Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kardeşimle gece avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

 1. CAHİT ACUN

  CAHİT ACUN Daimi Üye

  Yaş:
  62
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.057
  Beğeniler:
  308
  Şehir:
  İSTANBUL
  Lüfer'ler artık dönüş yoluna başladı.Gidiyorlar.Onlardan nasıl ayrılacağım bilmiyorum ama bu gerçek.Gidecekler.Bir sene sonra aynı yerde onlarla buluşacağım günleri bekleyeceğim.Ama onları çok özlersem, İskenderun'a Oktay Günay kardeşime,Mersin'e Haluk Yılmaz kardeşime gidip,onları Akdeniz'de kucaklayabilirim..Hem bu şekilde,çok sevdiğim iki kardeşimi görüp hasret gideririm,hemde birlikte Kofana avlamanın tadına varırım.İkiside iyi Kofana'cıdır.
  Böyle derin derin hayaller kurarken,telefonum çalmaya başladı.Telefondaki ses,Türk Balıkçılığının önemli isimlerinden biri olan,otuzbeş yıllık can dostum,kardeşim Burak Karadeniz.."Cahit,akşam Lüfer'de misin? Gideceksen bende geleceğim seninle." dedi."Tamam" dedim ve saat 16.:00 da buluşmak üzere sözleştik.Doğru çarşıya.Yine Taze İstavrit'leri beklemeye başladım.Kasa kasa Lüfer'ler,Palamut'lar,Levrek'ler,Barbun'lar gelmeye başladı.Aralarında İstavrit kasalarını arıyorum ve sonunda buldum.Hemen balıklama daldım.İki kilo kadar İstavrit'ımi aldıktan sonra,evime doğru yöneldim.Eve geldiğimde buzdolabını açtım ve balıklarımı koydum.Artık yemimi almanın huzuru ile televizyonumu açıp,bir belgesel seyrettim.Hem zevkle izledim,hemde dünün yorgunluğunu bir nebze olsun attım.
  Saat 16:00..Burak geldi ve arabama atladığımız gibi avlak yerimize doğru yol almaya başladık.Fakat ilginç bir şey oldu.Trafik yoktu.Çok üzüldüm.Neyse uzatmayayım.Avlak yerimize geldik.Baktık ki,bizden başka kimsecikler yok.Sandalyelerimizi aldık ve oturup,muhabbete daldık.Burak'la bu avlakta o kadar çok anımız vardı ki...Hayallere daldık beraber.Kofana'ları,Sırtıkara'ları gördük hayali livarımızda.Onların oltaya girişleri,heyecanımız,onları torbalarla taşıdığımız ,elimizi ısırıp kanattığı ve üzerine tütün bastığımız o günleri yaşadık, birbirimize bakarak...Nostalji "Haydi Cahit,av zamanı" sözüyle noktalandı..
  Hava karardı..Oltalarımızı attık.İlk atışlarımız hep boş.Bir türlü vuruş alamadık.Yarım saat sonra ilk bindirme bana geldi.Onu derinde avlamıştım.Büyük olduğu belliydi."Burak,iyi bir şey geliyor" dedim.Burak heyecanla " boşluk verme sakın! Dikkat et!" diyordu.Öyle bir silkeliyorki, kendini kurtarmak için,anlatamam.Avlayanlar bilir.Onu kaçırmamak için,maksimum çaba harcıyorum. Misinamı hep gergin tutup,boşluk vermemeye çalışıyorum.Kendini iki büklüm yapıp,benim çekmemi engellemeye çalışıyor.Su yüzüne çıkmasına izin vermek istemiyorum.Çünkü silkeleyip kendini iğneden kurtarabiliyor.Misinamı Burağın olduğu yere çekmeye başlayınca,Burak hemen oltasını topladı ve bana"çekmeye devamet! boşluk verme! karışırsa karışsın"diyordu.Oltam 0.20 mm olduğu için,ince misinada bu ağırlığı hissetmek çok güzeldi.Ona dişlerini geçirmesi için o fırsatı vermedim ve onu yukarı aldım.Muhteşem bir yaratık.Onu koklaya koklaya öptüm.Sevdim.Çünkü çok mutluydum.Muhteşem bir avdı bu canavar.
  Ben onu öpüp koklarken bir ses " bırak şu hayvanı koklamayı da bana yardım et!" diyordu.Misina ayaklarına dolanmış.O oltasını çekerken bende misinayı ayaklarının arasından çekip aldım.Meğerse ikinci bindirme Burağa gelmiş bile.Burak Oltayı çekerken, sanki oda Burağı çekmek ister gibi zorluyor.Birden suyun yüzüne fırladı.Ama Burak çekmeye devam ediyor.Boşluk vermemeye gayret ediyor.Vermedi de..Kendini sağa-sola vurup kurtulmaya çalışıyor.En son olarak,Burak onu su yüzüne çıkarınca,silkelenip,iğneden kurtulmaya çalışıyor. Ama nafile.Nihayet mutlu son.Burak onu yukarı alıyor.Ellerimizi birbirine vurduruyoruz.
  Kardeşimle harika bir gece yaşadık.Bu vuruşlar gecenin geç saatlerine kadar tekrarlandı.Çoğunda başarılı olduk.Sonunda toplandık ve deniz anamıza,tekrar buluşmak üzere, Allahaısmarladık deyip,ayrıldık.
  Hepinize böyle güzel avlar nasip olsun.
  "Can dostum,kardeşim,teşekkürler ediyorum.Senin gibi bir dosta sahip olduğum için çok mutluyum.Yüce Allahım herkese, senin gibi bir dost versin.İyi ki benimlesin"


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. ozan1977

  ozan1977 Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  26 Kasım 2010
  Mesajlar:
  335
  Beğeniler:
  36
  Şehir:
  istanbul
  abi bunlar çok güzeller..burak abimle çok keyifli bir av yapmışsınız..en kötü günün böyle olsun cahit abicim..saygılar..
   
 4. CAHİT ACUN

  CAHİT ACUN Daimi Üye

  Yaş:
  62
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.057
  Beğeniler:
  308
  Şehir:
  İSTANBUL


  Teşekkürler ediyorum sevgili Ozan.Sağ ol.Artık dönüşe başladılar.Seneye buluşmak için söz verdiler.Özleyeceğiz onları.Artık Toriğe,Levreğe bakacağız.Kendine iyi bak..
   
 5. Hayri Karaca

  Hayri Karaca Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  3 Ocak 2011
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  51
  3. fotoğrafta Burak abiye bakılırsa balık tutmaktan bir hayli yorulmuşsunuz.:) İki üstad bir araya gelirde balıksız döner mi? Canım abilerim benim, çok güzel lüferler tebrikler.. Hakkını vereceğinizden hiç şüphem yok. Afiyet bal şeker olsun.. Sağlıkla sevgiyle kalın. Selamlar...
   
 6. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.749
  Beğeniler:
  6.689
  Şehir:
  İstanbul
  Tebrikler Cahit Abi, Burak Abi..
  Güzel bir av olmuş.
   
 7. levend

  levend Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  25 Kasım 2012
  Mesajlar:
  58
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İstanbul
  Bereketli olsun abi.Çok güzel hasret gidermişsiniz.
   
 8. levend

  levend Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  25 Kasım 2012
  Mesajlar:
  58
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İstanbul
  Birde sormak istediğim (forumda aradım ama bulamadım)zokaya şakşak yemin nasıl takıldığı?Teşekkürler.
   
 9. helaldılı

  helaldılı Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2011
  Mesajlar:
  679
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  kocaeli gebze
  Tebrikler;Allah muhabbetinizi de avınızı da artırsın afiyet olsun.
   
 10. Burak Karadeniz

  Burak Karadeniz Aktif Üye

  Yaş:
  64
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  571
  Beğeniler:
  83
  Öz Biraderim seninle balığa çıkmak,birlikte olta sallamak benim için 35 yıldan bu yana büyük bir ayrıcalık ve keyif oldu.Seninde çoğunlukla değindiğin gibi bedeni 0.20 - 0.25 olan ve ucunda mercimek tanesinden biraz daha büyük bir zoka bulunan el oltası ile yemli lüfer ve sarıkanat avının verdiği keyif ve çekerken yaşattığı heyacanın tarifi zordur,ancak yaşayan bilir.Bu güzellikleri uzun bir süre sonra tekrar yaşamama vesile olduğun için teşekkür ederim.İyiki varsın ve benim öz biraderimsin.Birlikte gücümüzün yettiği ve yaşımızın müsaade ettiği sürece balık avına çıkmanın nasip ollması dileklerimle.Sağolasın varolasın benim değerli kardeşim.
   
 11. Orhan Küçükbiçmen

  Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.509
  Beğeniler:
  26
  Sevgili Burak, Cahit ve Burç kardeşlerim, ustalar yan yana gelince her zaman olduğu gibi yer yerinden oynuyor,tebrikler, gene lüferler,:harika::harika::harika: sarıkanatlar, gene güzellikler ızgaralar, yeşil efeler afiyetler olsun.:):):)
  Selamlar, sevgiler hoşça kalın. :):):)