Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kararsız kaldım varmı yardımı olacak

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Merhaba

Çıkrık makine alacağım

shimano tiagra 130 mu yoksa penn international 130 vsx mi ?

hangisi daha iyi,

beyler esasında konuyu baştan anlatayım.

yunan adalarından birinde ucuza tatil yapma imkanım oldu, yanımda

OKUMA ANDROS JİG KAMIŞI
    AMERİCAN BRAİDED LİNE İP MİSİNA 50 KG ÇEKERLİ 0.50
    OKUMA SALİNA SA 16000 JİG MAKİNASI VARDI
    YOZURİNİN TURUNCU YANLARI PARLAK SARI SAHTESİ Kİ BENCE BU SAHTE ACCCCAYİP BİR ŞEY
    http://www.fishingwholesalers.com.au/yo-zuri-tobimaru-f-minnow-105mm-18g-floating-colour-c17/

120 metre derinlikte trolling yaparken çok sağlam bir şey asıldı ama durum şöyle oldu rölantide yaklaşık 1 saat kadar gezdik baktım olmayacak tam kaptana hadi hızlanalım dedi hafif gaza yükledi okuma salina cırlamaya başladı olanlarda bundan sonra oldu kalamayı mükemmel ayarlamıştım aşağı yukarı benden önce 10 metre sonra 10 metre daha misina açmasına müsaade ettim tam yorulur asılayım sarmaya dedim birden 20 metre kadar daha götürdü kalamayı biraz daha sıktım bu sefer dahada hırçınlaştı 20 metre daha götrüdü ki kalamyı artık sonuna kadar sıktığım halde halen misina açmaya devam ediyordum tabii ki yavaş yavaş ama ben sadece baka kalıyordum yani balığı çekme bir yana dursun 4,50 fiber tekneyi sürmeye başlamıştıki tam o esnada biraz asılayım dedim çünki artık yeterki kadar misinamda kalmamıştı o esnada okuma andros cig kamışı beni hayretlere düşürerek yarım U şeklini almışken üst parça kırıldı ve denize doğru gitti ama halen misinanın içinde olduğu için kursuna kadar inmiştir muhtemelen 500 gr kursunla geziyorduk

sonrasında androsun diğer parçası yani makinanın bağlı olduğu parçanın diğer ucundaki yani üst parçanın son halkası en üst halkasının iç kısmı kırıldı misina sürtmeye başlayınca misina kopmasın diye pense ile kırdık sadece bir halka
    tutuyordu artık sonuç itibari ile şakk diye ip misinamız koptu ve balık kaçtı ha kırılmasaydı o balık kaçarmıydı yine çıkartabileceğimizi sanmıyorum tekneci 30 kg üstü bir orkinos olabileceğini söyledi ki orkinos yatağıymış

ve anladım ki makna kullandığın ip shock leader kamış hatta düğüm bile ne kadarrr önemliymiş

şimdi kendime bir takım yapacağım ama bu takım pahalı bende zamana yayarak yapacağım

makine

PENN İNTERNATİONAL 130 VSX çıkrık

http://www.ebay.com/itm/PENN-130VSX...660?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f26b90284

power pro 250 lb çekerli ip

http://www.ebay.com/itm/Power-Pro-B...614?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53f75ad89e

varivas shock leader 200 lb

http://www.7seasproshopthai.com/index.php/varivas-shock-leader-nylon.html

kamış kararsızım oda muhtemelen penn çıkrık kamışı olacaktır

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TROFER

TROFER Aktif Üye

forumda kimse kalmamış herkes balığa gitmiş

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Amaç ve hedef nedir???

Trolling mi??? Jigging mi???

Hedef balık??? Akya, Orkinos, Köpekbalığı??? Ya da başka türler... Ve tabii ki bunların boyları v.s.???

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bütçeyi sormuyorum anlaşılan o ki sıkıntı yok!!!

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

orkinos akya

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bu tarz avlar için ülkemizde bulunabilen; servisi ve yedek parçası olan iki değişik ürün tanıyorum; biri Normic (Duel)...

Home page

Diğeri Jigging Master...

Welcome Jigging Master !

Her ikisi de son derece kaliteli ürünler olarak anılıyorlar kullanıcıları tarafından...

İkisinin de sonuna "Türkiye" yazıp aratırsanız distribütörüne ulaşabilirsiniz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Temmuz 2013
  8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Heyecanla okudum maceranı gerçekten şansızlık olmuş. Ne zaman ne geleceği belli olmuyor o nedenle takımı sağlam kullanmakta fayda var.

İki makinada güzel bence sağlam makinalar. Misina kapasitesi için 30 değilde belki 50 lik düşünülebilir. Hangisi dersen Tiagra hayranıyım :)

9. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Jig için kesinlikle JİGGİNG MASTER VEYA ACCURATE..