Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karaova barajı

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında RAŞİT71 tarafından paylaşıldı.

 1. RAŞİT71

  RAŞİT71 Yeni Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  22 Ocak 2013
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  karaova barajında alabalık olduğunu duydum hiç giden varmıdır?
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. kIRIK OLTA

  kIRIK OLTA Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ocak 2013
  Mesajlar:
  195
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Selam herkese !
  Şu an Ankara'dayım ve bu baraj gölüne gitmek istiyorum (Kırşehir/ Karaova). Ama şöyle bir duyum aldım ve bunu internette hiç bir yerde okumadım ve durum değişmiş olabilir mi merak ediyorum.
  "Sadece hafta sonları av serbest hafta içleri yasak" bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Çok teşekkürler.
   
 4. baybal

  baybal Yeni Üye

  Yaş:
  58
  Kayıt:
  15 Mart 2013
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  kırıkkale
  karaova barajında özel avlanmayasagı 08 03 2013 ile 14 03 2013 tarihleri arasında idi şu anda yasak yok rastgele.
   
 5. kIRIK OLTA

  kIRIK OLTA Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ocak 2013
  Mesajlar:
  195
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap için çok teşekkürler, evet o yasağı okumuştum bunun üzerine hafta içlerinin normal iş günlerinde yasak olmadığını düşünmüştüm ben de.

  Kırıkkaleye selamlar...
   
 6. kIRIK OLTA

  kIRIK OLTA Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ocak 2013
  Mesajlar:
  195
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Evet sonunda Karaova ile bugün tanıştım. Tam bir hayal kırıklığı arkadaşlar. İnsanlarımız maalesef pis tüm kıyı çöplük olarak kullanılıyor, sigara izmaritleri hoop göle mepps atar gibi. Balık var mı var ama nerdeyse bitmiş. Ben tuttum mu hayır. Denemediğim mepss ya da ufak kaşık kalmadı, nafile. Gördüğüm kadarı ile çok nadir tutuluyordu, halbüki iki hafta öncesinde günde 100 ün üzerinde tutulduğunu söylemişlerdi ki bunu farklı farklı av marketlerinden esnaflardan öğredim. Gelelim bu hikayenin aslına : Sabote edilen alabalık çifliğinden kaçan balıklar hunharca avlanıyor. Bunun üzerine balık çifliği sahipleri özel izinle bir haftalık av yasağı uygulatıyorlar göle. Ve bu bir hafta da o gölün efendisi oluyorlar. Ne kadar balık kaçırıldıysa bunlar ağ serilerek toplanmaya çalışılıyor, tabi ağa sadece kaçan balıklar takılmıyordur. ağ su üstünde görünmediği için takımda kaybettim ama asıl önemli nokta gölün her yerine ağ serilmiş olması. Bu işin bir dengesi usulü yok mudur, herşey sonuna kadar tüketilmek zorunda mıdır ? Neden bu kadar aç gözlüyüz, 100 balık tutmak nedir ? Ağ atmak nedir ? Sürekli tırıvırı atıp üzerinede alabalık yemi atarak balık tutmaya çalışmak nedir ? bu balıkçılık mıdır, açlıktan mı tutulmaktadır bu balıklar, zevk için mi ? Bunu hiç bir zaman anlamayacağım....
   
 7. ue2003

  ue2003 Yeni Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  18 Mart 2013
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Ankara
  volkan bey;ben 2 haftada bir gitmeye çalışıyorum karaova barajına ve maalesef dedikleriniz tamamen doğru,tırı vırı atanları jandarmaya şikayet ettik adamlar bizim şikayet ettiğimizi anlayınca bir anda kalabalık oldular canımızı zor kurtardık.50-60 hatta 100 tane tutanlara ayıptır yaa yarın ne tutacaksınız dedik sanane birader dediler.adam başı 10 olta atmışlar şikayet ettik jandarma bazılarını topladı.çiftlik sahibine gelince; orada sazan da var ve şu anda yasak fakat ağ atıp ne var ne yok topluyor,adamın 4-5 tane kafesini sabote etmişler o da aklınca acısını çıkarıyor ama kimseye de bişey demiyor çünkü kafeslerine birşey olursa diye korkuyor.haftasonu çok kalabalık oluyor öyle ki el eletutuşsak gölün etrafında halay çekeriz.neyse ki turna başladı da bir süre gitmem o manzarayı görmem.....
   
 8. turna

  turna Aktif Üye

  Yaş:
  69
  Kayıt:
  24 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  201
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  Ankara
  Evet yönetmeliğe göre böyle, ama bohcacılar buna uymuyor, 10 yerine 20 tane götürüyorlar, tırıvırıcıların işgali altında.
   
 9. kIRIK OLTA

  kIRIK OLTA Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ocak 2013
  Mesajlar:
  195
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  İstanbul
  Umarım bir gün herkes ne yaptığının farkına varır. İş işten geçmeden. Çok üzülüyorum bu talancılığa, bencilliğe, düşüncesizliğe.

  Moganda turna olduğunu duydum sevindim baya bir. Sizlere rast gelsin, bir gün çanıllı da karşılaşırız belki, sezon sonuna kadar gelmiş olurum inşallah :)
   
 10. ofom71

  ofom71 Yeni Üye

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  7 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  raşit dostum orda alabalık bitme seviyesinde bol bol sazan var:D
   
 11. dem40

  dem40 Yeni Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  6 Haziran 2013
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  0
  Arkadaşlar, bu hafta ben de gittim Karaova'ya. Hazırladığım takımlarda üçer iğne vardı. Üç olta attım. Yem olarak da hamur. Gerçekten çok zevkliydi. Sık sık vuruş aldık. Alabalık umarken gelenler kadifeydi.İki tane de sazan.Biri aynalı...Alabalık zaten hamura gelmez dedik ama millet geçen ay hamurla yakalamış. Meps ise hiç iş yapmadı.