her birinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum bu arada. Belki farkında değilsiniz ama değerli paylaşımlarınız ile hem ufkumu açtınız, hem de azalmaya başlayan heyecanımı yeniden alevlendirdiniz. Umudum bu paylaşımların giderek artması ve günü geldiğinde herhangi bir konuda benimde sizlerle paylaşabileceğim birikimlerimin gün ışığına çıkması. Biraz uzun oldu ama bağışlayın. O kadar doluyum ki. Herkese esenlikler ve etik kurallar çerçevesinde bol avlar diliyorum.

Sevgiler ve saygılar….

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Murat
    Varlıktan yokluğa değişimi izlemiş olmak ne kötü.
    Bizim çocuklarımız o bolluk dönemini görmediler, göremeyecekler.. :(

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Hoş geldiniz deniz kurdu keyifli paylaşımlar dilerim.

6. emir

emir Üye

hoş geldiniz. sizden alacak çok şeyimiz var gibi.

7. exemcli

exemcli Aktif Üye

Muray abi karamürselden bizde hoşgeldin diyelim.

8. Erhan41

Erhan41 Aktif Üye

Bizde izmit'ten hoşgeldin diyelim... :) HOŞGELDİN.... KIsmetin herdaim açık olsun, iğnen balıksız kalmasın... ;)