Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karda kuşlar unutulmamalı

Konu, 'Duyurular' kısmında Ercüment tarafından paylaşıldı.

1. Ercüment

Ercüment Aktif Üye

Bölge'lerimizde yoğun kar yağı'şı sebebiyle,

yiyecek bulmakta güçlük çeken kuş'lar o minik güzel ve tabiat'ımızda eko'lojik denge'yi sağlayan tabiat'ımıza çok yarar'lı Serçe, Kumru , yabani güvercin dostlarımızı aç bırakmı'yalım, besleyelim!!

onları sokak'ta, bahçede, balkon'umuzda
    suyla ıslatıl'mış bayat ekmek,buğday,mısır ve hazır kuş yem'lerinle besleyelim,(kuş yemleri yemcilerde çok ucuz)
    Ve'de kuşlarla birlikte karda kışta yiyecek bulamayan diğer sokak hayvan'larımızı beslemeye unut'mayalım,,Lütfen!

Hamdi, budun, gsozata ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

Haftada 1-2 kere evde yemeklerden artan pirinç, bulgur ve ekmek kırıntılarını önümüzdeki parkta bir ağacın dibine bırakırım. Her seferinde tek bir tane bile kalmıyor, yiyorlar.
    İmkanımız varsa çöpe değil de etrafı kirletmeyecek şekilde bir yeşilliğin kenarına bırakalım. Onların da bu sistemin bir parçası olduğunu unutmayalım.

4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Ne kuşları ne kedi/köpekleri ne de evsizleri, yakacakları, giyecekleri olmayan insanları unutmamalı...

5. coner

coner Daimi Üye

Kalbimiz aynı imiş bende bahsedecektim.Çok teşekkürler.

6. Ercüment

Ercüment Aktif Üye

Sokak'ta yaşayan insan'lar

hepsi bir türlü yardıma muhtaç

sokak'ta yaşayan insan görür'seniz doğrudan 153 çevirip belediye'ye haber verin arkadaşlar, belediye hemen ilgileniyor.

İlgi ve alaka için teşekkürler.

ilhanburak, Mesut1903, coner ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  7. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Ercüment abi duyarlı ve örnek davranışınız için teşekkürler. İlave olarak, fırınlardan kuru ekmek alınıp ıslatılmak suretiyle bahçelere ve parklara koyulabilir. Suyu da unutmayalım.

Konuyla ilgili ders notlarımdan bazı örnekler ekledim. Gelişmiş ülkelerde, ilgi kamu kuruluşlarınca, sizin gibi gönüllülere manevi değeri olan "SERTİFİKALAR" düzenleniyor.

Tekrar tebrikler. Örnek fotoğraflarınızı bölümümüzle de paylaşabilirseniz çok sevinirim. ibrahimozdemir48@gmail.com

İbrahim Özdemir
    Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü
    Isparta

Ekli Dosyalar:

EBU ŞEHRAZAT ve enginson bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

sabah işe giderken ben de dünden kalan çorbayı ısıtıp içine ekmek atıp kapının önüne bıraktım ama ortalıkta kedi köpek göremedim inşallah kar olmadan soğumadan boğazlarından geçer.

EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  9. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Ercüment bey;
    Kış aylarına girmiş olduğumuz,kara kışın kendini göstermiş olduğu şu günlerde harika bir konuya değinmişsiniz.
    Bunun için şahsım adına ne kadar teşekkür etsem azdır.

Bende müsaadenizle konuya,bir başka yönünden katkı sağlamak istiyorum,akıllarda kalması bir canlının hayatta kalmasına vesile olacaksa ne mutlu bize. :)

Kış geldi çattı. Otomobil sahiplerinin kışın ayrıca dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu var: Kediler. Otomobilinizin kapısını açmadan ya da kontağı çevirmeden önce ayıracağınız 30 saniye bir can kurtarabilir!

"Yağmur ve karla birlikte başta kediler olmak üzere sokak hayvanları soğuktan korunmak için otomobillerin motor ve tekerleklerine sığınmaya başladı.
    Otomobil sahipleri her an araçlarının motor ya da tekerlek kısmında davetsiz bir misafirle karşılaşabiliyor. Sadece 30 saniye…Evet sadece 30 saniye bir can kurtarabilir. Sürücüler otomobillerini çalıştırmadan önce motor ve tekerlek kısmını kontrol eder, hatta araca kibarca vururlarsa sokakta yaşayan insan dostlarının sakat kalmasını ya da ölmesini engelleyebilirler"
    562df90e67b0a964b430f8cd.jpg 562dfa2c67b0a964b430f903.jpg 562dfd7f0f2544402010b65b.jpg 562dfd7f0f2544402010b659.jpg

Son düzenleme: 31 Aralık 2015
    Mesut1903, coner, Ercüment ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Evet biz sıcak evlerimizde otururken soğukta ölüm kalım savaşı veren tüm canlılara karşı duyarlı olmak lazım.. Benim de işyerimde beslediğim Kargalar ve güvercinler var özellikle kargalar evimin de işyerime yakın olması sayesinde evime kadar bağıra bağıra uğurluyorlar acaip akıllı hayvanlar

Mesut1903, coner ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  11. exemcli

exemcli Aktif Üye

Hatırlatma için tesekkurler , hemen camın önüne ekmek koydum ve 3 dk içinde kuşlar geldi , basit görünse de çok hayati.

EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.