Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsız kaldım :)

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Arkadaşlar uzun süredir yurt dışından makine getirtmeyi planlıyorum bir türlü kısmet olmamıştı fakat bu sefer kesin kararlıyım siparisi vereceğim şu ara rakuten japon alışveriş sitesi arada yaptığı kargo kampanyasını hazır tekrarlamışken siparişimi vermek istiyorum.

Bugüne kadar 50 tl-500tl arası değeri olan okuma , abu garcia, shimano gibi markaların bazı modellerini kullanma imkanım oldu. Bunun dışında daiwa makinem hiç olmadı fakat kullanan arkadaşlarımda exeller,lexa,balistic gibi bir çok modelini bizzat deneyimledim.

Şimdi ise aklımda olan bir kaç model var ve özellikleri birbirlerine çok yakın ve açıkçası kararsızım. Belirttiğim modellere sahip olan yada deneyimleyen arkadaşlar var ise makinelerin kullanım konforları hakkındaki görüşlerini bizzat almak istiyorum. Kullanmasada bu makineler hakkında bilgisi olan arkadaşlarında yorumları seçimmi yapmamda katkısı olacaktır teşekkürler.

1-Shimano (SHIMANO) ULTEGRA ULTEGRA C3000HG

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Nisan 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Selçuk Selamlar;
    SHIMANO ULTEGRA C3000HG sahibi olarak sana bu makinayı şiddetle öneririm. Aldığına asla pişman olmazsın. Keşeke haberim olsaydı hafta sonu Tekirdağ'daydım makinayı getirirdim inceleme fırsatın olurdu. Ayrıca 120$ ve kargo bedava ise hiç kaçırma derim çünkü ben biraz daha pahalıya almıştım. Gerçi birazda modifiye ettim ama o işin kolay yanı, istersen onuda yaparız senin makinaya :) Diğer makinalarından farkı CI4+ olması fiyatlarıda aynı neredeyse. Koray kullanmıştı benim makinayı ona sorabilirsin. Gel sen dinle beni. Baksana şunun güzelliğine :)

4. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

2.el az kullanılmış almak istersen var. 4-5 Avda kullanılmış. Ciziksiz. Sephia3000 HGS üzerinde 0.14 suffix ip misina ile birlikte.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Daiwa çok güzel göründü gözüme

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dündar bunu beğendi.
  7. frenist

frenist Aktif Üye

Ben Shimanoya isinamiyorum. Daiwa daha sıcak geliyor bana :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adonis ve Dündar bunu beğendi.
  8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Linkini verdiğin Shimanolar yeni moda makarası sığ modeller. Ve üstelik küçük boyutlular.

Hangi kalınlıkta misina saracaksın ve bunlarla ne yakalamayı düşünüyorsun?
    Saracağın misina veya ip her neyse, bu makaralar üzerine kaç metre sarılabilir?
    Misinan inceyse 50-70metre!

Orta kalite bir kamışın varsa iyi bir sahte ile ipi rüzgarsız havada makaranın sonuna kadar açarsın. Bu anda balık gelirse; ve balık güçlüyse, kalamayı istediğin kadar aç. Onu nasıl yoracaksın, kış günü suya atlatarak mı?

Arkandan rüzgar varsa sahte yarı yolu henüz geçmişken misinan bitecek ve daha balık yakalayamadan sistem darbeyi yiyecektir.

Spin makinesi 250-300 gramlık 4000 lik olmalı, en azından 0.2mm ipi 130 metre saran 200-250 gramlık 3000 de olabilir.
    İspendek avlayıp aman levrek gelmesin diye dua ediyorsan, duaların gerçekleşmesi iri balık denk gelmesinden düşük olasılıktır.

SUNAY GÜNGÖR, TekAdam ve Dündar bunu beğendi.
  9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Benim makinayı özetlemişsin abi ;)

Bizim olta attığımız yerde karşı taraf yakındı da misina bitmeden sahte suya giriyordu. Açıklık bir merada ben nasıl yapacağım halen bilemiyorum

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ultrega hariç diğer iki Shiamano'da misina uzunluğu verilmemiş.
    Niçin bu kadar kısa ip sarılan makara yaptıklarını merak etmiştim, meğer kalamar makinesiymiş bunlar. Ayrıca Japonca tercümelerinde kolu çevirme işine mastürbasyon demişler. :eek:

TekAdam bunu beğendi.
  11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye